Které lepidlo je lepší pro pěnové stropní dlaždice a její náklady

Mnoho majitelů bytů a domů volí pěnové dlaždice pro výzdobu stropu.Tento materiál pláště rychle přilne ke stropu a nevyžaduje zvláštní péči.Kromě toho je taška pozoruhodná díky své rozumné ceně a široké škále dekorativních možností, a proto je docela populární.Materiál obvykle přilne k podkladu.Lepidlo na stropní desky vyrobené z polystyrenu nesmí obsahovat rozpouštědla, která taví pěnu.Při výběru řešení pro lepení se bere v úvahu materiál a vlastnosti substrátu.Chcete-li pochopit, jak lepit stropní desky ve vašem případě, musíte zvážit vlastnosti různých složení.

Obsah

Výběr lepidla v závislosti na vlastnostech podkladu

Při výčtu toho, co je lepší lepit stropní desku, je třeba zmínit následující lepicí směsi:

 1. Látky na bázi rozpouštědel rychle lepí povrchy.Jsou vyráběny na bázi termoplastických kapalných polymerů a speciálních přísad.
 2. Nejoblíbenější jsou formulace na vodní bázi.Vysychají však velmi dlouhou dobu, což je při práci na stropě nepohodlné (musíte dlaždici držet po dlouhou dobu).Tyto látky se nepoužívají v chladné místnosti.Kromě toho je vodní báze příznivým prostředím pro vývoj mikroorganismů, takže povrch základny vyžaduje antiseptické ošetření.
 3. Sloučenina nasilikonová základna rychle schne.Hlavní nevýhoda spočívá v tom, že po vaření je lepidlo vhodné pro krátkodobé použití.
 4. Melt.Jedná se o speciální lepidlo, které se před použitím zahřeje na požadovanou teplotu, proto bude pro provoz potřebovat speciální tepelnou pistoli.
 5. Samostatným bodem je zvýraznění tekutých nehtů.Jedná se o směsi na bázi vody nebo na bázi rozpouštědel, které jsou nejčastěji používány profesionály.Řešení na vodní bázi však nejsou vhodná pro použití v místnostech s mokrými procesy, přestože jsou šetrná k životnímu prostředí a nepoškozují zdraví.

Pozor!Lepidlo na strop není vhodné pro lepení obkladů na strop křídovým vápnem, proto musí být podklad očištěn na betonovou podlahu.

Každá z výše uvedených kompozic je vhodná pro práci s cementem, dřevem, betonem, sádrokartonovou deskou nebo sádrovou základnou.Co se týče kovových substrátů, je nemožné použít pro práci s nimi směsi na bázi vody, protože vedou ke korozním procesům.

Doporučuje se, aby byl povrch stropu před lepením povrchové úpravy opatřen základním nátěrem.Při výběru základního nátěru byste se měli zaměřit na použité lepidlo.Základní nátěr musí být vyroben na základě stejných složek jako adhezivní směs, aby byla zajištěna dobrá přilnavost lepených povrchů.

Druhy lepidel pro dekoraci stropu: spotřeba a vlastnosti

Pro lepení polystyrénových desek ke stropupoužijte jednu z následujících kompozic:

 • univerzální směsi (mezi ně patří řešení formátu pro práci s polystyrénovou pěnou nebo titanovým lepidlem pro stropní desky);
 • tavné lepidlo;
 • PVA;
 • sloučenina;
 • směsi na bázi rozpouštědel;
 • akrylový tmel;
 • tekuté nehty.

Při výběru směsi lepidel věnujte pozornost těmto ukazatelům:

 1. Rychlostsušení a spolehlivá přilnavost k podkladu.Pro lepení ke stropu jsou ideální malty, které suší déle než 30 sekund.Čím déle lepidlo zaschne, tím déle budete muset být v poloze s rukama zvednutými a držet dlaždici.

Důležité!Rychlé nastavení je také nepohodlné, protože po lepení nebude fungovat fixace polohy dlaždice.

 1. Pokud se práce provádí v obytném domě, je důležité zvolit sloučeniny, které do ovzduší nevypouštějí škodlivé látky.
 2. Je zakázáno používat adhezivní směsi na bázi rozpouštědel, jako je toluen, bílý alkohol a aceton, protože reagují s pěnou a rozpouštějí ji.
 3. K zajištění toho, aby byl prvek pevně připevněn ke stropu, použijte řešení s dobrou viskozitou.

Adhezivní titan

Díky své vysoké viskozitě se adhezivum snadno vyrovná s upevněním těžkého skla a kovových výrobků na jakémkoli povrchu, a proto také spolehlivě lehké pěnové panelyupevnit na strop.Roztok rychle schne a zahuštěná směs může být zředěna pro další použití.SoučasněJe důležité vědět, jak ředit titanové lepidlo na stropní desky.

Vhodné pro tyto účely:

 • salicylový alkohol;
 • denaturovaný alkohol;
 • ethylalkohol.

Zajímavé!Minimální cena titanového lepidla pro stropní tašky je 3,5 $ /litr.

Spotřeba lepidla Titan je malá a činí 0,5 litru na metr čtvereční povrchu.Jeden kontejner stačí k přilepení povlaku na velkou plochu, což je považováno za hlavní výhodu.Dalšími výhodami titanu jsou průhlednost, odolnost proti vlhkosti, stabilita švů.Při aplikaci na dlaždici se produkt neroztahuje ani nedeformuje.

Malta může být použita k přilepení povrchové úpravy k podkladu ze sádry, betonu, cementu a dalších materiálů.Protože elasticita kompozice není ovlivňována vnějšími teplotami a indikátorem vlhkosti, je titan vhodný pro vnitřní i venkovní použití.

Hliněný moment

Výhody této drahé a vysoce kvalitní směsi zahrnují následující:

 • rychlost nastavení;
 • dobrá viskozita;
 • spolehlivost lepicí vazby;
 • je vhodný pro použití s ​​expandovaným polystyrenem;
 • rychlost práce.

Protože se lepidlo prodává ve zkumavce, vyžaduje se k vytlačování z nádoby lepicí pistole.Další nevýhodou tohoto okamžiku jsou poměrně značné náklady.Kromě toho je průtok směsidocela působivé a je 6 kg /m².

Důležité!Cena lepicího momentu u pěnových stropních tašek začíná na $ 3,2 /0,75 litru.

Tekuté nehty

Při výrobě tekutých nehtů se používají syntetické polymery a kaučuk."Nehty" stejně dobře drží homogenní složení i cizí materiály.Jsou také vhodné pro lepení pěnových dlaždic.

Výhody tekutých nehtů jsou následující:

 1. Složení neobsahuje složky, které agresivně interagují s pěnou a taví ji.
 2. Vysoká rychlost sušení.
 3. Na povrchu nezůstávají žádné viditelné značky.Lepidlo nesvítí povrchem.
 4. Roztok nemění barvu a postupem času nezmění na žlutou.Lepivý šev nepodléhá poškození mikroorganismy, plísní.Nerezavěje a nereaguje na vysokou vlhkost a přímý kontakt s vodou.
 5. Směsi na bázi vody a rozpouštědla jsou komerčně dostupné.Pro bytové prostory je lepší použít první, protože je považován za neškodný.Tekuté nehty na bázi rozpouštědel jsou však vhodné pro použití v místech s rozdílem teploty a vlhkosti.

Důležité!Kromě tekutých nehtů budete muset koupit stavební pistoli, abyste vytlačili kompozici z trubice.Směs se nanáší po obvodu dlaždice ve vzdálenosti 2 až 3 cm od okraje a ve středu.

PVA lepidlo

Formulace na vodní bázi s latexovými a akrylovými částicemi rychle odpaří po odpaření vody a dobře spojí povrchy.Protože se všechna kontaktní adheziva na bázi vody doporučuje používat při kontaktu, směs se nanáší na dlaždice a základnu.

Díky kontaktní metodě spojování povrchů není směs vhodná pro použití na velké ploše, protože čas potřebný k dokončení práce a spotřeba adhezní směsi se výrazně prodlužují.Ale v malém pokoji má toto lepidlo mnoho výhod - je bez zápachu a nepoškozuje zdraví.

Pozitivní aspekty použití PVA:

 • snadnost aplikace (můžete použít špachtle nebo štětec);
 • dobrá přilnavost na jakoukoli základnu, dokonce i na omítku;
 • hustá konzistence;
 • spolehlivé uchopení;
 • optimální doba nastavení, která vám umožní změnit polohu produktu;
 • přiměřená cena (méně než 1 $ za kilogram);
 • hospodárná spotřeba je 0,2 kg /m².

Důležité!Jedinou minus PVA je dlouhá doba schnutí, takže musíte nějakou dobu držet rukama proti stropu vedle stropu.

Proč je lepidlo viditelné skrz dlaždici a co dělat

Při lepení velmi tenkých vyražených dlaždic může povlak lesknout tmavé barvy.V některých případech však může být na povrchu dlaždice vidět i bílé lepidlo, pokud je přilepeno na tmavý podklad.Některá adhezivní řešení se mohou změnitjeho barva během provozu a vede k takové nevýhodě.

V každém případě není náprava situace obtížná, pokud je strop natřen.U lisovaných desek lze použít pouze vodnou emulzi a extrudované panely mohou být natřeny barvami bez agresivních rozpouštědel.

Nyní se můžete sami rozhodnout, které lepidlo je nejlepší pro stropní tašky.Hlavní věc, kterou je třeba vzít v úvahu vlastnosti základny, účel místnosti a teplotní a vlhkostní procesy v ní.Rovněž je třeba si pamatovat spotřebu adhezivní směsi a zohlednit povrchovou plochu.