Montážní technika, cena a hmotnost stropního profilu Knauf

Světově proslulá společnost Knauf je známá pro kvalitní a praktické výrobky.Stropní profil Knauf, který se používá pro zdobení kanceláří, obývacích pokojů a veřejných prostor, není výjimkou.Relativně levné stropní konstrukce mají široký seznam výhod, nevyžadují při instalaci mnoho zkušeností a v konečné podobě jsou hladké povrchy vhodné pro další dekoraci.

Obsah
Rozdíly ve stropním profilu Knauf a jeho výhody

Vlastnosti produktu:

 1. Desky GCR skrývají vady stropu.Prostřednictvím zavěšené konstrukce můžete změnit výšku místnosti a umístit izolační materiály za desky.
 2. Výrobky společnosti se používají k vybavení jednoúrovňových a víceúrovňových struktur.
 3. Systém profilů a GCR je vhodný pro provozní přestavbu prostor.Instalace a demontáž konstrukce nejsou obtížné.
 4. Je vhodné integrovat svítidla do zavěšeného stropu.Vhodné jsou jak reflektory, tak LED pásky, neonové žárovky.

Pokud jde o výhody, existuje mnoho z nich:

 • systém zahrnuje listy určité velikosti a rámu, což zjednodušuje montáž;
 • sortiment zahrnuje standardní listytyp, odolná proti vlhkosti, klenutá sádrokartonová sádrokartonová deska, takže si můžete vybrat materiály pro obklad budov pro jakýkoli účel;
 • produkt neobsahuje žádné škodlivé složky a je považován za šetrný k životnímu prostředí;
 • při správné instalaci bude systém trvat velmi dlouhou dobu;
 • Pozinkované kovové prvky jsou chráněny korozí.

Hlavní věc je, že strop Knauf je konstruován bez jakýchkoli zvláštních problémů vlastními rukama, nevyžaduje použití složitých mechanismů a je zdoben jakýmkoli povrchovým materiálem.

Prvky pro montáž stropu Knauf ze sádrokartonu

Souprava pro montáž zavěšeného stropu zahrnuje desky ze sádrokartonu, kovové profily, závěsy a upevňovací prvky.Chcete-li zjistit objem nákupu materiálu, musíte nejprve vypočítat počet prvků.Nejjednodušší způsob je provádět výpočty podle kompilovaného plánu.Výkres také pomůže určit vzhled celé struktury.

Profily PN 27x28 a PP 60x27

Pro konstrukci zavěšeného stropu ze sádrokartonové desky pomocí technologie Knauf jsou nezbytné oba typy galvanizovaných profilů.

Dva profily:

 1. Stropní profil Knauf 60x27x3000 mm- hlavní prvek rámu.Nosná lamela je upevněna k držákům ve tvaru U.Listy materiálu jsou umístěny a upevněny podél široké strany prvku.Instalace na samořezné šrouby se zvýšeným průměrem víčka.Spojovací prvky musí být zapuštěny do plechu o 1 mm.Potom jsou upevňovací body tmely.Hmotnost stropního profilu PP 60x27 3 m je 1,8 kg při přepočtu na 1 l.m.to dopadáhmotnost 0,6 kg.
 2. PN (vodicí profil) 27x28x0,5 mmje namontován kolem obvodu místnosti na stěnách.Spojovací prvky - hmoždinky.Profil je doplněn lamelami umístěnými mezi policemi, kde je vložen stropní prvek.Hmotnost oleje je 0,4 kg na metr

Zavěšení a konektory

Pro montáž nosného profilu k základně jsou nutné prvky.Při sestavování rozvržení zavěšeného stropu Knauf je třeba vzít v úvahu krok zavěšení, neměl by být větší než 0,6 m. Přímé zavěšení ve tvaru písmene U vydrží hmotnost 40 kg /m2, nastavitelné - 25 kg /m2.Současně ale nastavitelné zavěšení může klesnout až do výšky více než 125 mm a přímky ve tvaru písmene U - nikoli.

Upevňovací prvky spojovacích profilů na „krabi“ z galvanizované oceli.Spojovací prvky jsou vybaveny speciálními „západkami“, které pevně drží prvky na základně a mezi sebou.

Doporučení!Z upevňovacích prvků jsou užitečné samořezné šrouby LN 9 - nevyžadují předvrtání, pevně drží profily, samořezné šrouby TN 25 - jsou potřebné pro upevnění plechů, kotev.

Sádrokartonové desky Knauf

Výrobce nabízí sortiment listových výrobků s různými provozními a technickými vlastnostmi.Hlavním rozdílem mezi GCR je tloušťka.

Typy:

 1. Strukturální.Tloušťka 12,5 mm, vážená hmotnost.Používá se pro opláštění stropů v místnostech se středním a variabilnímúroveň vlhkosti.
 2. Strop.Tloušťka 9 mm, nízká hmotnost.Vhodné pro zakrytí stropního systému v místnostech s nízkou vlhkostí.
 3. Odolný vůči vlhkosti.Tloušťka je od 12,5 mm, hmotnost je vysoká, odstín listu je zelený.Odolává přímému kontaktu s vodou, nezhoršuje se vodní suspenze, horká pára.
 4. Arched.Tloušťka 6,5 ​​mm, nízká hmotnost, snadné ohýbání.Používá se pro opláštění struktur.

Doporučení!Namísto klenuté sádrokartonové sádrokartonové desky můžete použít pásky stropní desky, předem navlhčené a navinuté jehlovým válečkem.

Náklady na profil Knauf

Hlavní věc, která vzrušuje kupujícího, je cena stropního profilu Knauf.Parametr závisí na velikosti prvků:

 • PP 60x27x3000 mm od $ 3;
 • ПН 100х40х3000 mm od 4,5 $;
 • PN 27x28x3000 mm od $ 2,3;
 • Kolejnice PN-2 50 40 40 х 3000 mm od 3,8 $;
 • PP 60 x 27 x 4000 mm od 4,5 $;
 • stojí PS 50 x 50 mm od 3,8 $.

Instalační technika

Můžete snadno pochopit, jak se jednostupňový systém Knauf hodí, technologie instalace sádrokartonu na strop není složitá.

Pravidla jsou následující:

 • předem připraví rozvržení;
 • určují typ svítidel;
 • rozložení kabeláže;
 • pro výpočet instalace zabudovaných osvětlovacích zařízení v souladu se vzdáleností od stropu k deskám sádrokartonových desek o minimálním 150 mm;
 • při umisťování vnějších svítidel je mezera mezi tabulí a paticí lampy nejméně 50 mm;
 • provést instalaci konstrukce v souladu se všemi technologickými nuansami;
 • dokončit letadlo.

Ale u vícevrstvých stropů se musí drotat.V místnostech s nízkými stropy se nedoporučuje provádět dvě nebo více úrovní.Pokud má projekt jednoduché tvary s vyčnívajícími moduly, vestavěné osvětlení - master to udělá sám, ale se zakřivenými abstraktními tvary na stropě ze sádrokartonu a profilu, je lepší kontaktovat odborníky.

Nářadí a materiál pro práci

K instalaci stropního systému Knauf potřebujete následující sadunářadí:

 • rotačné kladivo;
 • šroubovák;
 • nůžky na kov;
 • hoblovka pro řezání zkosení;
 • konstrukce /hladina laseru;
 • ruleta, čtvercová;
 • maskovací šňůra;
 • nůž;
 • kartáč, váleček.

Z profilů je užitečná sada profilů, sádrových nátěrů, základního nátěru, srpu, hmoždinek, šroubů, krabů a tmelu.

Doporučení!Základním a tvrdým tmelem je lepší vzít firmy Knauf.

Příprava povrchu

Začněte s hodnocením kvality povrchu stropu.Pokud jsou na základně volné kousky omítky, loupající se barvy, tapety - vše musí být odstraněno, vyčištěno na pevnou vrstvu a opatřeno základním nátěrem.Není třeba odstraňovat výškové rozdíly, ale pokud nek čištění základny se vadné kusy zhroutí na stropní konstrukci a hmota bude těžší.V důsledku toho se kovové profily pod tíhou odpadu zhroutí.

Algoritmus pro přípravu povrchu je následující:

 1. Najděte nejnižší úhel v místnosti.Odložit vzdálenost upevňovacích profilů (podél stěny).To samé proveďte ve všech rozích a poté značky spojte v řadě kolem celého obvodu.
 2. Z úrovně vyšlapané bude celý systém sestupovat na velikost šířky profilu plus tloušťku GCR.To je přibližně 4 až 6 cm. Pokud jsou na základně výčnělky, rozvody inženýrských sítí, měly by být rozměry výčnělků připočítány k označení umístění profilů.

Důležité!Pokud bude celý systém doplněn vestavěnými světly, změřte výšku od základní roviny přidáním dalších 10 mm rezervy.

 1. Označte instalaci profilů PP na povrchu stropu.Značkovací rozteč 400 mm.
 2. Označte montážní body závěsů pro označení profilů PP.Rozteč 400 - 600 mm nebo méně, pokud se konstrukce neliší v hmotnosti a složitosti.

Označuje označení stropu.Je velmi důležité zkontrolovat vodorovnou úroveň - rovina musí být rovná, jinak se materiál při instalaci plechů zkosí.

Instalace rámu

Postup:

 • upevněte vodicí profil 28x27 kolem obvodu k hardwaru vhodnému pro materiál.stěny;
 • fixují PP 27x60 na značku (rozteč 400 mm);
 • spojují jednotlivé části profilu, ustavené pod úhlem 90 stupňů kraby;
 • připevněte kraby na ST samořeznými šrouby (LN) o velikosti 3,5 x 9,5 mm, čímž se získá kovová přepravka s buňkou 40 x 40;
 • nastíní montážní body zavěšení a připevní je hmoždinkami ke stropu;
 • za účelem nastavení pomocí laserové úrovně rovnoměrnost vodorovné roviny všech zavěšení, v případě potřeby spusťte zavěšení na požadovanou úroveň.

Tím je instalace profilu dokončena.

Instalace listů GKL

Spojovací prvky GKL se vyrábějí od středu k okrajům nebo od okrajů k okrajům.Použijte šrouby TN s kloboukem o velikosti 3,5–25 mm, zašroubujte se zapuštěním víčka do plechu o 1 mm přesně kolmo, prohloubte nohu nejméně o 10 mm.

Pravidla upevnění:

 1. Předběžně zkontrolujte, zda jsou všechny samořezné šrouby přepravky zapuštěny do profilu.lamely.Hrany sousedních GCR by měly ležet na profilu a překrývat je o 30 mm.Spoje jsou od sebe vzdáleny, přesazení vzhledem k sousedním listům není menší než velikost kroku profilu (400 mm).
 2. Z plechů zkosit 2/3 tloušťky prvku v úhlu 22,5 stupně.To je nezbytné pro spojení a plnění.
 3. ​​
 4. Je lepší skládat listy s asistentem.Instalace jednoho panelu vyžaduje až 60 šroubů.

Poté, co byl položen strop, nastal čas zatmelit spáry a upevňovací body.Používá se pro toto složení plniva a serpyanka.Putty šev.Ořízněte pásku na velikost spojů, odstraňte ochranný papír z lepicí strany, položte pásku na šev tak, aby šev byl přesně uprostřed.Zmáčkněte stuhu do mokrého tmelu autáhněte celý šev shora pomocí plnicí směsi - a to i co nejvíce.

Během zasychání švů dotáhněte upevňovací body směsí tak, aby byly uzávěry šroubů zcela uzavřeny.Po zaschnutí tmelu povrch zbruste smirkovými frakcemi z čísla 140-160.Pohyby by měly být lehké, aby nedošlo k poškození listů.Je nutné dosáhnout maximální rovinnosti roviny.Po odstranění stropu natřete strop hlubokou impregnační směsí, nechte ji zaschnout a lze ji ozdobit.Tím je instalace zavěšeného stropu dokončena technologií Knauf.