Které baterie pro vytápění jsou lepší a jak zvolit radiátor

Pro výběr dobré baterie pro dům nebo byt je třeba vzít v úvahu jeho hlavní technické parametry.Topná tělesa jsou vyrobena z různých materiálů.Mnoho provozních a technických charakteristik zařízení pro vytápění závisí na materiálu výroby.Před výběrem topných těles se vyplatí seznámit s hodnocením nejlepších modelů.

Obsah

Kritéria pro výběr radiátoru

Moderní topná baterie nejen kazí interiér místnosti, ale také harmonickyHodí se do něj, nevyžaduje žádný dekor.

Při výběru baterie se berou v úvahu tato kritéria:

 1. Je žádoucí, aby struktura neměla ostré a vystupující rohy a žebra, která by mohla být zraněna.
 2. Nezapomeňte věnovat pozornost pracovnímu tlaku, protože v různých systémech je výrazně odlišný.
 3. Moderní ohřívače jsou vyrobeny z oceli, litiny, bimetalu a hliníku.Tepelná kapacita, pracovní tlak, součinitel přenosu tepla, chemická a mechanická odolnost a životnost do značné míry závisí na materiálu, z něhož je zařízení vyrobeno.
 4. Nezapomeňte zvážit možnost připojení (spodní, boční nebo diagonální).U moderních modelů jsou obvykle k dispozici všechny možnosti.

Charakteristika topných radiátorů

Všechny modernítopná tělesa z různých materiálů mají různé technické vlastnosti, jejich výhody a nevýhody.Zvažte vlastnosti každé odrůdy samostatně.

Litina

Nejspolehlivější radiátory jsou vyrobeny z litiny.Baterie nainstalované v Chruščově stále fungují správně.Nemohou se však chlubit přitažlivostí jara.Moderní modely jsou krajší a stylovější.

Výhody litinových baterií:

 • Životnost bez opravy dosahuje 50 let.
 • Materiál je odolný proti korozi.Je odolný a vydrží jakékoli mechanické namáhání.
 • Po vypnutí topného systému se baterie pomalu ochladzují, ale také se pomalu zahřívají.
 • Vysoká tepelná kapacita litiny zajišťuje vytápění prostoru pomocí konvekčních principů.
 • Materiál není náročný na kvalitu a čistotu chladicí kapaliny.

Mezi nevýhody litinových konstrukcí patří těžkost a potíže s přepravou a instalací.Mínus je také vysoká inertnost kovu, která neumožňuje použití regulátorů teploty.

Bimetal

Při rozhodování, které radiátory jsou lepší, se vyplatí zvážit vlastnosti bimetalových jednotek.Jedná se o zařízení s ocelovým jádrem a hliníkovým tělem.Trvanlivost jádra poskytuje práci na vysoké úrovnitlak dosahující až 50 atm.Současně hliník poskytuje vysoký přenos tepla.Bimetalové radiátory mají výhody ocelových a hliníkových jednotek, ale neexistují pro ně žádné nevýhody.

Životnost bimetalových modelů dosahuje 25 let.Spolehlivost designu a vnější přitažlivost lze přidat k plusy.Nevýhodou jsou však vysoké náklady na bimetalický design.

Hliník

Hliníkové baterie jsou ceněny pro svou nízkou hmotnost a dobrý odvod tepla.Zpravidla se jedná o jednotky sekčního typu, které mají následující výhody:

 • nízká hmotnost, což je důležité pro jednoduchou instalaci a přepravu;
 • místnost se rychle zahřívá;
 • dobrá tepelná kapacita kovu;
 • přiměřená cena ve srovnání s jinými zařízeními;
 • Vzhled a velký výběr modelů.

Mezi nevýhody patří nízká pevnost, citlivost na čistotu a složení chladiva, přítomnost velkého počtu závitových spojů, což zvyšuje pravděpodobnost úniku.Hliníkové ohřívače navíc netolerují šoky vody a vysoký tlak v síti, takže se nejlépe používají pouze v autonomních uzavřených systémech.

Ocel

Pokud chcete vědět, které radiátory mají lepší odvod tepla, pak nejúčinnější ocelové topné jednotky v tomto ohledu.Při jejich výrobě se používá nízkouhlíková ocel.Ochranný prášek se nanáší na horní část zařízení.Mezi výhody ocelových konstrukcí patří spolehlivost,pevnost, trvanlivost, odolnost proti korozi a dobrý odvod tepla.

Nevýhodou ocelových variant je nízká odolnost proti vodním kladivům a vysoký tlak v síti.Po vypuštění chladicí kapaliny je materiál vystaven korozi.Z tohoto důvodu se ocelové konstrukce používají v autonomních uzavřených systémech.

Poznámka!Ocelové radiátory jsou panelové a trubkové.Topné panely jsou mnohem levnější než trubkové konstrukce.

Nejlepší topná tělesa

Při sestavování hodnocení nejlepších topných zařízení musí brát v úvahu životnost topných těles, poměr ceny a kvality, provedení, přenos tepla a další provozní parametry.

Hodnocení nejlepších topných těles:

Umístění Název Popis
Nejlepší topná tělesa s bimetalovým topením
1 Rifar Monolit Model 500 Optimálníhodnota za peníze.Pracuje při tlaku 100 bar.
2 Globální zařízení STYLE PLUS 500 model Vynikající kvalita budování a oblíbenost mezi spotřebiteli.
3 SiraRS Bimetal typ 500 Nejlepší odvod tepla plus tichý provoz.
Nejlepší hliníkové topné jednotky
1 Značka Royal Revolution Thermo 500 Díky technologii PowerShiftzařízení má nejlepší odvod tepla.
2 Rifar Alum Model 500 Teplota chladicí kapaliny může dosáhnout 135 ° C.
3 Tepelný typ RAP-500 Maximální pracovní tlak nepřesahující 24 bar.Nejlepší cena.
Nejlepší ohřívače oceli
1 Značka Kermi FKO 11 500 Nejlepší poměr kvalitya ceny.
2 Buderus K-Profil Logatrend Model 22 500 Vzhled.Jednotka pracuje s chladicí kapalinou do 120 stupňů.
3 Purmo Compact Grade 22 500 Nejlepší odvod tepla je 5572 W.Vhodné pro vytápění až 50 m².
Nejlepší litinové baterie
1 STI Nova Type 500 Oblíbený radiátor za nejlepší cenu.
2 Konner Modern model 500 Dobrý odvod tepla při optimálním poměru kvality a ceny.
3 Značka Viadrus Styl 500/130 Vysoce kvalitní a originální design.
Doporučujeme přečíst:

Bimetalická

Zvažte nejoblíbenější a nejkvalitnější bimetální radiátory:

 1. Baterie značky RIFAR MONOLIT 500se vyrábí v Rusku.Zařízení stojí 78 $ (5100 rublů) a má přenos tepla 2744 wattů.To stačí pro vytápění maximálně 29 čtverců místnosti.Maximální pracovní tlak je 100 bar.Oficiální záruka výrobce je 25 let.V sekci cirkuluje 210 ml chladicí kapaliny s maximální teplotou 135 stupňů.
 2. Model GLOBAL STYLE PLUS 500lze zakoupit za 98 $ (6400 rublů).Jejívyrobené v Itálii.Záruka výrobce na baterii je 25 let.Standardní radiátor o 10 sekcích může generovat až 2280 wattů tepelné energie.To stačí k vytápění místnosti o rozloze 30-37 m².Maximální teplota kapalného média je 110 ° C při tlaku 35 bar.
 3. Italské zařízení SIRARS BIMETAL typu 500stojí 87 USD (5640 rublů).Odvod tepla v každé sekci je 201 wattů.Několik sekcí může vytápět 40 m².Mezi výhody patří atraktivní design, spolehlivost, vysoce kvalitní práškové lakování.Zařízení vydrží tlak až 40 bar.

Hliník

Charakteristiky nejlepších hliníkových topných zařízení jsou následující:

 • THERMAL model RAP-500vyrábětv Rusku.Stojí to 48 dolarů (3 127 rublů).Sekce přenosu tepla je 252 wattů.Maximální pracovní tlak ne vyšší než 24 bar.Teplota chladicí kapaliny je maximálně 130 ° C.Standardní radiátor může vytápět místnost o velikosti 50 m².
 • Ruský radiátor značky RIFAR ALUM 500​​prodává za 38 dolarů (2 442 rublů).Může pracovat s chladicí kapalinou zahřátou na 135 ° C při tlaku 20 bar.Tepelný výkon každé sekce je 183 wattů.Radiátor se 14 sekcemi stačí k ohřevu plochy 26 čtverců.V jedné sekci cirkuluje 270 ml vody.
 • Topné zařízení ROYAL REVOLUTION THERMO typ 500italské produkce stojí 63 USD (4087 rublů).Jedna sekce vyzařuje 181 W tepelné energie a celá jednotka - 4000 W, což stačí na vytápění 50 m².Pracovní tlak je maximálně 20 barů.

Ocel

MeziNásledující modely stojí za zmínku o nejlepších ocelových topných jednotkách:

 1. KERMI FKO model 11 500Němec vyrobený za cenu 70 $ (4 520 rublů).Zařízení o délce 400-3000 mm má přenos tepla v rozsahu 459-3441 W, což stačí k vytápění místnosti o rozloze až 35 m².V provedení s maximální délkou 8,1 litru chladicí kapaliny.Pracovní tlak je maximálně 10 barů.
 2. Značka BUDERUS K-PROFIL LOGATREND 22 500se vyrábí také v Německu a stojí 72 $ (4720 rublů).Zařízení pracuje s chladicí kapalinou s maximální teplotou 120 ° C a odolává tlaku 10 bar.
 3. PURMO COMPACT modifikace 22 500se provádí ve Finsku.Jednotka se prodává za 112 dolarů (7 302 rublů).Rozptyl tepla je 5572 wattů.To by mělo stačit k vytápění 50 m².Tlaková zkouška nepřesahuje 13 barů.

Litina

Litinová topná jednotkaVIADRUS STYL typ 500/130se vyrábí v České republice.Stojí to 409 $ (26 647 rublů).Přístroj pracuje s médiem s maximální teplotou 115 ° C a vydrží tlak až 12 barů a indikátor tlaku je 18 bar.V jedné sekci cirkuluje 800 ml vody.

ModelZnačka KONNER MODERN 500se vyrábí v Číně, ale v zemi registrace značky Německo.Objem chladicí kapaliny v každé sekci je 900 ml.Zařízení s 12 sekcemi může ohřívat plochu až 30 čtverců.Pracovní tlak je maximálně 12 bar.

OhřívačSTI NOVA model 500je vyroben v Itálii a stojí 114 $ (7420 rublů).Výkon topných těles dosahuje 1200 wattů.Tato částka postačuje pro vytápění 20 m².Maximální pracovní tlak18 bar a teplota chladicí kapaliny je 150 ° C.