Montáž větrné lišty na kovovou střechu

Kovová krytina a vlnitá lepenka jako střešní krytina dnes zaujímají na stavebním trhu dominantní postavení.Upevňovací proužky pro kovové dlaždice jsou malé, ale důležité součásti, které jsou nezbytné pro dlouhodobou údržbu střechy.Instalace větrného pásu na kovovou dlaždici se provádí po obvodu střechy, chránící střechu před účinky bočních nárazů větru, ptáků a hmyzu, které se dostanou pod střechu, loni se usadí listy, nečistoty a prach.

Obsah

Účel hledí

Větrné prkno pro kovové zastřešení je rozděleno na římsu, koncovou prkno a hřeben střechy.Instalace větrné tyče je posledním krokem při konstrukci střechy.

  1. Koncová deska .Tyto větrné a štítové části jsou připevněny k ochraně rohů ve struktuře.Instalace robustní čelní desky tlumí dopad vzduchového zatížení a zabraňuje uvolnění upevňovacích prvků.Přebytečná vlhkost je odstraněna z okrajů bočního převisu, střešní koláč je uzavřen podél okraje od prachu a nečistot.Koncové lišty pro kovové a vlnité lepenky jsou dlouhé a ploché.Standardní rozměry součásti dosahují: účinná délka 190 cm, plná délka 200 cm Geometrický tvar je určen umístěním součástí.ProZlepšení vzhledu střechy pod kovovým hřebenem vytváří konfigurace s dodatečnou výztuhou, vyrobenou z oceli různých tříd s galvanizací.Poté jsou potaženy polymerním materiálem, aby odpovídaly barvě kovové střechy.
  2. Lišta římsyje dvou typů - čelní lišta a kapání (viz foto).V budově jsou nutné římsové pásy, které slouží jako ochranná bariéra před sněhem a deštěm a chrání dřevěné rámové prvky střechy před vodou.Instalace odkapávací římsy se obvykle provádí ze strany odtoku.Kapání směřuje vlhkost do odtokové trubky, uzavírá dno přepravky a protipřepravku.Čelní pásek (fotografie) je připevněn nejen k ochraně před vnějšími vlivy.Tento prvek je objednán jednotlivě pod čelní deskou a kompletně ji kryje na výšku.
  3. Skate .Dekorativní kus, který vám umožní uzavřít spár dvou svahů.Vyrábí se v polokouli a trojúhelníku, stejně jako ploché tvary, chrání hrany kovu před poškozením při silném větru, fouká nečistoty a vlhkost před srážkami pod střechou.

Instalace větrných tyčí na střechu soukromého domu

Abychom zjistili, jak vytvořit vítr na střeše, budeme uvažovat o postupných montážních prvcích.větrné tyče.Doporučuje se upevnit větrnou tyč na úrovni ohybové výšky kovové dlaždice.Práce začínají dnem střešního dortu a postupně stoupají výš.

Postup montáže záclonové lišty

Před položením hlavního koberce z podlahy je namontován římsový pásek na kov.Instalace římsového pásu je vytvoření lemovací základny pro převisy a bodová světla.Pro římsový pás vyrobený z kovu je vybrán materiál podobný hlavnímu - obvykle je to ocel pasivovaná nebo galvanizovaná do tloušťky půl milimetru, s trvanlivým povlakem z polyesteru, plastisolu nebo čedičových třísek.Okapový pás má podlouhlé velikosti.Rámová složka střechy, vedle hlavní ochranné funkce, vypadá jako krásný dekor, který zdobí soukromou budovu a podporuje individuální styl vytvořený při stavbě domu.

  1. Před upevněním římsové lišty je třeba nainstalovat držáky držáků žlabů.Umístěte je buď na krokve nebo na přední desku.
  2. ​​
  3. Nejprve je instalováno čelní sklo.Přilehne ke koncovým krokvům, pro upevnění se používají pozinkované prvky.Někdy je vložena římsová deska, která vstupuje do speciálních drážek.Oba typy nosných desek můžete použít k dalšímu zvýšení spolehlivosti tohoto místa na střeše.
  4. Dalším krokem je upevnění druhé podpory při připevnění převisu.Díl má tvar tyče.
  5. římsa je lemována pomocí kusů vlnité lepenky, štětovnice a dřevěné roviny.
  6. Poté jsou ustaveny okapyprkno.Připevňuje se k čelnímu sklu, přes držáky pro odtok.Operace se provádí pomocí samořezných šroubů, materiál je naskládán s přesahem nejvýše 10 centimetrů.

Montáž čelního pruhu

Koncová deska pro kovovou tašku je připevněna po dokončení instalace střešní krytiny.Koncový úhel musí být zcela uzavřen.Detail se zvedá nad úroveň bedny a zajišťuje po stranách šrouby.Vrchní část je připevněna ke vlnám kovové dlaždice.Spoje jsou potaženy těsnicí hmotou.

Při připevňování čelní desky není překrytí větší než 5 cm. Při správné instalaci je bedna chráněna před smokáním a boční sklony střechy jsou chráněny před větrem.


Role doplňkových prvků pro zastřešení nelze podceňovat.Ačkoli části rámu nezabírají velkou plochu na střeše, spolehlivost střechy soukromého domu, trvanlivost servisu a provoz bez oprav závisí na správně namontovaném držáku.Konce jsou zakončeny pravoúhlými proužky standardní velikosti, někdy majitelé domů kreslí vnější rovinu neobvyklým stylem, ve formě kovové krajky nebo se strukturou dřeva.