Montáž a upevnění žaluzií bez vrtání na plastová okna

Okenní otvory domácích interiérů v moderním stylu nebo v kancelářských prostorách jsou často zdobeny žaluziovými strukturami.Mnoho druhů žaluzií je upevněno na držácích, které jsou upevněny samořeznými šrouby.Pokud však nechcete poškodit strukturu okna, zvolte pro plastová okna žaluzie bez vrtání.Výhodou této metody fixace je nejen zachování integrity rámu, ale také snadná instalace, kterou lze provést vlastními rukama.Postupně vám řekneme, jak instalovat žaluzie na plastová okna.

Obsah

Výhody a nevýhody instalace žaluzií bez vrtání

Instalace žaluzií na oknabez vrtání má jednu nespornou výhodu - je to snadná instalace.Díky tomu lze veškerou práci provádět bez zapojení profesionálního řemeslníka, což výrazně ušetří.

Další výhody této instalace jsou následující:

 1. Tento způsob instalace udržuje integrituokenní rámy, což je velmi důležité v pronajatém bytě.
 2. V důsledku zachování neporušených rámů nebudou ovlivněny tepelné izolační vlastnosti okna z plastu.Pokud jsou okna instalována nedávno, je velmi důležité zachovat záruku.
 3. Použití magnetických klipů pro instalaci žaluzií umožňuje další ochranupři otevírání křídla v režimu ventilace plátno z prověšování.
 4. Instalace systému žaluzií přímo na okno, a nikoli na zeď nad otvorem, vám umožňuje uložit užitečnou oblast parapetu.
 5. Cena této metody instalace je mnohem nižší než instalace s otvory v rámu.
 6. Instalace na křídlech je také výhodná v tom, že obyvatelé mají přístup k oknu bez sklopení žaluzie.To znamená, že okno lze nastavit do režimu větrání a současně zcela zavřít žaluzie, aby byla chráněna před slunečním zářením.

Nevýhody tohoto způsobu fixace jsou malé.Pokud porovnáme instalaci na samořezných šroubech s instalací bez vrtání, pak je první metoda spolehlivější a trvanlivější.Při takové instalaci je však okenní rám poškozen, což je považováno za významnou nevýhodu.

Důležité!Před zavěšením rolety bez předchozího vrtání rámu se ujistěte, že jsou dodávány se speciálními magnetickými páskami nebo sponami.

Způsoby upevnění žaluzií na okno

Před volbou typu upevnění žaluzií na plastových oknech je třeba vzít v úvahu rozmanitost provedení a vlastností okenního otvoru.

Existují tři možnosti instalace žaluzií bez předvrtání:

 • upevnění na speciální konzole;
 • ​​
 • instalace na oboustrannou pásku;
 • držák magnetického proužku.

Je třeba poznamenat, že možnost se závorkami je vhodná pro okna, která lze otevírat.Je uvažována metoda používající páskunejspolehlivější a krátkodobé.

Konzoly

Před zavěšením plastových žaluzií na plastová okna se musíte ujistit, že sada obsahuje speciální konzoly vyrobené z kovu nebo plastu.Plastová odrůda je považována za levnou a ekonomickou alternativu.Kromě toho se konzoly vyrobené z plastu doporučuje používat pouze k instalaci lehkých žaluzií vyrobených z tkaniny.Pro tyto účely se používá speciální plastový háček, který se nasadí na křídlo.Může být přizpůsobeno barvě rámu nebo žaluzií.

Výhodou použití plastových držáků je to, že upevňovací prvek je po instalaci téměř neviditelný.Poskytuje dokonale přiléhající žaluzie k oknu.

Důležité!Nevýhodou plastové konzoly je to, že ji lze namontovat pouze na otevírací křídlo.Nelze jej umístit na matné okno.

Kovové závorky jsou dražší a objemnější.Jejich životnost je však poměrně velká.Při použití je žaluziový systém bezpečně držen na okně.Tato varianta držáku je vhodná pro upevnění žaluzií s hliníkovými, plastovými, bambusovými nebo dřevěnými lamelami.

Kovové držáky jsou zavěšeny také na otevíracích rámech, a proto je nelze použít na matná okna.Další nevýhodaPoužití kovových upevňovacích prvků spočívá ve skutečnosti, že prvek rozdrtí těsnicí gumu na zadní straně křídla, což přispívá ke zhoršení tepelně izolačních vlastností okenní struktury.

Existuje jiný typ plastového nebo kovového uzávěru - pružinový držák.Navenek se podobá háku a je připevněn k horní části otevíracího křídla.Pro silnou fixaci má těsnění na pružině.K zakrytí montážního místa držáku se používají speciální kryty.

Oboustranná páska

Žaluzie vyrobené z lehkých materiálů lze k oknu připevnit pomocí oboustranné pásky.Tato možnost je vhodná pouze pro látkové rolety a skládané papírové rolety.Pomocí oboustranné lepicí pásky lze žaluzie upevnit na jakýkoli list (otevření nebo žaluzie).Výhodou této metody fixace je její dostupnost a jednoduchost.

Existují však další nevýhody:

 1. K opravě je třeba zakoupit pouze vysoce kvalitní oboustrannou pásku, protože lepidlo na výrobky nízké kvality rychle schne, což způsobuje pád žaluzií.
 2. Tato možnost montáže není vhodná pro instalaci těžkých konstrukcí pomocí dřevěných, plastových, hliníkových nebo bambusových lamel.

Je důležité správně vypočítat délku pásky.Za tímto účelem změřte šířku křídla.Před měřením vodorovných žaluzií na plastových oknech musíte určit rozměry křídel, protože slepé dveře jsou obvykleširší než otevírací návrhy.

Magnetické proužky

Upevnění na magnetické proužky je přípustné pouze při použití roletové verze žaluzií.Samotná magnetická páska se skládá ze dvou částí.Jedna část je připevněna k rámu a druhá k žaluziím.Druhá část magnetické pásky je obvykle nainstalována na plátně v továrně.

Postup upevnění žaluzií na okno krok za krokem

Nyní si povíme, jak jsou žaluzie připevněny na plastová okna bez vyvrtaných otvorů.Před jakoukoli instalací předchází přípravná fáze, která označuje místa instalace ložiskových prvků.Za tímto účelem se žaluziový design aplikuje na okenní rám a je vyroben zářezem na správném místě tužkou.

Montáž na lepicí pásku

Při použití lepicí pásky je důležité dosáhnout dobré přilnavosti k podkladu.Proto je důležité připravit základ správně.Za tímto účelem je plastový rám důkladně omyt a dobře usušen fénem, ​​takže prach a malé částice vlasu z textilie nezůstávají na povrchu.Kromě toho musí být povrch odmaštěn ošetřením acetonem nebo alkoholem.

Pozor!Pokud se lepení provádí v chladném období, pak je rám dobře zahříván fénem.To zajistí lepší přilnavost adhezivní vrstvy k podkladu.

Po přípravě základny upevňujeme žaluzie v následujícím pořadí:

 • Přilepíme lepicí pásku na vnější pás slepé římsy odstraněním ochranného papíru z jedné strany.
 • Poté papír vyjměte z druhé strany pásky a celou strukturu naneste na rám podle označení.Žaluzie dobře zatlačíme a chvíli je přidržujeme, abychom zajistili pevné držení.

Pokud struktura nelepí nerovnoměrně, musí být zcela odtržena od základny pomocí lepicí pásky.Poté vyčistíme oba povrchy zbytků oboustranné pásky.Znovu důkladně omyjte a odmastěte základnu a pak celý proces lepení opakujte znovu a pokuste se rovnoměrně nainstalovat strukturu mřížky.

Poznámka!V prodeji najdete žaluzie s oboustrannou páskou, která již k nim je přilepená.Chcete-li je nainstalovat na rám, jednoduše odstraňte ochrannou pásku z pásky a připojte celý systém k oknu.

Montáž na držáky

Nejjednodušší způsob instalace pružinových držáků.Za tímto účelem jsou háčky upevněny na horní straně otevřeného křídla.Poté se římsa žaluzií navine na jednu stranu pod hák a přitiskne se, dokud se neozve charakteristické cvaknutí, které ukazuje, že západka se dostala pod okraj krabice.Poté se na závorky nainstaluje maskovací páska.

Jsou-li nainstalovány konvenční konzoly, práce se provádí v tomto pořadí:

 1. K rámu rámu připevňujeme římsovou skříňku a označujeme místa, kde jsou upevňovací prvky nainstalovány.Nejprve vyjměte boční zátky z římsy.
 2. Pro další práci rám oknamusí být nastaven do režimu větrání.
 3. Na obou stranách jsou konzoly umístěny na konci římsy bez zátek.
 4. Poté je celá konstrukce upevněna háčky konzol na otevřeném křídle okna.Pro pevné uchopení zatlačte na klip, dokud nezaklapne na místo.
 5. Nyní namontujte boční zátky na římsu a zasuňte žaluzie.

Instalace kovových držáků je trochu jiná.Nejprve musíte označit místo pro instalaci základny spojovacího prvku.Poté je na křídlo instalována svěrná základna s pohyblivým prvkem.Na přední straně je pohyblivá část upevněna šrouby.