Která kuchyňská zástěra je pro vás ta pravá?

Při opravách v kuchyni je jedním z důležitých bodů vytvoření zástěry.Keramické dlaždice jsou zpravidla hlavním materiálem, ze kterého je vyrobena kuchyňská zástěra.Dlaždice do kuchyně na zástěře by měly být velmi odolné vůči stálému vystavení vysokým teplotám plynem nebo elektrickým sporákem, vlhkosti, mastnotě, aktivním chemikáliím, které jsou součástí čištění, a čisticím prostředkům používaným k čištění keramických obkladů.

Obsah
 1. )

Rozměry a vlastnosti zástěrových dlaždic

Než si koupíte dlaždici na kuchyňské zástěře, musíte jasně určit velikost, design a barvukeramické dlaždice.

Hlavním materiálem pro instalaci zástěry v kuchyni je keramická deska o rozměrech 10x10 cm. K dispozici je také prodejna o rozměrech 20x20 a 20x30, která je rozdělena na 4 a 6 částí ve tvaru čtverců 10x10.

U těchto dlaždic existuje na kuchyni mnoho různých dekorů - ovoce, šálky, konvice, lžíce.S pomocí těchto dekorů můžete krásně vyzdobit zástěru v kuchyni.

Technické vlastnosti keramických obkladů pro zástěru v kuchyni

Jelikož keramické obklady na zástěře jsou neustále vystaveny různým škodlivým faktorům, podniky vyrábějícíkeramické dlaždice, jako je kategorie výrobků, jako jsou kuchyňské dlaždice, jsou vyráběny s malou porozitou a nutně jsou pokryty glazurou.Tloušťka těchto keramických dlaždic je 3 až 4 mm.

Tato dlaždice má dodatečnou ochranu proti chemikáliím obsaženým v různých pracích a čisticích prostředcích.Na obalu takových dlaždic musí být uvedeno: „AA“.

Design dlaždic při vytváření zástěry

Kuchyňská zástěra vyrobená z keramických dlaždic slouží kromě svých užitečných funkcí také jako dekorativní prvek, který nese určitou estetickou zátěž.

Krásně vybraná dlaždice s různými dekory dokáže kuchyň transformovat a učinit z ní místo, kde můžete nejen jíst nebo pít čaj, ale i chatovat s příbuznými a přáteli.

Kritéria pro výběr dlaždic

Při výběru barev keramických dlaždic jsou založeny na několika jednoduchých principech:

 • podle barevné škály, dlaždice prozástěra v kuchyni by měla odpovídat barvě budoucích tapet nebo kuchyňské sadě;
 • V kuchyni by měl být prvek, který dobře ladí s barvou dlaždic.Mohou to být závěsy, nástěnné panely, nádobí.

Barvy dlaždic do kuchyně

Hlavní barvy dlaždic do kuchyně jsou:

 • Bílá. Jedná se o univerzální barvu, která je vhodná pro jakoukoli barvu kuchyňského nábytku.Chcete-li ozdobit bílé dlaždice, můžete použít vinylové nálepky.Jsou snadnélepené, odolné vůči vlhkosti a v případě potřeby je lze vždy odstranit a přilepit nové.
 • Vytváření kontrastu .Je vybrána kontrastní barva a v interiéru určitě vytvoří několik detailů, které budou ve stejné barevné škále s barvou dlaždice.Důležitým bodem není přehánět to kontrasty, takže v budoucnu by takový design zástěrových dlaždic v kuchyni nevytvářel pocit „barevného nadbytku“.
 • Béžová nebo světle růžová .Tyto neutrální barvy jsou ideální pro vytvoření zástěry v kuchyni.Takové tóny dlaždic vizuálně zvětšují místnost, dělají ji světlejší a dokonale vhodné pro jakoukoli barevnou paletu zbytku interiéru.

Při výběru dlaždic pro zástěru v kuchyni není nutné, aby barva dlaždice přesně odpovídala barvě desky nebo barvy nábytku.Můžete snadno použít dlaždice, které jsou o několik tónů tmavší /světlejší nebo mají mírný rozdíl ve stínu.

Použití dekorů z keramických dlaždic k vytvoření zástěry v kuchyni

Mozaika

Jedním ze zajímavých způsobů, jak vytvořit zástěru v kuchyni, je použitímozaiky.Obzvláště dobré je použít, když má zeď hrboly.Můžete ji položit přísně podle konkrétního vzoru a náhodně, vytvořit si svůj vlastní zajímavý a originální ornament.

Panel

Dalším důležitým prvkem při zdobení kuchyňské zástěry jsou různé panely.Bylo by to žádoucítakový panel byl kombinován s barvou nábytku v kuchyni, ale zároveň je často instalován panel, který funguje jako jasný bod a okamžitě upozorňuje na sebe.Existuje velké množství takových panelů s různými scénami: zátiší, krajina, nádobí, městská nebo příměstská krajina.

Slínek

V poslední době je jedním z módních trendů v designu při vytváření zástěry v kuchyni použití slínkových dlaždic, které po pokládce vypadají jako staré nebo čerstvézdivo.Takovou dlaždici pro kuchyňskou zástěru s cihlami lze také použít k dekoraci celé kuchyně.

Digitální tisk

S příchodem nových moderních, art deco a high-tech stylů začali výrobci keramických dlaždic vyrábět keramiku, která má fotoelektrický účinek.Často také začali používat metodu digitálního tisku, která přesně přenáší obrázky bez zkreslení.

Doporučujeme přečíst:

Pokládka obkladů pro zástěru v kuchyni

Nástroje a materiály ]

Při provádění prací na pokládce keramických dlaždic jsou nezbytné tyto nástroje a materiály:

 • keramické dlaždice;
 • lepidlo na dlaždice;
 • dekor;
 • primer;
 • zálivka pro klouby;
 • malá špachtle nebo stěrka pro nanášení lepidla na dlaždice;
 • zubovou stěrkou;
 • gumová špachtle;
 • plastové kříže;
 • úroveň budovy;
 • tužka;
 • korunka pro vytváření otvorů ve zdi a dlaždici;
 • nádoba na výrobu lepidla;
 • vrták s tryskou;
 • řezačka nebo bruska na dlaždice s diamantovým kolem pro řezání keramických dlaždic;
 • plochý dřevěný blok (prkno) nebo kovové profily pro připevnění sádrokartonu;
 • hmoždinky;

Schéma práce

Podle tohoto schématu nastává pokládka dlaždic do kuchyně na zástěře nejjednodušším způsobem - v řadách:

1. Pokud je na stěně nebo jiném dokončovacím materiálu odstraněna stará dlaždice, stěna je omítnutá a vyrovnána.Kabeláž je položena tak, aby vytvořila nové elektrické zásuvky.

2. Označuje se, na které keramické dlaždice se pokládají.Z úrovně dokončovací podlahy změřte 70 - 75 cm a nakreslete čáru tužkou pomocí úrovně budovy.Tato čára je spodní hranou první řady keramických dlaždic.

3. Ze spodního řádku se měří 60–70 cm - toto bude horní okraj poslední řady dlaždic.

4. Na místě, kde je kamna instalována, musí být výška 60–80 cm připočtena k 60 cm hlavní šířky zástěry a 10–15 cm širší než kamna.Dlaždice se pokládají zpravidla před digestorem

5. Základní nátěr se nanáší na místo, kam se pokládají keramické dlaždice.

6. Ve spodním řádku je upevněn kovový profil pro sádrokartony nebo dokonce dřevěný blok.Je ověřeno, že je nainstalován pomocíúroveň budovy.

7. Lepidlo na dlaždice se připravuje podle pokynů výrobce.Není třeba dělat hodně lepidla najednou.Správné pokládání dlaždic do kuchyně v pracovním prostoru je poměrně dlouhý proces, a pokud připravíte velké množství lepidla, začne se tuhnout za hodinu a v budoucnu bude nepoužitelné.

8. Lepidlo se aplikuje na zeď ve výpočtu, že bude možné pokládat 2 až 3 dlaždice najednou.Brázdy jsou vyráběny speciální zubovou stěrkou na lepidle.

9. Zobrazí se první řádek.K vytvoření švu mezi dlaždicemi se používají plastové kříže.Správná instalace se kontroluje pomocí úrovně konstrukce.

10. Pokud instalujete dlaždice v rozích kuchyně, pokud ji potřebujete řezat, použijte řezačku dlaždic nebo brusku s diamantovým diskem.

11. Pokud je na stěně drsnost, je možné na dlaždici nanést lepidlo, aby se vytvořila silnější vrstva.Lepidlo, které je umístěno na dlaždici, také vytváří rýhy s rýhovanou stěrkou.

12. V místě, kde je umístěn výtok nebo se plánuje jeho instalace, je nutné vytvořit korunku v keramické dlaždici pomocí korunky.Současně nejprve vytvořte díru v dlaždici, poté naneste dlaždici na zeď a pomocí tužky vytvořte značky, na kterých se pak ve zdi vytvoří díra pro krabicipod elektrickou zásuvkou.
13. Zástěra v kuchyni je postupně uspořádána.

14. Po dokončení instalace dlaždic na kuchyňské stěně opatrně otřete dlaždice ze stopy lepidla, které mohou zůstat na povrchu dlaždic.
15. Následující den se spoje očistí od zbytků lepidla a odstraní se plastové kříže.Poté se pomocí gumové špachtle nanese vodotěsná zálivka.
16. Po vyschnutí spárovací malty se dlaždice opět omyje.

Sledováním tohoto videa můžete vidět, jak vyrobit zástěru z keramických dlaždic:

Původní způsoby pokládky

Kromě rovných pokládek keramických dlaždicv řadách existuje několik různých způsobů uspořádání dlaždic.Například při použití zrcadlové nebo skleněné žáruvzdorné dlaždice může být položena jak v přímkách, tak v chaotickém pořadí, což dává velmi zajímavý vizuální efekt.

Běžná keramická dlažba může být umístěna kolmo, diagonálně nebo rozloženě.

K vytvoření původního vzoru se keramické dlaždice pokládají různými způsoby a používají se dlaždice různých velikostí.

Například na následující fotografii je zástěra vyrobená z dlaždic v kuchyni vyrobena tímto způsobem: používají se různé směry dlaždic, jak velké, tak malé dlaždice.

Při používání takových metod pokládání je třeba mít na paměti, že při použití keramických obkladů a dekorativních prvků různých ráží je nezbytnékoupit tyto produkty od jednoho výrobce.Při vývoji kolekcí musí designéři vzít v úvahu rozmanitost velikostí, takže v budoucnu by bylo možné použít keramické dlaždice různých velikostí a současně nevyrovnávat přebytek.

Položte dlaždice sami nebo je lepší najmout řemeslníka?

Položení zástěry v kuchyni z keramických dlaždic v přímých řadách rychlým pohledem se nezdá být velmi obtížným úkolem.Ve skutečnosti však existuje mnoho různých odstínů v pokládce keramických dlaždic, které vlastní profesionálové v pokládce keramických dlaždic.

Tito řemeslníci mají navíc potřebné vybavení, které by musela koupit osoba, která chce pokládat dlaždice samostatně.

Dalším důležitým bodem je doba trvání práce - odborníci mohou vždy vykonávat práci mnohem rychleji a lépe než osoba, která to právě začíná.

Je třeba poznamenat, že při položení zástěry z dlaždic v kuchyni nebude cena práce příliš vysoká, protože od střední do kuchyně trvá tři až pět metrů čtverečních dlaždic.