Kolik milionů vás podvádí penzijní fond?Čísla jsou šokující!

Každý Rus zaměstnaný v oficiální práci měsíčně odečte státu 13% - jedná se o daň z příjmu.Zaměstnavatel také provádí na vlastní náklady platby ve výši 22% - jedná se o různé příspěvky do FIU, které se počítají ze mzdy zaměstnance před zdaněním.

Obsah

Počáteční údaje pro výpočet

Provedeme přibližné výpočty s ohledem na průměrného ruského občana, který pracoval od 23 let do důchodového věku.Tento občan neměl propouštění, problémy se zaměstnáním a jiné starosti - je to ideální pracovník, který tvrdě pracoval a čestně platí daně.

Dnes muži stále odcházejí do důchodu v 60 letech, což je o 5 let dříve, než kdy a pokud přijmou důchodovou reformu.Mzda našeho příkladného občana byla ve výši 30 000 rublů.měsíčně, ročně to činí 360 000 rublů. Odpočty ve výši 22% v FIU jsou 79 200 rublů.za rok.

A nyní je k dispozici kalkulační tabulka, kde na pravé straně jsou částky zaplacené zaměstnavatelem za celou délku pracovní zkušenosti zaměstnance.V levém sloupci - stejná částka, ale samostatně umístěná na bankovní účet jakékoli banky ve standardním ročním procentu.

A zde je výpočet výše příspěvků na důchod, které by stát platil za standardních podmínek.Výpočet se provádí na oficiální kalkulačceFIU (http://www.pfrf.ru/eservices/calc/).

A poté, když nahradíte částku z kalkulátoru PFR do tabulky, můžete získat nervový šok z rozdílu v počtech.

Co vyplývá z výpočtů

Aby bylo možné v důsledku toho dosáhnout částky vypočtené na kalkulačce PFR, je třeba odečíst 22,5% částky obdržené zarok.Dovolte, abychom vás znovu upozornili -procent odečtěte !

Pokud by na běžném účtu ušetřili peníze, mohli by je kdykoli vybrat, přičemž by přitom dostávali měsíční úrok ve výši 7,9% ročně (v závislosti na bance).Nezávislými výpočty se získává obrovské množství - to je přesně to, kolik peněz každý občan ztratí.

Co získáme, , pokud jej přidáme nezávisle na běžný účet :

  • Při odchodu do důchodu v 60 letech by občan nashromáždil 3 247 258 rublů.
  • Po odchodu do důchodu ve věku 65 let by občan nashromáždil 3 647 642 rublů.

Alevýpočet úspor státu, s pravidelnými odpočty :

  • Při odchodu do důchodu ve věku 60 let činí výše úspor 2 322 44040 rublů.
  • Při odchodu do důchodu na 65 let je akumulační částka 2 639 340 RUB.

Vypočítejte si rozdílsami nebo si prohlédněte naše údaje:

  • Ztráty při dosažení zaslouženého odpočinku při 60 jsou 914 918 rublů.
  • Ztráty po dosažení zaslouženého odpočinku ve věku 65 let jsou 1 008 302 rublů.

Plus některé další skutečnosti: po odchodu do důchodu v 65 letech,občan obdrží platby měsíčně ve výši 17 338 rublů.- to je ze státu.A pokud by peníze byly na běžném účtu na úrovni 7,9% ročně, činil by měsíční výběr úroků 24 191 rublů. Rozdíl je 6 853 rublů .- Jedná se o velmi hmatatelnou částku pro důchodce.

A poslední argument: pokud ušetříte peníze sami, najdete dobrou banku s vysokými ročními úrokovými sazbami a budete moci vybrat celou částku, můžete nechat finanční prostředky dědictví a penzijní příspěvky jsou stále velkou otázkou.

Co si myslíte o důchodové reformě?
]
Výsledky
Načítá se ...