Keramické dlaždice do vaší kuchyně.Řešení interiéru

Keramické obklady do kuchyně jsou jedním z nejpraktičtějších finálních materiálů a nikdo s tímto postulátem nehádá.Nejčastěji nejsou všechny stěny zakončeny dlaždicemi, ale pouze zástěra - úzký pruh, který chrání zonální prostor mezi pracovními stoly kuchyňské linky a nástěnnými skříňkami.Vzhledem k tomu, že tato oblast je poměrně malá, obvykle se za její design kupuje vysoce umělecká dekorativní dlaždice, jejíž cena může být významná.Speciální ozdobné vložky se mohou stát „zvýrazněním“, které dodá vašemu interiéru originalitu.

Obsah

Keramické dlaždice do kuchyně.Výzdoba a její typy

Dekorativní vložka je samostatnou součástí výzdoby s konvexním vzorem, který se liší od hlavního pozadí, ale kombinuje společný styl a opakující se umělecké prvky.

Ozdobné vložky mohou kromě estetické zátěže plnit určitý funkční úkol a mohou být vybaveny háčky nebo žárovkami podsvícení.

Téměř každý výrobce, jehož výrobky jsou keramické dlaždice do kuchyně, jehož katalog budete zvážit, vám nabídne mnoho dekorativních prvků.Jejich velikost se obvykle pohybuje mezi 10x10 nebo 20x20 cm a tématem jsou tradičně obrazy ovoce, kávových zrn nebo sladkostí.Tyto vložky se umísťují mezi dlaždice do kuchyně hlavního pozadí vroztřesený nebo náhodně rozptýlený.

Kromě ozdobných vložek jsou elitní dlaždice do kuchyně často vybaveny „klavírem“ - velkým ozdobným panelem, který je na stěně orámován menším vzorem.Dekorativní panely mohou být vyrobeny také ve stylu „klavíru zdarma“, pokud je obrázek tvořen několika prvky, jako je skládačka.V tomto případě mohou mít prvky stejnou velikost nebo se mohou lišit.

Originalita zmrazení panelu je taková, že tvar a rozměry jednotlivých součástí panelu vám umožňují umístit je v různých směrech a možnostech podle vašeho vkusu.Nejobvyklejšími tématy pro freesize jsou obrazy stromů nebo květinové girlandy.Taková dlaždice do kuchyně, vytvořená inspirací keramických umělců, dodá vaší kuchyni jistý nádech kouzla a sofistikovanosti.

Někdy v kuchyni je třeba kombinovat dva různé materiály nebo dlaždice různých barev.Umělecká úplnost spojovací linie pomůže znovu vytvořit hranici.

Hranice je dekorativní dlaždice do kuchyně ve formě úzkého protáhlého prvku, který po připojení vytváří vzorovaný pruh obrázku.

Takové dokončovací proužky mohou být uspořádány svisle, vodorovně, aby sloužily jako rám pro kuchyňskou zástěru, okno nebo dveře.Keramické dlaždice do kuchyně - dekor s konvexníkresba je nazývána „tužkou“ odborníky, nejvýrazněji ve výzdobě.

Můžete také vyzdobit podlahy ...

Nemyslete si, že pouze originální design stěn může vaší kuchyni dodat zvláštní krásu.Kromě toho mohou být keramické obklady na zeď, jejichž katalog sbírek vám bude nabídnut ve specializovaných salónech, vybaveny podlahovými dlaždicemi vyrobenými ve stejném stylu.Tyto povrchové úpravy vypadají harmonicky, čehož není vždy možné dosáhnout výběrem dlaždic do kuchyně sami.

Pokud jsou stěny ve vaší kuchyni rovné, bez jasných vložek a panelů, lze hlavní umělecký přízvuk zvýraznit podlahovou krytinou.

Porcelánové dlaždice do kuchyně mohou být vyrobeny ve formě koberce - umělecké kompozice připomínající tkané kobercové vzory.Obvykle se skládají z několika typů obdélníkových nebo čtvercových modulů.Jako centrální vložka se používají zásuvky - hotové kulaté vzory uzavřené ve čtverci.Střed kompozice je rozložen na náměstí ve středu místnosti a hlavní pozadí je umístěno kolem, podtrženo hranicemi.Pruh dlaždic na pozadí lze umístit pod úhlem 45 ° ke středu, což vytvoří další dekorativní efekt.

Pokud je váš pokoj podlouhlý, je možné jej vizuálně opravit vytvořením obrázku obdélníkového „koberce“ a umístit jej přes úzkou část.

​​

Vliv dlaždic na vizuální vnímání místnosti

PokudPokud plánujete koupit dlaždici pro vaši kuchyni, pak ji vyberte, musíte zvážit:

  • lesklý povrch dává pocit prostornosti, ale matný povrch naopak vizuálně snižuje místnost.
  • je-li místnost malá, měli byste opustit velké dlaždice, což ji dále sníží.
  • Retušovaná taška je pro malé kuchyně zvláště atraktivní, protože absence švů mezi jednotlivými bloky vytvoří dojem monolitického povrchu.
  • světlé dlaždice zvětšují místnost a stěny zdobené hlubšími dlaždicemi budou útulnější.
  • Vizuální zvýšení stropu pomůže dlaždicím pro obdélníkovou kuchyň položenou svisle.Stejné dlaždice položené vodorovně pomohou vizuálně tlačit stěny úzké kuchyně.

Dlaždice do kuchyně v moderním stylu

Pro fanoušky moderního stylu jsou nejlepší keramické dlaždice do kuchyně s lesklým nebo leštěným povrchem nejlepší.Barva zástěry může být v souladu s barvou pracovní desky nebo může způsobit ostrou nesoulad.Vzorky byste měli opustit se vzorem „pod kamenem“, ale použití černé bude vhodné.

Pokud je váš kuchyňský nábytek vyroben v secesním stylu, zakupte dlaždice do kuchyně ve stejném směru, s asymetrickým vzorem nebo s mírně graficky vyznačeným pozadím.ProHigh-tech směry se vyznačují lesklým kovovým povrchem a asketickým ornamentálním designem.Podívejte se, jak španělská kolekce Venis Hi-Tech vypadá originální.Možná jste právě hledali svoji kuchyni?

Venkovská kuchyně

Pokud jste si vybrali rustikální styl designu kuchyně, měli byste věnovat pozornost kuchyňským obkladům, které napodobují dlažební kostky, staré zdivo, mramor.Keramické dlaždice s nerovnými hranami a efektem stárnutí se harmonicky vejdou do interiéru.Jako dekor si můžete bezpečně vybrat řadu vzorků s krajinou nebo zátiší, například sbírku francouzských Jossé s ručně malovanými dekory.

Je třeba poznamenat, že pokud v kuchyni panuje Provence, kombinace bílé a modré nebo pistácie je perfektní a pokud jste si vybrali toskánský styl, jsou jeho barvy pískové a terakotové.

Středomořský styl v kuchyni

Středomořský styl se vyznačuje použitím dlaždic s mozaikovými prvky.Mozaikový panel uspořádaný jako kuchyňská zástěra může hladce klesat na podlahu.Podlahy musí být provedeny v červenohnědém odstínu „pod kamenem“.

Hlavním prvkem výzdoby může být stůl, na jehož pracovní desku jsou položeny ozdobné dlaždice do kuchyně s převahou modré a žluté.Zajímavé jsou stěny zděné z cihel a zdobené fotografickou dlaždicí s motivy italské krajiny (kolekce Terasa)