Konstrukce střechy pro kutily pro verandu: použitá technologie a materiály

Veranda je vynikajícím řešením pro soukromý dům, kde můžete v létě vypít šálek voňavého čaje nebo mít okouzlující zahradu kdykoli v roce, pokud je zasklená.V tomto případě může zasklená střecha verandy hrát roli jakési skleníkové bariéry.O tom, který střešní materiál bude optimální pro střechu verandy a jak vyrobit střechu pro rozšíření, rozumíme materiálu níže.

Důležité: ve většině případů je střecha vybrána pro verandu jako svah, což je nejjednodušší verze její struktury.Kromě toho je taková střecha pokrytá materiálem identickým se střechou domu vynikajícím obrazem celkového obrazu domu.V ideálním případě lze střechu nástavce spojit se střechou domu, aby nedošlo k úniku.

Obsah
 1. )
Několik požadavků na střechu na verandu

Aby byla střecha nástavby správně postavenaa spolehlivě je žádoucí splnit řadu zvláštních požadavků.Jsou to:

 • Optimální volba úhlu sklonu střechy (s větším množstvím srážek bude rychleji odtokem, ale sníh se valí dolů);
 • Správný výběr materiálu střešní krytiny v souladu s možným zatížením způsobeným srážkami dopadajícími na střechu a na stranu světa, z níž bude rozšíření postaveno;
 • Výběr optimálního a silného dřeva proMauerlat a krokve;
 • zpracování dřeva antiseptiky a živičnými tmely, aby se zabránilo možné hnilobě;
 • Používejte pouze spolehlivý hardware a montážní hardware;
 • Ponechání podlahových prken nejméně 70 cm za obvodem Mauerlat, aby se zabránilo boční stěně verandy, aby se za šikmého deště zvlhlo;
 • Zajistěte, aby hlavní střecha domu pokrývala sousední střechu verandy nejméně 5 cm, aby se zabránilo úniku vlhkosti během deště;
 • Je-li třeba střechu izolovat zespodu, nechte prostor pro pokládku tepelné izolace.

Důležité: optimální úhel sklonu pro šikmou střechu na verandě je 25–30 stupňů.Současně bude taková konstrukce střešního materiálu jít téměř o polovinu, než na střeše s úhlem sklonu 45-60 stupňů.

Druhy střech pro rozšíření

Zpravidla se staví-li přístavba po instalaci hlavní budovy, pak jestřecha nebyla součástí původního návrhu domu.Střecha bude tedy postavena odděleně od hlavní.Ve většině případů je jedna ze dvou typů střech namontována na terase nebo na verandu vlastníma rukama:

 • Přístřešek. Nejjednodušší možnost přidat.Nevyžaduje velkou investici finančních prostředků a práce.Šikmá konstrukce je upevněna na dlouhých terasách a verandách s obdélníkovým protáhlým tvarem.Výhodou takové střechy je vysoká rychlost konstrukce a relativní trvanlivost.
 • Gable. Vícekomplexní verze střechy, která má Mauerlat a komplexní krokvový systém.Stojí za povšimnutí, že sedlová střecha se používá pro čtvercovou verandu s malou rozlohou nebo pro přístavbu, která je postavena v blízkosti původního domu, který má neobvyklou vícepolohovou nebo valbovou /valbovou střechu.

Druhy střešních materiálů pro střechu verandy

Moderní trh stavebních materiálů je natolik rozmanitý, že mistr může zvolit střešní materiál od nejjednodušší a nejstarší břidlice po modernější,světlé a krásné polymerní sklo.Zejména pro střechu na terase nebo verandě zvolte takové možnosti pro dokončovací materiály.

Doporučujeme přečíst:
]

Asfaltové šindele

Krásný a dekorativní střešní materiál.Je lehký a snadno se instaluje.Výhody šindelů spočívají v tom, že mistr má možnost zvolit si odstín, který odpovídá barvě hlavní střechy domu.Hmotnost střešní krytiny z bitumenu umožňuje nezatěžovat krokvový systém.Zároveň materiál dokonale odolává vlhkosti, teplotním extrémům a slunci.

Keramické dlaždice

Dobrý starý střešní materiál, který je po mnoho desetiletí žádán.Taková taška se vyznačuje svou pevností a odolností vůči jakémukoli srážení.Kromě toho jsou keramické dlaždice a jejich analogy (polymerový a cementový písek) odolné vůči ohni, velmi pomaluzahřejte pod vlivem letního slunce a stejně pomalu se v noci ochladte.Současně se podobný střešní materiál používá až 100 let a více.

Kovové dlaždice

Skvělá moderní varianta pro uzavření přístavby domu.Z vnější strany tento materiál napodobuje krásné dlaždice nebo břidlice, ale hmotnost listů je radikálně menší.Kovové dlaždice jsou vyrobeny z pozinkované oceli nebo hliníku.Výhodou takového materiálu je řada odstínů nebo schopnost malovat listy materiálu v požadované barvě na vlastní pěst.Instalace takových listů se provádí pomocí jednoduchých šroubů.V tomto případě list materiálu nebude vyžadovat více než čtyři hardware.

Důležité: Jedinou nevýhodou takového střešního materiálu je jeho relativní „melodičnost“.V okamžicích deště vytvoří taková střecha deštivou melodii.Tento problém můžete vyřešit položením zvukotěsné membrány pod střešní materiál.

Válcované střešní materiály

Patří sem materiály jako střecha, ruberoid atd. Střecha na verandu pokrytá těmito materiály vypadá co nejjednodušší, ale sto nevyžaduje velké úsilí při stavbě jejich vlastních rukou.Hlavní výhody válcovaných střešních krytin jsou:

 • Relativní laskavost;
 • Odolnost proti vlhkosti;
 • Snadná instalace.

Důležité: válcované materiály se nejlépe pokládají na střechu verandy, jejíž úhel nepřesahuje 22 stupňů, takže se v průběhu času nepohybují.Navíc, připevnění takové chladné střechy je snadné.

Azbestocementová břidlice

Tento typ střešní krytiny je podobný jako standardní břidlice.Jeho rozdíl spočívá v tom, že desky z azbestového cementu mají menší váhu.Montáž tohoto materiálu je relativně jednoduchá.Ale pro práci sami, stále potřebujete asistenta.Azbestocementová břidlice je odolná vůči vlhkosti, přehřátí, slunci a mrazu.

Důležité: doporučuje se však, aby takové desky byly pokládány pod úhlem sklonu nejvýše 23 stupňů, jinak začnou pod svou hmotností propouštět ve spojích srážení.

Polymerové střešní materiály

Nejmodernější možnost povrchové úpravy pro připojenou terasu /verandu.Stavba střechy s tímto druhem krytiny je originálním řešením.Polykarbonát je zvláště oceňován mezi moderními architekty a řemeslníky.Tento materiál má vynikající propustnost světla, odolný vůči extrémním teplotám a vlhkosti.Výhodou je, že polykarbonátové desky jsou natřeny v různých odstínech.Proto má mistr možnost zvolit pro sebe a svůj dům nejoptimálnější barevnou variantu.

Důležité: stojí za to vědět, že polykarbonátová střecha není náchylná k zamlžování.Polymerní sklo je ošetřeno speciálním materiálem, který způsobuje, že kapky vody stékají sklem,ponechat to vždy transparentní.

Nářadí pro práci

K vytvoření nejjednodušší střechy s jedním sklonem na terasu nebo na verandu pomocí vlastních rukou je třeba takové nástroje připravit.a materiály:

 • Vrták s vrtáky 7,5 mm;
 • Šroubovák;
 • Kovové hmoždinky 8 mm;
 • Kovové rohy;
 • Samořezné šrouby;
 • Střešní materiál (v našem případě kovová břidlice);
 • paprsek o průřezu 100x60 mm (pro páskování a rám);
 • Neomítané desky pro soustružení.
 • Konstrukční technologie

  Samostatná instalace přístřešku se provádí v následujícím pořadí (za předpokladu, že již byly postaveny stěny nebo rám rozšíření samotného):

  • Připevňujeme sloupky připojené verandy k domu paprskem po obvodu, bezpečně je upevníme šrouby, přičemž čepice jsou co nejhlubší.Zde stojí za to vědět, že pokud je Mauerlatova páska namontována na kamenných sloupech, pak je paprsek upevněn kovovými cvočky.
  • Nyní vybereme úhel sklonu střechy a v souladu se stanoveným parametrem připevníme paprskový paprsek ke zdi domu.Abychom vybudovali silnou střechu, připevnili jsme trám k domu pomocí hmoždinek 8 mm a vyvrtejte otvory vrtákem 7,5, takže hardware bude co nejpevnější.Připevnění kladiva kladivem.Nosník horní části střechy je vyztužen kovovými rohy na dvou nebo třech místech (ideálně jeden kus na 1 m délky nosníku).
  • Nyní pokládáme desky s hranami 40 mm na dva příčné nosníky (na rámu) ve tvarudřevěná základna pod břidlicí.Krok pokládky desek závisí na materiálu střešní krytiny.V našem případě je schod 20-30 cm pod kovovou břidlicí.V tomto případě je žádoucí, aby délka desky přesahovala okraje Mauerlatu (rám) asi o 50 cm.
  • Železné listy břidlice připevňujeme k deskám.Na jeden list používáme 4 šrouby (2 zespodu a 2 shora).Listy se překrývají.Je dobré, když plechy na okrajích mírně vyčnívají ze střešních trámů.Tím se ušetří stěny domu a přístavby před negativními vlivy vlhkosti (déšť, sníh).
  • Nakonec natřete břidlicové plechy v požadovaném odstínu.
  • Rohy střechy jsou šity dřevem nebo ondulinem (pokud je dostatečná představivost nebo finanční prostředky).

  Důležité: dokončená střecha uvnitř může být také opláštěna plastem nebo obkladem v souladu s konečným provedením verandy.Nyní jsme se naučili, jak rychle a efektivně připojit střechu k verandě.