Na jaké nemoci jste povinni podávat léky zdarma?

Rusové jsou zvyklí a smířeni s tím, že „bezplatná medicína“ není.Mezitím legislativa Ruské federace poskytuje mnoho příležitostí, jak ušetřit na lékařském ošetření, které lidé prostě nepoužívají.Někteří to nevědí, zatímco jiní nechtějí uplatňovat svá práva.

Málo lidí, když je v ohrožení zdraví, tráví svůj čas a písemně stěžují úřadům, když jim bylo sděleno, že bezplatné léky nebyly zakoupeny.Téměř každý v této situaci jde do lékárny a kupuje léky na vlastní náklady.

Stát zavazuje zdravotnická zařízení k poskytování bezplatných léčivých přípravků pacientům, u nichž je diagnostikována určitá patologie.Seznam těchto chorob je schválen vládou Ruské federace.

Obsah

Které nemociléky zdarma?

Rozlišuje se řada nemocí, díky nimž má osoba právo na bezplatné léky.Zdravotnická zařízení jsou povinna je na požádání poskytnout pacientovi.To je zákon.Bohužel, v praxi se to ukáže trochu jinak - člověku se říká, že neexistují žádné drogy, takže nákup se provádí na vlastní náklady.

Člověk musí hájit svá práva.Protože mluvíme o závažných nemocech, které vyžadují dlouhou a někdy i celoživotní léčbu.Zvažte je.

Doporučujeme přečíst:

Wilson-Konovalovova patologie

V této patologii by měl být pacient podroben specializovaným potravinám bez bílkovin, hydrolyzátům bílkovin a biologickým stimulátorům., vitamínové a minerální komplexy.

Diabetes mellitus

Pro léčbu nemoci musí být pacientovi poskytnuty veškeré nezbytné léky zdarma.Při prvním typu onemocnění se podávají injekční stříkačky a jehly, ethanol (až 100 ml každý měsíc).Stejně tak nástroje pro diagnostiku krevního cukru - glukometr a zásoby pro zařízení - proužky.

Onemocnění oběhového systému

Pacientovi by měly být podávány cytostatika, antibakteriální a hormonální léčiva.Seznam je doplněn imunomodulátory a imunostimulanty, léky, které jsou potřebné k udržení kompenzace nemoci.

Jiná onemocnění

V souvislosti s cystickou fibrózou se léky podávají zdarma pouze dětským pacientům.Stát poskytuje potřebné enzymatické přípravky.S onkologickými patologiemi jsou pacientům poskytovány všechny potřebné léky, materiály pro oblékání.

Pokud byla diagnostikována tuberkulóza, má dotyčná osoba právo obdržet všechny typy TBCléky, hepatoprotektory - látky, které zlepšují funkce jater, chrání tělo před negativními účinky jiných tablet.

U revmatismu, lupus erythematosus a ankylozující spondylitidy je pacientovi podáváno:

 • steroidní hormony;
 • nesteroidní protizánětlivá léčiva;
 • cytostatika, antihistaminika tablety /krémy;
 • antibakteriální léčiva;
 • srdeční glykosidy.

Po infarktu myokardu pacienta po dobu šesti měsíců poskytuje stát všechny potřebné léky.

V případě glaukomu, katarakty by pacient měl dostat diuretika, anticholinesterázy, cholinomimetika a dehydrataci.

Léčivé přípravky jsou poskytovány také zdarma, pokud je u pacienta diagnostikována tato onemocnění:

 • dětská mozková obrna;
 • AIDS, HIV;
 • závažná dermatologická onemocnění chronické formy;
 • bronchiální astma;
 • radiační nemoc;
 • roztroušená skleróza;
 • Parkinsonova nemoc;
 • historie epilepsie;
 • schizofrenie.

Veškerá léčiva předepisovaná pro léčbu těchto patologií jsou centrálně zadávána ministerstvy zdravotnictví na regionální úrovni.

Když pacient odkazuje na lékaře pacienta s patologií, která je léčena bezplatně, je pacientovi předepsán předpis nezbytného léku.Pokud lékař odmítne poskytnout předpis nebo předpis neobdrží lék, pak toporušení zákona.Musíte zavolat nebo napsat ministerstvu zdravotnictví Ruské federace nebo okamžitě státnímu zastupitelství, podat žalobu.