Montáž rolet na plastová okna a způsob jejich upevnění bez vrtání

S příchodem plastových oken a jejich rozšířeným používáním získaly rolety také oblibu.Jsou snadno ovladatelné, nepotřebují zvláštní péči a vypadají krásně v interiéru.Takové stínovací struktury jsou namontovány přímo na okenní rám.Chcete-li nainstalovat upevňovací prvky v rámu, budete muset udělat díry, což není příliš dobré z hlediska těsnosti a energetické účinnosti oken.Proto mnoho majitelů plastových oken takové závěsy odmítá.Ne každý však ví, že je možné instalovat rolety na plastová okna bez vrtání.Řekneme vám, jak na to.

Obsah

Co jsou rolety?

Rolety jsou konstrukce, která se skládá z textilního plátna navinutého na speciálním válcovém držáku.S tímto držákem lze záclonu složit a rozložit a upevnit v požadované výšce.

Takové závěsy lze použít samostatně i v kombinaci s tradičními závěsy a tyly.Díky tomu mohou být drahé záclonoviny chráněny před vyhořením.Válcované látky jsou monofonní a mají vzor.Barva může být libovolná a je vybrána podle celkové barvy interiéru a okenních textilií.

Plátno může být navíc průhledné, průsvitné a nepropouštějící sluneční světlo.V případě potřeby lze jednu látku vyměnit za jinou pomocí starých spojovacích prostředků amechanismy řízení.Například v létě můžete instalovat záclony z husté tkaniny, která neumožňuje průchodu slunečního záření, a během zimy můžete plátno nahradit tenčí verzí látky.

Protože je celá konstrukce namontována uvnitř okenního otvoru (na rámu), je kompaktní a umožňuje využít prostor parapetu.

Z hlediska funkčnosti jsou žaluzie podobné horizontálním žaluziím, ale v porovnání s nimi mají mnoho výhod:

 • neshromažďují prach na povrchu;
 • lze snadno očistit od nečistot (lze je prát);
 • nevytvářejí pocit kancelářského interiéru.

Jak správně změřit velikost rolet na okně?

Při výběru designu stínění tkaniny musíte zvolit správnou velikost, takže vám řekneme, jak změřit rolety na plastových oknech.V prodeji je široký sortiment hotových záclon s různými standardními velikostmi.Jsou vyráběny na oknech standardních velikostí.Pokud je okno nestandardní, musí být záclony objednány u společnosti zabývající se jejich výrobou.

Poznámka!V prodeji jsou záclony standardní velikosti o délce 160, 175, 220 cm a šířce 30 - 140 cm.

Před instalací rolet na plastová okna je třeba pečlivě změřit rozměry oken tak, abyzvolte plátno vhodné velikosti.

Za tímto účelemproveďte následující:

 1. Změřte šířku skla pomocí zasklívacích perlí.
 2. Poté změřte výšku okna.Potřebujeme znát nejen výšku dvojskla, ale tuto dimenzi konstrukce okna spolu s rámem.
 3. ​​
 4. Zaznamenávají se všechny výsledky měření.
 5. Poté rozhodněte, která strana by měla být kontrolním mechanismem.Zpravidla by měla být umístěna blíže k okraji struktury okna.
 6. Poté rozhodněte o principu upevnění rolet k oknu.V závislosti na tom, zda se otevírací nebo slepá klapka, fixační mechanismus liší.

Pokud se chystáte instalovat kazetové záclony, musíte přesně změřit velikost skleněné jednotky, protože struktura je instalována v otvoru rámu mezi zasklívacími korálky.

Možnosti měření závisí na konfiguraci zasklívacích perlí:

 • , pokud má tento prvek obdélníkový tvar, je třeba změřit výšku a šířku skla mezi zasklívacími perličkami;
 • při použití polokruhových nebo zkosených zasklívacích perlí měří vzdálenosti mezi nejvzdálenějšími body těchto prvků.

U minikazetových odrůd takových okenních systémů se měření provádí v závislosti na typu konstrukce.Při použití pásů kazety typu UNI 1 se měří pouze rozměry skla a při instalaci žaluzií typu UNI 2 se vzdálenost mezi okrajem rámu měří v místě, kde je k němu zasklívací lišta (tj. Rozměry skleněného paketu bez zasklívací lišty).

Způsoby montáže rolet na okno bez vrtání

Nynípojďme mluvit o tom, jak jsou rolety připevněny k plastovým oknům bez vrtání.Existuje několik způsobů, jak nainstalovat roletu na kovový plastový rám okna bez poškození jeho integrity.

Nejprve musíte připravit všechny základní prvky stínicí struktury a potřebné komponenty, včetně upevňovacích prvků pro rolety.Pro snadnou montáž položte všechny podrobnosti na stůl a sestavte celou strukturu podle přiložených pokynů.Vezměte prosím na vědomí, že sada obsahuje příslušenství pro instalaci na žaluzie a otevírací křídlo, takže při montáži používejte pouze ty prvky, které jsou vhodné pro váš typ křídla.

Instalace na otevírací křídlo

K instalaci látkové záclony na otevírací křídlo potřebujete následující příslušenství:

 • tkaninová opona navinutá na hřídeli;
 • opěrné držáky (2 kusy);
 • zvedací mechanismus s válečkem a řetězem;
 • oboustranná páska;
 • přidržovací spony.

Ve tvaru závorek připomíná písmeno „G“.Díky této konfiguraci se drží na horním okraji otevíracího křídla a spolehlivě drží záclonu.V tomto případě nemusíte pro instalaci držáků vyvrtat otvory do křídla.

Pokud se instalace provádí na otevírací křídlo, jsou rolety na plastových oknech namontovány bez vrtánítéto posloupnosti:

 1. Pro spolehlivost jsou konzoly upevněny nejen k okraji křídla, ale také dodatečně připevněny k oboustranné páske.Před nalepením lepicí pásky je třeba povrch držáku odmastit.Poté se k upevňovacím prvkům přilepí pásy oboustranné pásky.
 2. Poté jsou držáky namontovány na držáky, které mají montážní systém pero a drážka.
 3. Poté je řetězový mechanismus namontován na jedné straně válce s navinutou tkaninou.Strana instalace tohoto mechanismu závisí na umístění okenního křídla.Zvedací systém je namontován blíže k okraji okenního otvoru.
 4. Konzoly s držáky lze nyní nasadit na válec.
 5. Poté lze sestavenou strukturu vyzkoušet na okenním rámu, aniž by byla připevněna na pásku.Rolshtora je zavěšena závorkami na horní část otevřeného křídla a upraví jeho polohu.
 6. Dále pomocí tužky označte místa připevnění držáků na rámu.Toto označení je nutné, aby bylo dobře viditelné místo na rámu, které je třeba odmastit.
 7. Pomocí alkoholu odmastěte vnější část rámu okna.Poté by měl povrch dobře uschnout.

Pozor!K odmaštění rámu nepoužívejte rozpouštědla, která agresivně útočí na plasty.

 1. Dále odstraňte ochranný papír z páskových pásek přilepených k držákům.Nasaďte upevňovací prvky na křídlo a dobře ho přitlačte na povrch.Pak úplně zatlačíme a kliknemeklip na držáku.
 2. Podobně namontujte druhý držák.
 3. Řetězový mechanismus ovládající mřížku mřížky se nosí na konzolách z boku hrotu a pastorku.
 4. Do upevňovacích prvků namontovaných na rámu je vložen válec s navinutým pásem.Je důležité provádět práce pečlivě, aby nedošlo k poškození plastových dílů.
 5. Prověřujeme funkčnost struktury.

Instalace na žaluzii

Při montáži na žaluzii se instalace rolet na plastová okna bez vrtání provádí bez použití háčkových držáků.Pro tyto účely budete potřebovat desky s drážkami, ve kterých držáky zapadnou na své místo.

Pořadí instalace žaluzií je následující:

 • Desky speciálně určené pro tento účel jsou odmaštěny alkoholem na zadní straně.Po zaschnutí povrchu se k ní přilepí oboustranná páska.
 • Poté se na desky namontují boční držáky.
 • Na držáku převodovky je namontován mechanismus zvedacího řetězu.
 • Desky s držáky se vkládají do válce s navinutým pásem.
 • Poté se sestavená struktura aplikuje na okno, na kterém se provádí označování umístění desek tužkou.
 • Poté je opona odstraněna a rám v místě značení je odmaštěn.
 • Ochranný papír se odstraní z proužků oboustranné pásky nalepených na deskách.Držitelé jsou přihlášenipřipravená místa na rámu a dobře lisovaná.
 • Mechanismus zvedacího řetězu je kladen na válec s uzávěrem ze strany umístění ozubeného kola.Celá konstrukce je instalována ve štěrbinách držáků namontovaných na deskách.

Po smontování konstrukce zbývá ověřit funkci zdvihacího mechanismu.Chcete-li to provést, tahem řetězu, několikrát otevřete a zavřete záclonu.Nemusíte se obávat, že rolety namontované na oboustrannou pásku v průběhu času zmizí.Celá konstrukce je poměrně lehká, takže je bezpečně připevněna k rámu okna.