Laminátová stropní dekorace, fotografie a design interiéru

Všichni jsme zvyklí na to, že laminátem je pouze podlaha místnosti.Ukazuje se však, že tento materiál lze nazvat univerzálním, protože designéři přišli s jinou aplikací - dekorace stěny a stropu v místnosti.Fotografie interiérů s laminátem na stropě navíc umožňují pochopit, že tento povrchový materiál harmonicky zapadá do interiéru i při použití pro jiné účely.Navíc takové pokoje vypadají krásně a originálně, protože laminovaný stropní povrch vytváří zvláštní útulnost a kouzlo v místnosti.

Obsah

Výhody a nevýhody používání laminátu na strop

)

Laminátový strop v bytě nebo venkovském domě poskytuje majitelům mnoho výhod:

 1. Povlak je odolný proti mechanickému poškození.Je celkem odolný a odolný, takže vydrží déle než 10 let.
 2. Materiál zlepšuje ochranu místnosti před vnějším hlukem, což je zvláště důležité v bytovém domě s hlučnými sousedy.
 3. Vzhledem k šetrnosti k životnímu prostředí a neškodnosti materiálu je jeho použití v dětském pokoji nebo ložnici přípustné.
 4. Velký výběr dekorativních možností.Jsou zde lamely napodobující dřevo, kámen, kůži, keramické dlaždice.Můžete si vybrat lesklý nebo matný povrch v jakémkoli odstínu.
 5. Povrch laminované desky lze omýt.Nevyžaduje zvláštní péči, nehromadí znečištění, nePřitahuje prach, neabsorbuje pachy.
 6. Díky speciálním impregnacím laminát nepodporuje spalování a v případě požáru neuvolňuje toxické sloučeniny do vzduchu.
 7. Rychlá a snadná instalace.Dokonce i nováček bude schopen dokončit sám sebe.Přítomnost blokovacího spojení na koncích nevyžaduje použití speciálních upevňovacích zařízení.
 8. Laminát odolává extrémním teplotám a jejich nízkým hodnotám, proto může být instalován v nevyhřívané místnosti, například na lodžii a balkon.
 9. Pokud je konstrukce na stropě namontována na nosném rámu, je možné za ní položit inženýrskou komunikaci, skrýt vady na povrchu základny, instalovat vestavěné osvětlení a skryté osvětlení.

Nevýhody použití laminátu na stropu:

 • Materiál není vhodný pro místas vysokou vlhkostí, pouze pokud nemluvíme o speciální vrstvě desek odolných vůči vlhkosti.
 • Dokončování stropu laminátem se rychle stane nepoužitelným, když se zaplaví sousedé shora.Deska netoleruje přímý kontakt s vodou, která bobtná a deformuje se.Situace však může být napravena, pokud během instalace na podkladovou plochu fixuje hydroizolační vrstvu.
 • Vzhledem k tomu, že laminovanou desku lze připevnit pouze na rovnou základnu, musí být strop základny pečlivě vyrovnán nebo stmelen.
 • Je obtížnější upevnit panely ke stropu, protože potřebují dodatečné upevnění k lepidlu nebo k upevnění, kterépřišroubováno k nosnému rámu.

Možnosti výzdoby stropu

Laminát na stropě v interiéru se zpravidla nezakrývá nábytkem a koberci, což nelze říci o podlaze.To vám umožní plně si užít krásu cíle.

Díky velkému výběru dekoračních možností se získají stropy se simulacemi:

 • dřevěný povrch;
 • kožené potahy;
 • přírodní kámen;
 • keramické dlaždice;
 • kovové povrchy.

V závislosti na typu nátěru může být povrchová úprava stropu matná, lesklá, reliéfní s efektem stárlého dřeva.Pro místnosti s malou výškou a nedostatkem přirozeného světla lze doporučit bílý laminát na stropě.

Důležité!V prodeji jsou panely různých velikostí a tvarů (obdélníkové a čtvercové).Desky do délky 2 metrů jsou nejvhodnější pro obložení stropní plochy.Upevnění velmi dlouhých panelů je obtížné.

Pokud se rozhodnete pokládat laminát na strop v dřevěném domě nebo bytě, můžete použít jednu z možností ozdobné dekorace povrchu:

 1. Obvykle se používají laminátové stropyv kombinaci s konstrukcí sádrokartonu typu rámu.To znamená, že po obvodu místnosti podél stěn vytvářejí sníženou sádrokartonovou krabici apovrch stropu ve střední části místnosti je šitý laminátem.Výhodou takových konstrukcí je možnost instalovat vestavěné osvětlení a osvětlení do sádrokartonové krabice.
 2. Mnoho designérů používá techniku, která vizuálně vyhlazuje hranici mezi stropem a stěnami, aby se rozšířil prostor a jeho korekce.Stěna a strop v místnosti jsou šity laminátem.Tato technika je zvláště vhodná při navrhování podkroví.
 3. Pokud se rozhodnete použít laminátový strop v kuchyni, je nejlepší jej nainstalovat nad jídelnu.Taková úprava nad sporákem a pracovním prostorem bude velmi znečištěna sazemi a mastnotou a bude také vystavena vlhkosti a vysoké teplotě, což není pro tento materiál příliš dobré.
 4. Laminátové stropy jsou často zdobeny falešnými paprsky napodobujícími dřevo.Takové struktury zónují místnost a poskytují další prostor pro osvětlení.
 5. Pouze jedna vyčnívající část víceúrovňové stropní konstrukce je opláštěna laminátem, například oblast nad pracovním stolem v pracovně nebo postel v ložnici, jakož i struktura nad barovým pultem.
 6. V dřevěném domě s trámovými stropy je tímto materiálem šitý prostor mezi trámy.Díky tomu získáte ozdobný nátěr, stropní strop a nesnížíte výšku místnosti.

Materiál doporučení

Pro výběr vhodného laminátu pro pokrytí stropu použijte doporučení odborníků:

 • vizuálně rozšířte prostor a zvětšete místnost, použijte světlé lesklé povlaky;
 • tmavě zbarvený matný laminát je vhodný do prostorných vysokých místností (neprotírejte je však celou plochu stropu, je lepší vyrobit vložky nebo je ozdobit trámy);
 • k opravě a skrytí nedostatku místnosti s nesprávnou konfigurací použijte diagonální pokládání lamel;
 • pro vizuální rozšíření úzké místnosti jsou panely namontovány na strop přes místnost;
 • používají pro vizuální prodloužení podélné pokládání laminovaných desek;
 • je možné obložit strop lamelami dvou barev a pokládat je střídavými řadami.

Doporučení!Pro dokončení povrchu stropu je vhodný laminát nejnižší třídy odolnosti proti opotřebení, protože nejsou zajištěna žádná mechanická zatížení.

Interiérové ​​styly, kde můžete použít laminát na stropě

Pokud jde o stylistické rozhodnutí místnosti, bude laminovaný povrch vhodný v následujících interiérech.:

 1. Nejčastěji vyrábějílaminátový strop v moderním stylu. Navíc výběr barvy povrchové textury diktuje celkový design místnosti.
 2. Panely napodobující drsné hrubé dřevojsou vhodné ve venkovském stylu.
 3. Žádná výjimka pro laminátové podlahy -hi-tech styl. Upřednostňujte lamellas withimitace kovových povrchů.Vyberte materiál s hladkým lesklým povrchem.Při návrhu stropu použijte vestavěná a závěsná světla s chromovanými kovovými detaily.
 4. Strop domu ve stylu chatymůže být pod přírodním dřevem opláštěn laminátem.Obvykle se v těchto interiérech používají stropní trámy, které by měly kontrastně zbarvovat hlavní povrch.
 5. Dokonce i vsecesním interiéruse laminovaný povlak harmonicky hodí, pokud jej nezakryjete celým stropem, ale z tohoto materiálu vytvoří malé dekorativní vložky.Stropní plocha je zdobena malbami a ozdobnými prvky s květinovými motivy a hladkými obrysy.
 6. Laminát na stropě podkrovní místnostinení také neobvyklý.Protože se styl vyznačuje nezpracovanými povrchy z betonu, cihel a jiných materiálů, dávejte přednost laminátu s imitací přírodních nezpracovaných desek, přírodního kamene nebo kovových povrchů.
 7. Lamely ze dřeva nebo kůžebudou vhodné v interiéru etnického stylu.Výběr povrchové úpravy desky se provádí s ohledem na směr stylu.Pro pokoje v japonském stylu se proto doporučuje zvolit desky s imitací tmavého ušlechtilého dřeva.Jsou lemovány vyčnívajícími paprsky, které by měly vystupovat proti světelnému stropu.

Díky použití laminátu v konstrukci stropní plochy můžete získat útulný azajímavý pokoj.Kromě toho vás materiál prakticky neomezuje při výběru osvětlení, což vám umožní dále ozdobit strop a zvýšit pohodlí místnosti.Pokud správně instalujete lamely a udržujete optimální provozní režim, bude strop laminovaných panelů trvat déle než 10 let.