Mozaika do kuchyně, fotografická řešení pomocí mozaiky

Jak vyzdobit povrch kuchyňské zástěry?Nejpraktičtější možností je dlaždice do kuchyně, ale její rutina není absolutně vhodná pro kreativní a kreativní povahy.Možná byste měli věnovat pozornost módnímu trendu a vyzdobit stěny vaší kuchyně mozaikami?

Obsah

Výhody nástěnné výzdoby s keramickými mozaikami

Mozaika- Jedná se o rozvržený vzor sestávající z malých kousků keramické dlaždice.Mozaikové dlaždice v interiéru kuchyně nejenže vypadají velmi krásné a originální, ale také docela funkční.A to není překvapivé, protože povrch mozaiky je vytvořen z oddělených kusů keramiky, takže se snadno omyje kapkami a postříkání tukem, sazemi sedimentem a dalšími nečistotami.

Díky zvýšené odolnosti proti oděru je péče o zástěru mozaiky zcela bezproblémová, protože vždy můžete úspěšně aplikovat různé domácí chemikálie, a to i na abrazivním základě.Kromě toho, i když nemáte čas na okamžité odstranění následků přípravy různých pokrmů před příchodem neočekávaných hostů, bude to jasně maskovaný jasný barevný povrch.

Mozaikové dlaždice do kuchyně mají také další nesporné výhody keramiky, jako je tepelná odolnost, mrazuvzdornost a lhostejnost vůči agresivním kapalinám.

Druhy mozaik

Nejoblíbenějšími typy mozaikových dlaždic jsou

  • jednobarevná mozaika, což je modul sestavený ze čtvercových, obdélníkových a dokonce i kulatých nebo oválných kusů.Jejich velikost se liší od malých (1x1 cm) do velmi významných (5x5cm) a barva je stejná.Taková mozaiková dlaždice do kuchyně, jejíž katalog můžete vidět ve specializovaném salonu, je ideální pro dokončování složitých povrchů.Dokonale skrývá všechny hrboly a geometrické nedostatky stěn.Podobná mozaika se používá jako pozadí, na kterém jsou výhodně umístěny rozety, lišty a vlysy.
  • melanže.Tyto mozaikové sady se objevily relativně nedávno.Melanž se vyznačuje kombinací různých odstínů stejné barvy, které jsou chaoticky shromažďovány.Melange vypadá skvěle v techno a high-tech kuchyních.
  • gradient (který je v profesionálním prostředí někdy označován jako „strečink“).Směsi přechodu jsou směsí odstínů, které plynule přecházejí do sebe, nejčastěji na výšku.U „pólů“ se získaný účinek může výrazně lišit v intenzitě tónu nebo se může zásadně lišit v získaných barvách.Toto řešení vypadá docela avantgardně a je ideální pro místnosti, jejichž rozměry jsou omezené.
  • textury.Vytváření sbírek mozaik se provádí v průmyslových podnicích, kde jsou moduly vybírány podleurčitý vzorec, jehož výsledkem je určitý ornament (květinový, geometrický nebo fantazie).Efekt získaný kombinací leštěných a matných mozaikových kousků je nesmírně zajímavý.
  • zásuvky a panely jsou nejvýhodnějšími moduly v oboru.Jednotlivé mozaikové čipy jsou sestaveny do matrice a tvoří tak úplnou estetickou miniaturu.Jako rámeček pro takové mozaikové malby často slouží monochromatické dlaždice o rozměrech 10x10 cm nebo jiné typy mozaik.

Kromě toho mohou být mozaikové keramické dlaždice nejen zasklené.Další vizuální efekt je dán pomocí craquelure (uměle vytvořené trhliny na povrchu napodobující starou mozaiku), skvrny a rozptýlené jiným tónem.Vypadá to zajímavý mozaikový povrch, sestavený z kusů libovolného tvaru, připomínající rozptyl mořských oblázků, stejně jako kachlová metalizovaná dlažba pro kuchyňskou fotografii, kterou lze vidět zde.

Etnické motivy s využitím mozaikových prvků

Pokud vás přitahuje kuchyně v etnickém stylu, můžete snadno dosáhnout ohromujícího efektu pomocí mozaikového ozdobného ozdobení stolní desky nebo barového pultu.Takový produkt lze zakoupit v sekci luxusního kuchyňského nábytku v obchodě nebo objednat v uměleckém salonu.Současně bude přiměřená cena této exkluzivní ceny.Pokud vás však přitahuje tvůrčí práce, můžete provést podobné provedení asamostatně, protože mozaikové obklady do kuchyně, jejichž cena není příliš vysoká, se prodávají ve velkém sortimentu ve specializovaných prodejnách.

Nejjednodušší cestou je zakoupit ready-made nadaci, kterou ozdobíte, ale s určitými dovednostmi to můžete také udělat sami.Nyní přemýšlejte o dokončovacím materiálu.

V současné době si v mnoha maloobchodních prodejnách, které nabízejí nákup dlaždic v kuchyni, můžete snadno vyzvednout vzorky mozaiky shromážděné v matricích.

​​

Pro snadnou instalaci se záda překrývá sítí.Nezapomeňte na speciální lepidlo na dlaždice a na šicí agregát, který by měl být vodotěsný a lhostejný kyselinám a zásadám.

Před položením mozaiky na povrch pracovní desky je nutné připojit vodotěsnou sádrokartonovou desku a upevnit ji samořeznými šrouby.Poté je struktura pokryta dvěma vrstvami hydroizolace potahující kapalinu, což je zaručeno, že chrání naši desku před vlhkostí.Impregnace se nechá důkladně vysušit.

Speciálně vybrané lepidlo se nanáší hřebenem se zuby nejvýše 4 mm.Jinak se ve švech objeví přebytečné lepidlo.To je zejména nežádoucí, pokud se barva spárovací hmoty a lepidla radikálně liší.Jsou-li rozměry dlaždic do kuchyně standardní, pak při pokládce zdobených dlaždic se nelze vyhnout.

Při pokládání mozaik však můžete použít jednoduchý trik: při lepení jednotlivých žetonů změňte šířku švů a dosáhnete dokonalého přizpůsobení celých prvků velikosti pultu.

Po vyplnění celého povrchu mozaikovým vzorem zatlačíme každou buňku do adhezivní hmoty pevně pomocí široké dřevěné desky, čímž se dosáhne maximální adheze (adheze) jednotlivých fragmentů.Tato technologie poskytne nášmu produktu maximální hladkost a hladkost.

Poté stačí nechat lepidlo zaschnout, poté papír vyjmout z povrchu mozaikových výlisků a spáry vyplnit vodotěsnou zálivkou.Pokud z důvodu nezkušenosti jste zbytky šicího tmelu příliš pečlivě neodstranili a vyschlo, lze vady odstranit pomocí tenkého brusného papíru.Po dokončení práce se povrch mozaiky vyleští měkkým hadříkem s malým množstvím vosku.

Kombinování mozaik s jinými materiály

Omezené rozměry dlaždic do kuchyně ukládají pro její použití určité stereotypní rámy.Mozaikové panely se díky různým rozměrům jednotlivých prvků snadno sestavují se všemi druhy materiálů, což vám umožňuje dosáhnout velmi neobvyklých efektů.

Umělci vytvářejí ručně vyráběná mistrovská díla, která kombinují hotové mozaikové fragmenty nejen se skořápkami a mořskými oblázky, ale také s tak mimořádnými materiály, jako jsou fragmenty skla, zrcadla a dokonce i korálky askleněné korálky.Proto použití mozaik ve vaší kuchyni dává interiéru fantazii, takže je velmi výjimečná.