Na změny čekají veteráni práce v souvislosti s důchodovou reformou

Důchodová reforma Rusy stále vzrušuje.Oponenti inovace předložili hlavní argument - k odchodu do důchodu musíte pracovat ještě o 5 let déle.Ale v žáru debaty zůstávají neméně důležitá fakta nad prahem pozornosti: změny ovlivní obrovské množství sociálních vztahů, které závisí na dosažení „věku přežití“.Toto kritérium uznává právo občana na odpočinek, uznání ruského občana neschopného.

Mnoho oblastí sociální ochrany spadá do oblasti sociálních vztahů: alimenty, dědictví.A co lidé, kteří získali titul „veterán práce“?Budeme tuto otázku zkoumat podrobněji.

Rusové, kteří získali titul „veterán práce“, mají právo spolehnout se na určité výhody.V souvislosti se změnou věkové hranice pro odchod do důchodu se změní postup získání titulu a poskytování dávek.

Obsah

Co určuje přijetí pořadí veteránů?

Zohledňuje se několik faktorů:

  • Celková délka zaměstnání občana;
  • Vlastnictví vyznamenání opravňujícího k udělení hodnosti veterána.

Federální zákon Ruské federace objasňuje, že titul může získat každý občan s nepřetržitou pojišťovací zkušeností nejméně 25 let pro muže, 20 let pro ženy a se státní odměnou.Odznak ocenění ministerstva vyžaduje ospravedlnění práva na získání hodnosti.Zejména se to týká seniority: v určitém odvětví, které dává právo udělit pozici, je nutné pracovat nejméně 15 let (změna zákona ze dne 01.07.2016).

Ukazuje se, že věk odchodu do důchodu neovlivňuje přijetí titulu na federální úrovni.Krajské úřady mají právo zavést své vlastní podmínky pro přivlastnění „pracovního veterána“, což také závisí na délce služby.Například „veterán z práce v oblasti Nižnij Novgorod“ je občanem s pojistnou zkušeností 40 let pro muže, 35 let pro ženy, kteří v tomto regionu trvale pobývají.

Existují regiony, v nichž přiřazení přímo souvisí s odchodem do důchodu.Tento přístup je praktikován v Republice Baškortostán v Kemerově.Pravidlo přidělování je zde založeno na vývoji určité délky služby a dosažení věku odchodu do důchodu.Ukazuje se, že na rozdíl od federálních pravidel jsou regionální pravidla pro udělování hodnosti mnohem komplikovanější.

Získávání výhod pro veterány

Federální zákon „o veteránech“ odpovídá na otázky.Sociální zabezpečení je plně převedeno do jurisdikce regionů, takže subjekty Ruské federace mají právo sestavit si vlastní seznam opatření a objemy podpory pro veterány práce.

Seznam obvykle obsahuje:

  • Dávky pro placení faktur za službyslužby;
  • Preferenční jízdné ve veřejné dopravě;
  • Dostupnost dalších plateb.

Rejstřík může být doplněn, avšak obecné pravidlo pro spojování vydávání titulu s dosažením důchodového věku nebo jmenování starobního důchodu zůstává obecné.Odvolání občanů k Nejvyššímu soudu se žádostí o zpochybnění podmínek pro udělení titulu bylo neúspěšné: soud uznal právo regionů nezávisle určovat poskytování dávek, plateb, dotací veteránům.

Ukazuje se, že i když Rus dostane titul „pracovní veterán“ před odchodem do důchodu, nebude pobírat dávky, dokud nebude přiznán starobní důchod.Schválení zákonnosti důchodové reformy povede ke skutečnosti, že osoba získá status pracovního veterána mnohem dříve, než může využít výhod.

Jaký je váš názor na důchodovou reformu?
Výsledky
Načítání ...

Video o důchodové reformě