Montáž na střechu z polykarbonátu

Pro realizaci některých stavebních projektů je vyžadován střešní materiál propouštějící světlo.Přední pozici v této třídě zaujímá polykarbonát.Vzhledem k nízkým nákladům a snadné instalaci se používá v domech, garážích, sklenících, verandách.Z článku se dozvíte o výhodách nátěru, jeho variantách a o tom, jak dokončit instalaci nezávislosti na polykarbonátové střeše.

Obsah

Výběr materiálu pro střechu z polykarbonátu

Před zahájením montáže střechy je třeba vybrat vhodný materiál.Je důležité věnovat pozornost všem hlavním částem střechy: hlavnímu materiálu, rámu a upevňovacím prvkům.

Odrůda a tloušťka plechu

Použitím stejného materiálu při výrobě střešního polykarbonátu se vyrábějí tři typy výrobků:

  )
 • Monolitické. Ve své charakteristice je podobný skleněným panelům, zatímco je lehčí a silnější.Tloušťka se pohybuje mezi 2 a 12 mm.To bude trvat asi 15 let s instalační služby a správné.
 • Profilované. Liší se zvýšenou životností a životností až 30 let.Strukturální vlastnosti a materiálové vlastnosti umožňují použít tento polykarbonát jako hlavní střešní krytinu.K instalaci jsou nutné další díly - silikonová těsnění.
 • Cell. Používá se při stavbě skleníků, zimních zahrad, skleníků.Klasická verze je k dispozici v tloušťkách od 4 do 25 mm, plechy pro speciální účely mohou být dvakrát tlustší.Díky rozptylu světla dokáže pokrýt celou plochu místnosti a osvětlit tmavé rohy.

Velká změna tloušťky umožňuje použití různých střešních konstrukcí vyrobených z polykarbonátu.Tento indikátor ovlivňuje tepelnou vodivost, pevnost a průhlednost materiálu.Byla vyvinuta hlavní doporučení pro použití fólií o různých tloušťkách:

 • 4-6 mm se používají v malých sklenících, světelná okna v nevykurovaných místnostech, reklamní stojany.
 • 6-8 mm je minimální tloušťka použitá na střeše.Vhodné pro altány, hozblokov a skleníky.
 • Desky 10 mm jsou určeny pro vertikální zasklení.Používá se jako průhledný materiál pohlcující zvuk.Tato možnost se používá jako oplocení podkroví nebo skleníku.
 • Polykarbonát o tloušťce větší než 16 mm není ve svých vlastnostech nižší než kovové střešní materiály.Je třeba si uvědomit, že takové listy nejsou dostatečně flexibilní, takže budete muset použít speciální díly k oříznutí konců.Takový materiál je vhodný pro obytnou budovu nebo jiné kapitálové prostory.

Systém krokví

Polykarbonátová střecha doopravdy si vyžaduje zvláštní rám.Přestože je polykarbonát poměrně lehký materiál, budou vyžadovány odolné součásti.To platí zejména v případě, že v zimě je ve stavbě hodně sněhu.V současné době se používají dva druhy krokví.systémy:

 1. Dřevěné. Použijte na konstrukci klasické tyče a bedny.Tento materiál není odolný, ale je skvělý pro dřevěné budovy.
 2. Kovové. V závislosti na složitosti stavební úlohy se používá hliníkový nebo ocelový profil.Tato volba se používá pro velké sněhové zatížení a pokud chcete vytvořit obloukový rám.

Bez ohledu na to, kterou variantu dáváte přednost, nedovolte hromadění velkého množství sněhu v zimě na střeše.Jinak by se budova mohla zhroutit a na jaře bude nutné znovu investovat do výstavby.

Spojovací prvky

Na rozdíl od profilovaného plechu nebo kovu byly pro polykarbonát vyvinuty tři upevňovací systémy.Každá z nich vykonává své funkce, má své výhody a nevýhody.Seznámíme se se základními vlastnostmi systémů:

 • Profily. Mohou být vyrobeny z polykarbonátu nebo hliníku.Skládají se ze středního pruhu a dvou spojovacích prvků, do kterých jsou vloženy střešní plechy.Připojovací profil je určen pro polykarbonát do tloušťky 16 mm.Vyrábějí různé typy konstrukcí pro upevnění koncových, hřebenových, rohových a stěnových částí střechy.Pro plné použití tohoto systému budou nutné těsnicí a samořezné šrouby.
 • Thermowells.Pomáhají zabránit rozdrcení plechu během zapínání.Jinak se na polykarbonátu objevují praskliny, skrz které vstupuje vlhkost.S příchodem chladného počasí se voda uvnitř rozšiřuje, činí střechu nepoužitelnou a snižuje její životnost.Kovové šrouby jsou navíc dobrým vodičem tepla.Z tohoto důvodu se uvnitř voštinového materiálu objeví kondenzace, což vede ke zničení plátu.Chcete-li se tomuto problému vyhnout, použijte speciální čepy.
 • Těsnicí a speciální pásky. Tyto materiály se používají ve spojení s materiály popsanými výše.Všechny klouby jsou ošetřeny tmelem a konce buněčného polykarbonátu jsou chráněny perforovanou páskou.

Udělejte si postupnou instalaci

Před zahájením výstavby je důležité mít projekt a hrubou představu o tom, jak bude střecha vypadat.Vypočítejte potřebné množství materiálu s ohledem na sklon střechy a všechny podříznutí.Poté můžete začít vykonávat práci.

Instalace krokvového systému

Při montáži střechy z polykarbonátu je důležité si uvědomit, že standardní šířka plechu je 210 cm. Tato velikost reguluje vzdálenost mezi krokvemi azabraňuje podbízení.Tato velikost je navíc navržena pro teplotní mezeru 5 mm.

Pro krokve jsou vhodné dřevěné krokve nebo kovové profily o průřezu 40x60 mm.Během instalace je důležité vypočítat polohu, ve které se listy přesně vejdou do středu.Takže, když je důležitá prknaudržujte následující vzdálenosti: mezi středními liniemi prvního a následných krokví, jakož i mezi posledním a předchozím krokvem by měla být vzdálenost 104 cm;krok mezi středními kolejnicemi je 101 cm. Pro zajištění dodatečné strukturální pevnosti jsou instalovány příčné tyče.

Pokud plánujete použít spojovací profily, musíte je připojit přímo k liště.K tomu se používají samořezné šrouby s jímkami, které se šroubují v krocích po 30 cm.

Doporučená četba:

Při výběru profilu je důležité dávat pozor, musí být přesně přizpůsobeny tloušťce a poloze střešní krytiny.

Upevnění polykarbonátových desek

Je-li šířka polykarbonátu standardní, musí být délka projektu upravena.Pro řezání použijte kotoučovou pilu nebo přímočarou pilu s malými zuby.Je důležité zvolit správnou řeznou rychlost, protože v případě příliš nízkých otáček se objeví třísky a velké povedou k roztavení materiálu.Hlavní instalační kroky jsou vidět na fotografii:

Před otáčením šroubů proveďte malé otvory.Chrání materiál před praskáním a praskáním.K tomu se používají vrtáky do barevných kovů o průměru 1-2 mm.Potom můžete šrouby utáhnout, přičemž se ujistěte, že existuje malá mezera pro tepelnou roztažnost.

Jakmile je základní konstrukce střechy pro polykarbonát sestavena, můžeme pokračovatpřímá instalace.Konce jsou utěsněny: horní část je uzavřena speciální hliníkovou páskou a spodní část perforovanou páskou.Pokud byly použity spojovací profily, jsou listy vloženy do speciálních žlabů.Některé modely profilů plechy samostatně fixují, jiné vyžadují použití speciálních šroubů.V druhém případě je zachován krok 30 cm.

Při pokládce polykarbonátových desek se ujistěte, že výztuhy zůstávají vždy ve svislé poloze.Po dokončení instalace střechy je nutné projít tmelem ve všech spárách, a tím chránit místnost před vlhkostí.

Doporučení popsaná v tomto článku jsou vhodná pro všechny typy střešních konstrukcí.Po splnění všech požadavků se můžete spolehnout na záruční dobu vybraného materiálu.Můžete se tak vyhnout předčasnému stárnutí a zničení materiálu.