Konstrukce šikmé střechy pro garáž bloků

Pro automobilového nadšence je garáž jako druhý domov, takže je důležité brát v úvahu mnoho věcí ve výstavbě.Abychom ušetřili peníze a vytvořili krásný vzhled, mnozí se rozhodnou udělat zastřešení.Tento design se snadno vyrábí a může jej sestavit kterýkoli pilný člověk.Chcete-li se dozvědět, jak to udělat a co věnovat zvláštní pozornost ke krytí v tomto článku.

Obsah

Výhody a nevýhody přístřešku

[[PN 15]

Přístřešek pro garáž, stejně jako jakákoli jiná konstrukce, má silné a slabé stránky.Jejich úvaha umožní, aby se více informovaná rozhodnutí, a v určitých situacích, ke změně projektu.Nejprve si popíšeme některé z nedostatků:

 • S mírným sklonem se na rampě objevují sněhové pokrývky a sedimenty.Pokud střešní materiál vyžaduje minimální úhel, bude nutné rám zesílit podpěrami.Jinak se paprsky prohýbají, objeví se netěsnost a v průběhu času se struktura zhroutí.
 • Je možné, aby se na půdu nebo na půdu.Ačkoli v garážích to není nutné.
 • Potřeba používat tepelně izolační materiály.U štítových střech může být objemná expandovaná hlína chráněna před chladem.V našem případě musíte utrácet peníze za moderní materiály z plechu nebo role.
 • Neobvyklý vzhled může zklamat.Ale při správném plánování pultovou střechu garáže ozdobí loděnice.

Ve většině případů přestovýhody převažují, zejména pokud se domníváte, že garáže bloků jsou nebytové budovy.Mezi silné stránky patří následující body:

 • Náklady na výstavbu. Náklady na zřízení rámu a obecný odhad pro šikmou střechu jsou o 60% nižší než náklady na jednoduchou sedlovou střechu.Tyto úspory byly možné díky sníženému množství použitého dřeva.Absence nadměrného sklonu zmenší plochu střechy, takže si musíte koupit méně vlnité lepenky nebo měkké dlaždice.Současně není spolehlivost a pevnost rámu nižší než u klasických vzorů.
 • Snadná instalace. Taková střecha je sestavena rychle, neexistují žádné složité komponenty a není potřeba žádné speciální vybavení.Můžete si jej postavit sami, ale i když najmete najaté pracovníky, můžete ušetřit čas na instalaci.
 • Rychlost. Stavba jednospádové konstrukce bude trvat několik dní.Může být sebráno do jednoho týdne.

Vypracování stavebního plánu

Před provedením šikmé střechy v garáži je nutné vyvinout podrobný výkres.Tento úkol spadá do moci jakéhokoli amatérského hráče, je důležité dodržovat pokyny správně.Hlavním problémem je výpočet sklonu, a proto musíte určit, o kolik má být jedna zeď vyšší než druhá.To se obvykle týká protilehlých dlouhých stran garáže, zatímco přední a zadnístrany zůstávají zkosené.Zkušení stavitelé používají poměr 1: 3, tj. V garáži široké 6 metrů by měla být jedna strana o 1 metr vyšší než druhá.

Doporučuje se zastavit na šířce 4,5 metru, protože s větší vzdáleností je systém krokví mnohem složitější.Musím přidat stojany, vzpěry, vytvořit složité uzly.

Určení úhlu rampy ovlivňuje mnoho faktorů, ale při stavbě budeme diskutovat tři hlavní věci:

 1. Vítr. ​​V referenční literatuře najdete popis větrné energie na staveništi.A také je zde uveden doporučený úhel.Pokud podmínky nesplníte a nestřílíte střechu příliš vysoko, hrozí narušení zastřešení.
 2. Srážky. Zároveň se příliš mělká střecha může ohýbat pod velkou vrstvou sněhu a ledu.Proto se snaží, aby se více prudké roh jak je to možné.Potom srážky samy odejdou a krokvový systém netrpí.
 3. Střešní materiál. Zde uloženy jednoduché pravidlo: „Čím více kluzkého povlaku, tím menší je požadovaný úhel“Přesto některé materiály jsou určeny pro montáž na ploché střechy, například, střešní krytina nebo měkké střechy.Jiní je lepší využít na ostrých svazích - vlnitá lepenka, ondulin a kovové dlaždice.

Hlavní podrobnosti o krokvovém systému

Pro garáž je střecha důležitá, jednostranná střecha vyžaduje malý počet prvků.Ale i při výběru je třeba přistupovat s krajnídůkladnost.Proto odborníci doporučují upřednostňovat jehličnaté dřevo a ošetřovat trámy a desky speciálními sloučeninami.Antiseptika chrání materiál před rozpadem a parazity, retardéry hoření pomohou zvýšit tepelnou odolnost palivového rámu.

Doporučujeme přečíst:
]

Před vytvořením struktury se seznámíme s hlavními prvky krokvového systému:

 • Mauerlat.Ve své roli je velký paprsek, který je nainstalován na stěnách.To nese zatížení ze střechy ji přenáší na nosné konstrukci.Obvykle se používá řez burzy 150 x 150 mm.Dlouhé kotevní šrouby jsou vhodné pro upevnění, jsou instalovány ve stejné vzdálenosti od sebe.Tento krok hodně závisí na očekávaném zatížení.Mezi dřevěným mauerlatem a stěnou je těsnění vyrobeno z hydroizolačního materiálu, obvykle jde o střešní krytinu.
 • Krokve.Garáž vhodné 50h150 hranami sekce desky mm.V našem případě, je připojení provedeno pouze na mauerlat, a tato struktura se nazývá zavěšení.Krokve by měly vyčnívat 400-500 mm za stěnu garáže, výsledný převis odstraňuje vlhkost ze zdi.Krok mezi trámy se liší v závislosti na materiálu střechy a zatížení sněhem, pohybuje se od 0,6 do 1,2 metru.
 • Filly.Aplikujte pouze v případech, kdy délka krokví nestačí k tomu, aby střecha přesahovala garáž.
 • Pediment.Část stěny zakrývající prostor mezi rampou a stěnoupřední a zadní část garáže.Nejčastěji je tato mezera uzavřena hlavním materiálem stěn: bloky, cihla nebo kov.Chcete-li ušetřit peníze, můžete také šít desky, ale atraktivita struktury okamžitě klesne.
 • Soustružení.Přídavek k krokvím, rovnoměrně rozdělující náklad ze střešního dortu a sněhu.V závislosti na materiálu povlaku může být vypouštěn a spojitý.V prvním případě se použijí desky o tloušťce 40 mm, ve druhém, překližka odolná proti vlhkosti.Vypouštěná bedna se vyrábí na střeše pod plachtovými materiály: vlnitá lepenka, kovové dlaždice a ondulin.Pevná látka se používá pro svitkového materiálu a měkké střechy.

Postupné pokyny pro stavbu šikmé střechy

Po vytvoření pevného základu a postavení nosných stěn můžeme přistoupit k montáži rámu šikmé střechy..Po splnění následujících doporučení může být veškerá práce provedena za 1-2 dny s malým týmem.Musíte udělat následující kroky:

 1. Nainstalujte Mauerlat .Nejprve položte hydroizolační materiál na horní stěnu.Položte nosník v konstrukční poloze a vyvrtejte otvory pro kotevní šrouby do stěny a do zdi.Provádíme montážní práce, takže nejsou v rozporu s instalací střešních trámů.
 2. pro instalaci krokve .Nejprve si připravte dřevěné trámy k instalaci: odřízněte požadovanou délku, ošetřte atiseptickými a retardéry hoření.V místech, kde bude paprsek spočívat na Mauerlatu, napusťte strom hydroizolační kompozicí a zakryjte jej střešním materiálem.Nastavit extrémkrokve a vytáhněte rybářskou linku mezi nimi.Zaměřte se na tento maják a nasaďte prostřední paprsky.K upevnění použijte dlouhé hřebíky, nejméně dva na každé krokve.
 3. Hydroizolace .Položte hydroizolační materiál kolmo k krokvím.Zabezpečit ji sponek pistolí.Proveďte překrytí mezi rolemi o velikosti 10-15 cm.
 4. Hlavní přepravka .V závislosti na vybraném materiálu nainstalujte lišty.Nezapomeňte, že u hliněných a kovových tašek je důležité, aby lamely na střeše byly pod každou vlnou střešního materiálu.
 5. Zastřešení .Při pokládání střešní krytiny nezapomeňte překrývat.U kovových obkladů a vlnité lepenky je minimální hodnota rovna jedné vlně.Listy Ondulin jsou naskládány s průnikem 10 cm. K upevnění použijte speciální střešní šrouby s těsnící podložkou.Při kroucení se pryžová část deformuje a uzavře otvor.
 6. Větrná deska .Neokládané desky jsou přibity k převisům svahů, chráním střechu před silným větrem.Zde je možné opravit mozků.
 7. Zahřívání .Pokud je garáž vytápěna, doporučuje se nainstalovat topení.Je položen mezi krokve, a tak, aby neexistovaly žádné mezery, vyzvednout desky, které odpovídají kroku tyčí.Poté zafixujte hydroizolační fólii tenkými kolejnicemi.Nyní si můžete udělat na povrch obložení garáže.

Tato garáž s nakloněnou střechou bude sloužitmnoho let a chrání auto před deštěm a přímým slunečním světlem.Kromě toho, pokud uděláme topení, pak opravy a údržbu strojů bude příjemnější.