Malování cihel a zdobení dekorativním kamenným balkonem

Při výběru výzdoby interiéru balkonu je často preferováno plastové obložení, protože je snadno a rychle namontovatelné, je levné a praktické.Tato možnost dokončení je však již unavená.Všechny balkony s plastovým opláštěním vypadají stejně.Existuje více originální verze opláštění, která nebude vyžadovat hodně investic a času na výrobu.Povrch cihly nelze obložit, ale jednoduše malovat.Je důležité vědět, jak malovat cihlovou zeď na balkon.Tento druh povrchové úpravy je tak velkolepý, že imitace zdiva je vyrobena speciálně z umělého kamene.

Obsah

Jak lze zdivo vylepšit na balkoně?

Je-li nutné dokončit balkon v domě z cihel, není třeba tento materiál oplášťovat.Můžete jednoduše vylepšit povrch, vytvořit interiér místnosti ve stylu podkroví, nebo použít jiná stylistická řešení, která jsou kompatibilní s nezpracovanými hrubými povrchy.

Malování cihel

Malování cihel na balkóně je nejjednodušší způsob, jak poskytnout dekorativní povrch.Kromě zušlechťování stěn navíc chráníte materiál před opotřebením v podmínkách častých změn teploty a vlhkosti.Barva ucpává póry materiálu, takže vlhkost působí destruktivněcihla.

Hlavní podmínky pro provedení této možnosti povrchové úpravy jsou:

 1. Cihlové zdi by neměly být „mladší“ než jeden rok, protože vyluhovací procesy jsou již dokončeny, materiál by měl dátsmrštění a jeho původně vysoká vlhkost se vrátila k normálu.Při malování „mladé“ cihlové zdi se povrch rychle odloupne a rozpadne.
 2. Stěna musí být dobře očištěna od kolonií mikroorganismů ošetřených antiseptickými impregnacemi.
 3. Pár dní před barvením se stěna dobře omyje mýdlovou vodou a nechá se zcela uschnout.Usazeniny solí jsou pečlivě odstraněny, protože barva na nich nebude dobře ležet.
 4. Před malováním je stěna opatřena základním nátěrem, protože materiál je vysoce hygroskopický.
 5. Při výběru barvy by měly být upřednostněny formulace, které nenarušují přirozenou ventilaci substrátu.

Umělé stárnutí

Dalším způsobem, jak zlepšit zdivo na balkóně, je umělé stárnutí povrchu.

Podstata metody je následující:

 • pomocí různých nástrojů k ohraničení cihel v různých oblastech konkrétnějsou štípání;
 • hladký povrch cihel je ošetřen abrazivním materiálem;
 • za účelem získání charakteristických skvrn a černění jsou jednotlivé sekce ošetřeny hořákem;
 • se používají velké tahy štětcem pro simulaci starých cihel askvrny světle šedé barvy;
 • spoje mezi cihlami jsou utírány, potaženy tmavou barvou, aby se vytvořil efekt zarůstání mechem a zvětrávání;
 • v konečné fázi se akrylový lak nanáší v několika vrstvách, aby byl povrch chráněn před oděrem a před znečištěním.

Jak malovat cihlovou zeď?

Při natírání cihel je důležité zvolit ten správný barvicí prostředek, který se řídí technologií jeho použití.

Výběr barvy pro cihly

Následující kompozice jsou vhodné pro malování cihel na otevřené straně balkonu:

 1. Hasené vápno je levné, vhodné pro malování stěn, které jsou chráněny před deštěm baldachýny a jinými nátěry.Zředěné vápno se nanáší štětcem na stěnu ve dvou nebo třech vrstvách.
 2. K tomuto účelu se rovněž používají vodní disperzní barvy pro venkovní použití.Tato skupina zahrnuje následující typy barviv: silikát, akrylát, akrylový silikon.První možnost bude trvat pouze 3-5 let, ale následující dva typy mohou vytvořit ochranný povlak, který trvá až 13 let.

Následující barvy se používají k malování vnitřních povrchů cihel:

 • Bílásilikátová cihla může být natřena akryly.Jsou zcela neškodné, levné a poskytují povlak odolný proti opotřebení.
 • Červené cihly mohou být natřeny akrylovými, silikonovými, latexovými, akrylátovými a polymerovými barvivy.Nejlepší volbou je akrylát.barvy, protože poskytuje povlak, který lze prát, je navenek atraktivní a odolný.

Důležité!Průhledné laky jsou vhodné pro barvení všech druhů cihel.Neskrývají skutečnou barvu a strukturu materiálu.

Lakovací technologie

Pro práci připravte lakovací zásobník s žebrovaným vodorovným povrchem, válečky a kartáče, maskovací pásku, kbelík, základní nátěr, rozpouštědlo (pouze pro alkyd)kompozice), tmel.

Pracujeme v tomto pořadí:

 1. Pomocí špachtle očistěte stěnu maltya odpadky.
 2. Kontaktní povrchy po obvodu lakované stěny jsou utěsněny maskovací páskou, aby se zabránilo náhodnému kontaktu s barvivem.
 3. Naneste základní nátěr na lakovaný povrch širokým štětcem.Po vysušení opakujte ošetření.To je nezbytné pro snížení hygroskopičnosti povrchu, snížení spotřeby barvy a lepší přilnavost.
 4. Nalijte barvu do zásobníku.Pomocí štětce nejprve naneste všechny švy.Snažte se vyhnout kapání a kapky.
 5. Další práce se provádějí válečkem.Rovnoměrně malovat po celé ploše pomocí nástroje.

Poznámka!Po namočení válce do barvy jej převalte po žebrovaném povrchu misky, aby se kompozice rovnoměrně rozložila, přebytečný obsah vytlačte.

Varianty malby

Existuje několik možností pro malování cihlové zdi na balkon.Nejjednoduššímalovat celou zeď barvou stejné barvy.Hlavním plusem této možnosti je rychlost její implementace.

Doporučujeme přečíst:

Cihly můžete malovat v jedné barvě a dodávat švům mírně odlišný odstín.Navenek to vypadá velmi působivě, strávíte trochu více času prací.Doporučuje se, abyste nejprve celý povrch namalovali v jedné světlejší barvě, a poté švy malovali tmavším odstínem tenkým štětcem.

K získání zajímavé a originální zdi jsou všechny cihly natřeny v různých barvách.Spíše si vybírají několik odstínů barvy a malovat cihly, střídat tóny.Pak musíte malovat přes švy jednou barvou.Tato možnost malování je časově nejnáročnější.

Nástěnná dekorace z umělých cihel

Balkón je vyzdoben umělým kamenem, neméně působivý než lakování cihlového povrchu.Odstín dokončovacího materiálu může být jasnější nebo tlumenější.Výběr barvy závisí na stylu místnosti, celkovém barevném schématu interiéru.

Pokud dokončíte balkon vlastním kamenem, budete potřebovat:

 • pila na dřevo;
 • pokosová skříň;
 • tmel;
 • špachtle;
 • barvy na sádrovou hmotu požadovaného stínu;
 • kuchyňské houby;
 • laky na vodní bázi;
 • malé kartáče;
 • brusný papír;
 • sekáč;
 • soubor;
 • úroveň konstrukce;
 • lepidlo na dlaždice;
 • tužka;
 • vrták se směšovací tryskou.

Pokládka dekorativních sádrových cihel

Proces pokládky sádrokartonu vypadá takto:

 1. Nejdříve se lepidlo na dlaždice promíchá.Suchou směs zředíme vodou v poměru stanoveném výrobcem.
 2. První řada dlaždic se pokládá podle úrovně, protože další pokládání závisí na její rovnoměrnosti.Alternativní dlaždice různých velikostí.Naneste lepidlo špachtlí na zadní stranu materiálu, naneste na povrch stěny.
 3. Pokud potřebujete opatrně obejít vypínač nebo vývod, odřízněte hranu dlaždice nebo ji brouste dlátem.Poté jsme hladkou část vyhladili brusným papírem.V případě potřeby řežeme rohy pomocí pokosové skříně.To bude nutné, pokud je třeba na sousedních stěnách spojit dvě dlaždice.
 4. Po pokrytí celé zdi tmelem vyplňte vybrání mezi dlaždicemi.Je vhodné to udělat, pokud připravený tmel vložíte do prázdného plastového sáčku zpod mléka a odříznete roh.Takže můžete jemně vytlačit tmel do švu, aniž byste obarvili dlaždici.Poté povrch otřete z umělého kamene tak, aby na něm nebyly stopy po tmelu.
 5. Po zaschnutí tmelu natřete přes švy, je-li to nutné, natřete celý obložený povrch vhodným barvivem.

Aby bylo v budoucnu snadné se starat o povrch umělého kamene, je lepší jej zakrýt průhledným lakem.Vytvoří vodotěsnou vrstvu, chránímateriál na balkóně proti absorpci vlhkosti.

Možnosti dekorace cihlového balkonu