Málokdo ví o těchto vlastnostech myček nádobí

Každý z nás používá domácí spotřebiče k určenému účelu.Jen málo lidí se snaží vařit jídla v mikrovlnné troubě, protože věří, že je možné v ní pouze ohřívat jídlo.Téměř nikdo nevymaže hračky nebo boty v pračce, protože věří, že je určen výhradně k praní oděvů atd.To platí také pro myčku nádobí.Drahý spotřebič je určen k mytí kuchyňského náčiní a jiného nádobí.Ale tato úžasná technika vás může zachránit před mnoha každodenními problémy.Hlavní věcí je vědět, co lze a nelze mýt v myčce na nádobí.Seznámíme se s nejneobvyklejšími způsoby používání myček nádobí a věcí, které absolutně nelze prát v tak drahém zařízení.

Obsah

Mříže z digestoří a plynových kamen

Každá hospodyňka ví, jak obtížné je ručně umýt tuk auhlíkové usazeniny vytvořené na mřížích digestoří a plynových kamen.Jednoduchá houba a čisticí prostředky jsou prakticky bezmocné.Na záchranu přijde myčka nádobí, která může být spuštěna několikrát, což umožní důkladné vyčištění žebrovaných povrchů.Pokud znečištění není významné, pak stačí jeden cyklus.

Používáte myčku nádobí nejen k mytí nádobí?
Výsledky
Načítám...

Rámy z elektrických armatur

Podobné plastové panely lze poměrně snadno umýt rukou, ale někteří majitelé domů považují za vhodnější jednoduše vyměnit elektrické armatury než umýt.Stačí ponořit všechny malé součásti do myčky, zahájit celý cyklus a vaše panely ze zásuvek a spínačů budou svítit jako zbrusu nové.Proč přeplatit?

Zelenina a ovoce

Pokud jste milovníkem konzervování nebo skladování ovoce a zeleniny na zimu, myčka se stane skutečným nálezem.Při mytí zeleniny a ovoce v myčce je třeba dodržovat několik jednoduchých pravidel.Předčistěte jídlo z listů a jiných velkých kontaminantů, aby nedošlo k ucpání myčky.Lze použít pouze leštidlo.Zbytky čisticích prostředků zlikvidujte, pokud zůstanou v prostoru pro jejich plnění.Do mycí sítě vložte malé ovoce a zeleninu, aby se nedostaly do kanalizace.

Police z chladničky

V myčce na nádobí lze úspěšně umýt různé plastové police, nádoby, skleněné police a mříže z chladničky.Není tajemstvím, že se nečistoty na skle a plastu objevují během prvního týdne po mytí.Docela těžkéneustále dělat totéž.Stačí vložit police a zásuvky do sítí myčky, zapnout úsporný režim, nastavit teplotu tak, aby nepřesáhla +45oC a můžete začít pracovat.Nezapomeňte předehřát všechny prvky, aby nedošlo k prasknutí skla, nezhoršilo se smaltování roštů atd.

Doporučujeme přečíst:

Kuchyňské houby a žínky

Žínky a hadry používané v kuchyni lze doslova nazvat žhavým ložem bakterií.Jejich uvedení do pořádku opláchnutím pod tekoucí vodou, které bylo předtím vypuštěno velkým množstvím mycího prostředku, je téměř neskutečné!Dokonce ani vaření jim nezachrání před škodlivými mikroorganismy.Myčka je však schopna se s takovým úkolem vyrovnat.Stačí nastavit teplotní režim od +60 do +90®С a spustit stroj.Dříve byly malé houby a hadry umisťovány do mycích sítí tak, aby nebyly odplaveny do odpadu.

Sálová obuv

Nevíte, jak se zbavit špíny na pantoflích, žabkách, gumových botách atd.?Existuje řešení, a to není pračka, ale myčka nádobí.Položte produkty na horní polici, která se rychle zbaví písku a nečistot.Poté zapněte režim máchání, aby se nečistoty vypláchly a odradily velké hrudky.Ale mytí kůže a semišové boty v myčce za to nestojí.

Figurky,doplňky, vlasové pásky, šperky a jiné drobnosti

Je velmi obtížné pečlivě čistit malé předměty ručně.Musíte si koupit speciální čisticí prostředky a žínky.Je mnohem snazší hodit všechny tyto malé věci do myčky.Mezi takové výrobky patří kámen, kov, plastové figurky, malé šperky, elastické pásky na vlasy, sponky do vlasů atd.Zvláštností mytí takových malých částí v myčce na nádobí je pronikání vody do koutů, které jsou pro čisticí prostředky nepřístupné.Postřiková voda nepoškodí kovovou patinu zakrývající výrobky.

To platí pro sošky i šperky pokryté těžko přístupnými otvory, které nelze čistit jednoduchým štětcem.Hlavní věcí je dát všechny malé prvky do speciálního síťového sáčku.Optimální teplota bude + 45–70oC.

Hřebeny a štětce na líčení

Čištěníhřebeny a make-up štětce, můžete snadno ucpat kanalizaci.Toto pravidlo platí také pro čisticí hřebeny v myčce.Aby se zabránilo vniknutí nečistot do odtoku, je nutné tyto předměty nejprve očistit od vlasů.Poté jsou malé předměty umístěny do jídelny nebo do síťového sáčku.Je třeba si uvědomit, že plasty a guma používané při výrobě kadeřnických doplňků netolerují vysoké teploty, takže je třeba pečlivě přistupovatteplotní podmínky.

Optimální teplota pro praní hřebenů a kartáčů je až +70oC. Prací prostředek lze použít naprosto libovolně.Pokud je hřeben nebo kartáč vyroben z přírodních vlasů nebo dřeva, nemyjte se u pračky.

Dětské hračky

Je docela běžné, že myjeme měkké hračky v pračce.Má-li však arzenál vašeho dítěte plastové a jiné hračky, vyplatí se použít myčku.Aby se zabránilo ztrátě malých předmětů ve vypouštěcím otvoru, doporučuje se použít látkový vak.Vzhledem k odolnosti materiálu hraček proti opotřebení lze tyto výrobky prát v jakémkoli režimu.

Čepice a kšiltovky

Vymazávání kšiltovek a kšiltovek v jednoduché pračce čelí každá hospodyňka skutečnému fatálnímu výsledku.Jsou západky, nemilosrdně posouvají, ztratí svůj tvar a reprezentativní vzhled.Myčka znovu přijde na pomoc.Faktem je, že nemocně fixované předměty v něm jsou naplněny silným tlakem vody z různých stran.Výsledkem je maximální čištění během několika minut.Hlavní věcí je dát baseballové čepice na horní police a nastavit jemný režim praní.

Co je nežádoucí pro mytí v myčce na nádobí?

Aby se nedostal do nepořádku - neporušoval drahé vybavení a nepoškodit vaše oblíbené nádobí, před prvním použitím myčky byste se měli seznámit s věcmi, které jsou při mytí touto technikou zcela nevhodné.Patří sem:

  • Dřevěné spotřebiče (desky, lžíce a jiné kuchyňské náčiní).Takové výrobky vyžadují jemné ruční mytí rukou.Toto pravidlo se vztahuje na lakované dřevěné spotřebiče do kuchyně.Horká voda a sušení v myčce způsobují praskliny a praskliny ochranného povlaku.
  • Porcelán starého vzorku.Je lepší umýt cenné porcelánové babičkové služby zlacením rukou, aby se vrstva neodlupovala a výrobky nebyly pokryty trhlinami.Pokud jde o moderní porcelánová jídla, je vhodná pro každodenní mytí v myčce na nádobí, pouze pokud jsou všechny produkty bílé.
  • Výrobky z hliníku.Takový kov se snadno oxiduje, pokud se použijí čisticí prostředky.Po několika dřezech jsou hliníkové nádobí potaženy černou vrstvou, kterou je téměř nemožné prát.
  • Výrobky z litiny.Navzdory své trvanlivosti takové nádobí vyžaduje pečlivé používání a péči.Čisticí prostředky nepříznivě ovlivňují pevnost litinových výrobků, přispívají k výskytu rzi.
  • Kuchyňské nože, které při nesprávném umístění mohou poškodit mechanismy myčky a povrchu.Při mytí při vysokých teplotách se čepele ostří rychle otupí.Jedinou možností pro vás je nákup zařízenívhodný režim pro mytí nožů.Ale je to docela drahé.
  • Křišťálové zboží je poměrně křehké.Pokud ji vyčistíte v myčce na nádobí, začnou se na povrchu krystalických produktů objevovat praskliny a třísky.

Nezapomeňte, že v myčce na nádobí není vhodné umývat jiné elektrické výrobky, které po několika postupech přestanou fungovat.Myčka nádobí je jedinečná věc, ve které můžete umýt téměř všechno.Stačí vědět, jak správně používat takové zařízení, co v něm lze umýt a co je přísně zakázáno vkládat do mycích prostor.