Medveděv oznámil projekt boje proti chudobě do roku 2024.Jak to ovlivní Rusy?

Předseda vlády představil projekt „Hlavní činnosti vlády na období do roku 2024“.Na zasedání poznamenal, že to nebyl konec boje proti chudobě.Úroveň příjmu obyvatelstva přímo závisí na tom, jak se bude dopravní síť rozvíjet, a také na možnosti levného a zároveň rychlého nástupu do jiného města do práce.To vše ovlivňuje váš osobní rozpočet.

Obsah

Vláda plánuje zvýšit příjmy obyvatelstva

Podle ruského politika bude v rámci národních projektů věnována zvláštní pozornost sociální sféře a zlepšování kvality života..Například stát vyčlení 2,2 bilionu na realizaci projektů Demografie a zdravotnictví.rublů.

Podle Dmitrije Medveděva bude v nejbližší době nejvýznamnějším a nejobtížnějším úkolem snížit úroveň chudoby na polovinu a zvýšit příjmy domácností.Od roku 2000, po dobu třinácti let, výnosy rostou, ale v roce 2014 se začaly klesat.Celý důvod ke kolapsu cen ropy a sankcí.

Tento proces jsme dokázali zastavit obnovením ekonomiky a zvýšili minimální mzdu pro občany a státní zaměstnance.Jen za 8 měsíců letošního roku se mzdy v Rusku zvýšily o 8%.Vedoucí kabinetu ministrů uvedl, že problém lze vyřešit růstemhospodářství a rozvoj venkova.Ale bez podpory podnikání a rozvoj individuálních cílených opatření nemůže dělat.

Rovněž je třeba zvýšit příjem občanů s nízkými příjmy na slušnou úroveň.Pro tyto účely bude od začátku roku 2018 stanovena minimální mzda v souladu s životním minimem zdravotně postižené populace pro druhé čtvrtletí loňského roku.

Bude pokračovat indexace sociálních plateb na inflaci.Spolu s regiony bude pokračovat vývoj forem podpory pro ty, kteří to potřebují.Sociální pomoc také podstoupí významné změny.Systém bude založen na zásadách spravedlnosti a cílení.Proto bude poskytována pomoc rodinám a občanům, kteří ji skutečně potřebují.

Doporučujeme přečíst:
Jak se nyní důchody zvýší z roku 2019 na 2024.Podrobný výpočet

Medveděv uvedl, že regiony budou mít své vlastní speciální programy, které sníží počet lidí s nízkými příjmy.

Jaké další oblasti plánuje vláda zapojit?

Na schůzi byly rovněž představeny další směry budoucí práce vlády:

  • stabilní růst populace v důsledku provádění balíčku demografických opatření;
  • zvýšení mateřského kapitálu;
  • zvýšení střední délky života v důsledku vývoje a vybavení systému zdravotní péče, jakož i vytvoření pohodlných služeb sociálního zabezpečení;
  • zlepšení důchodového systému, růst důchodů;
  • rozvoj vzdělávání;
  • poskytování bydlení pro městské prostředí;
  • odstranění nelegálních skládek, zejména snížení znečištění ovzduší, a to zejména v průmyslových střediscích.

Vedoucí účetní komory již prohlásil vysokou míru chudoby - 13,2% populace (19,3 milionu lidí).Poznamenává, že v roce 2018 mohou příjmy domácností ve srovnání s rokem 2013 výrazně růst.Příjmy občanů se začaly zvyšovat ještě před 7 měsíci.