Ministerstvo zdravotnictví plánuje zakázat prodej stolní soli bez jodizace

Nová legislativní iniciativa by mohla vést k vymizení obyčejné soli z ruských polic.Nejvyhledávanější produkt bude nahrazen jodizovaným analogem, který zbaví běžné občany možnosti sklízet okurky na zimu.Svědčí o tom zkušenost některých manželek, které milují experimentovat.Polotovary se neukázaly tak chutné, což znamená, že při jejich výrobě nebude žádný smysl.

Obsah

Podstata nového zákona

Je třeba hned říci, že obyvatelstvu je představena nová iniciativa, která se stará o lidi, protože stále více Rusů trpí nedostatkem jódu v krvi.Navzdory dobrým cílům mohou Rusové ztratit příležitost nakládat rajčata a okurky na zimu.Nový legislativní návrh byl předložen ke zvážení Státní dumě, jeho podstatou je povinná jodizace soli.

Před několika týdny představitelé All-ruské lidové fronty hovořili o poslancích, kteří zvažovali dolní komoru legislativního návrhu o jodizaci hlavního koření.Autorem projektu bylo Ministerstvo zdravotnictví Ruska.Iniciátoři inovací jsou toho názoru, že nový zákon pomůže zbavit se problému nedostatku jódu v krvi mezi obyvatelstvem země.To pozitivně ovlivní celkový zdravotní stav a zabrání rozvoji nemocí endokrinního systému.Jodovaná sůl je užitečná pro těhotné ženy, což sníží riziko vzniku patologií u novorozencůděti.

K předloženému dokumentu je rovněž přidána informace, že podobné účty jsou přijímány v mnoha zemích světa.Tentokrát tedy došlo k doplnění seznamu a Ruska.

Proč se jodizace soli stane povinným opatřením

Podle některých zpráv je návrh na jodizaci soli způsoben skutečností, že v některých regionech země je nedostatek jódu v těle mezi obyvatelstvemdosáhne kritických úrovní.Například v Tuvaské republice trpí nedostatkem jódu více než 3,5% občanů vyšetřovaných lékaři.

Aby bylo tělo zdravé a v dobrém stavu, je nutné neustále doplňovat rezervy této látky pomocí speciálních vitamínových komplexů nebo přípravků obsahujících jód.To si myslí běžní lidé.Existuje však jen malé potíže, je nemožné injektovat jód do lidského těla.Pouze společně v potravinách.

S nedostatkem jódu se zvyšuje riziko rozvoje nemocí orgánů vnitřní sekrece.Pokud děti trpí nedostatkem této látky, může to vést ke zpomalení mentálního a fyzického vývoje.

Politiky týkající se nového zákona

Je třeba poznamenat, že tato iniciativa byla dosud podporovánane všichni poslanci Státní dumy, protože návrh podle jejich názoru vyžaduje revizi.Stejný názor má i první zástupce vedoucí frakce spravedlivého Ruska Michail Emelyanov.Řekl, že před přijetím tohoto návrhu zákona je nutné poslouchat hodnocení oprávněných orgánů, protože na první pohled se dokument může zdát jednostranný.Péče o zdraví Rusů je samozřejmě dobrá, ale musíte přemýšlet o tom, jak to ovlivní občany.Například poslanec uvedl, že mnoho obyvatel odlehlých regionů přežívá přesně tím, že dělá okurky na zimu, jedí je během chladného období nebo prodávají produkty, aby mohli žít z výnosu.Pro okurky a konzervaci není vhodná jodizovaná sůl.

Michail Emelyanov rovněž poznamenal, že nucená jodizace veškeré soli není nejlepším opatřením, protože není vhodná pro solení a může vyvolat alergie u lidí s jódovou intolerancí.V tomto prohlášení poslance spočívá hlavní nejistota.Pokud z regálů obchodu zmizí jednoduchá sůl, Rusové budou muset čelit skutečným problémům, pokud jde o moření v zimě a zachování.

Anketa

PodporaJste povinná jodizace solí?
Výsledky
Načítání ...

Zkušení ženy v domácnosti říkají, že pro solení zeleniny nebo vaření, například dušené maso na zimu, jakož i pro kvašení zelí, je jodizovaná sůl zcela nevhodná.Faktem je, že jód je přírodní antiseptikum, které zpomaluje fermentační proces, proto má konzervace úplně jinou chuť.Hospodyňky také říkají, že použití jodizované soli pro konzervaci vede ke skutečnosti, že slaná zelenina se mění v kaši, kterou nelze jíst.

Toto pouze říká, že přijetí takového jednostranného zákona se promění ve vlnu pobouření a kritiky, což je logické, protože Rusové se budou muset v zimě zabavit potěšením z chutných domácích okurek.Výroba těchto produktů bude probíhat výhradně pro průmyslové účely, protože je nepravděpodobné, že by zástupcům podniků bylo zakázáno používat jednoduchou sůl.