Keramické dlaždice, co je nového?

I přes velké množství nových materiálů na trhu s podlahovými krytinami je keramická dlaždice pro podlahu stále poměrně žádaným materiálem.Klasickou verzi jeho použití lze bezpochyby nazvat podlahy v koupelně, kuchyni a předsíni na balkóně.Dokončení veřejných budov - vstupní haly a obchodní patra různých hypermarketů, haly výškových budov, chodby různých kanceláří je nemyslitelné bez použití obkladů.

Je také nezbytné v místnostech, kde jsou stanoveny zvýšené standardy hygienických a hygienických požadavků (kosmetické salony a fitness centra, bazény, lékařské instituce, školky a školy).

Keramické dlaždice na podlahu, jejichž cena se liší podle vzhledu, jsou vhodné pro praktickou výzdobu skromného zahradního domu a pro exkluzivní design venkovského sídla.

A nové kolekce návrhů a úspěchy stavebního průmyslu v této oblasti (fototapety, žhavé pasty na lžíci) podporují pouze trvalý zájem spotřebitelů o tento typ výrobku.

Obsah

Jaké keramické dlaždice existují?

Dříve byly všechny keramické dlaždice vyráběny technologií dvojitého vypalování.Hlinitá směs byla formována, lisována a vypálena.Poté byla na ni nanesena glazura a poté bylo provedeno opakované vypalování.Podobná výrobní technologie se nazývá bicottura.Keramické dlaždicepro podlahu je tato technologie porézní a málo trvanlivá.

Monocottura je technologie pro současné vypalování spojky a glazury v peci.Taková výroba je modernější a umožňuje vám vyrábět produkty s nejpokročilejšími vlastnostmi.Téměř všechny podlahové dlaždice byly nedávno vyrobeny podobným způsobem.

Slinky lze označit za druh monokotu, jehož výrobní technologie je docela podobná.Vyrábí se výhradně vytlačováním, což vám umožňuje dát elementům jakýkoli, i ten nejbizarnější tvar.Tímto způsobem jsou vytvářeny různé konstrukční detaily pro schody a fasády.

Vypalování pro slínkové dlaždice se používá při vyšší teplotě než při výrobě běžných keramických dlaždic pro podlahu, což umožňuje slínku výrazně odolávat vůči oděru a chemicky agresivním prostředím.

Keramická žula je nejmladší materiál z rodiny keramických obkladů.K jeho výrobě se používá poměrně složité složení surovin, včetně směsi různých druhů jílů, živců a křemenů, oxidů kovů.Kromě toho jsou parametry zpracování porcelánové kameniny mnohem extrémnější.Stačí říci, že vypalování teploty se provádí při teplotě 1200 až 1300 ° C.Fyzikální vlastnosti získaného materiálu jsou však působivé, protože ve své síle překonává dokonce i přírodní kámen!Velkoformátové leštěné porcelánové dlaždice vypadají zvláště módní,Okamžitě dodávající interiéru nádech luxusu.

Doporučená četba:

Cotto je neglazovaná dlaždice, která se vyrábí klasickou technologií více než 400 let, známá také jako „venkovská“ nebo „florentská kachlová cotto“.Obvykle má různé přírodní odstíny terakoty a okrové a není zasklené.Je to docela trvanlivé, což umožňuje použití pro pokládku na podlahu.Pokud však chcete koupit cotto jako keramickou dlaždici na podlahu, mějte na paměti, že v tomto případě budete potřebovat povrchovou úpravu s hydrofobními impregnacemi a voskovými tmely.Budete muset zakoupit speciální výrobky pro péči, protože povrch cotto je poměrně porézní a snadno absorbuje různé nečistoty a postupem času ztrácí svou jasnost.

Ale všechny potíže budou odměněny nepolapitelným nájezdem starověku, který dá tento materiál vašemu interiéru.Proto designéři tolik milují dlaždice z cotto.Obzvláště esteticky potěšující jsou povlaky z jednotlivých prvků nekonvenčního tvaru kosočtverce nebo šestiúhelníku nebo pokládané módním modulárním způsobem.

Jaké jsou dnes dlaždice v módě?

Podlahy by samozřejmě měly být v souladu s hlavním interiérem místnosti a v žádném případě by do ní neměly přinášet ostré nesoulady.Móda je proměnlivá a dlaždice je položena na dlouhou dobu.

Klasické keramické dlaždice pro podlahu 30x30 cm, szbarvení pod přírodním kamenem nebo stromem.

Vypadá zvlášť dobře s designem v různých etnických směrech.Pokud se rozhodnete pro výzdobu místnosti pomocí japonských prvků, kupte keramiku, která napodobuje stonky bambusu, který vypadá moderněji.

Podélné obdélníkové úlomky pomohou vizuálně zónovat prostor a lze je snadno kombinovat s jinými podlahovými krytinami, jako je laminát nebo korek.Přechod z jednoho materiálu na druhý je naznačen kontrastem nebo tonálním tvarováním.

Dlaždice s reliéfem je relevantní v moderním designu podlahy, který kromě původního vzhledu plní také velmi praktickou protiskluzovou funkci.Svítí z různých úhlů a vytváří bohatou hru textury a vypadá odlišně v různých denních dobách.

Doporučená četba:

3D keramická dlaždice pro podlahu je však obzvláště originální, jejíž fotografie není schopna plně zprostředkovat ohromující účinek jejího použití v interiéru.

Tam, kde je užitečná dlaždice odolná proti mrazu

Keramická dlažba je vzhledem ke své praktičnosti také žádoucí o dokončení všech druhů nevyhřívaných místností - schodiště, podlahy na balkonech, předsíňky a terasy venkovských domů, garáže atechnické místnosti.Okamžitě si uděláme rezervaci, že obyčejná keramika nebude v těchto případech fungovat.

Odolnost dlaždice proti mrazu je označena piktogramem ve formě „sněhové vločky“ použitévýrobce pro balení.

Maximální odolnost proti nízkým teplotám (až do -50 ° C) je označena třemi podobnými ikonami.Mimochodem, takové dlaždice vydrží dobře teplo (obvykle do + 60 ° C) a jejich velikost je nejčastěji 15x15 cm.

Keramické podlahové dlaždice získaly tyto jedinečné vlastnosti díky metodě jediného vypalování.Právě tato technologická technika umožnila dosáhnout téměř nulové absorpce vody dlaždicí a právě tento indikátor je zásadní.Stačí říci, že s hodnotou vyšší než 3% je mimořádně nežádoucí používat dlaždici pro venkovní práce.

Nedávno byly keramické dlaždice odolné proti mrazu téměř všude nahrazeny porcelánovým kamenem, které je podrobeno vitrifikaci a vyznačuje se nulovou odolností proti vodě a vysokými mechanickými vlastnostmi.

Jediným omezujícím faktorem všudypřítomné převládající distribuce žuly je samozřejmě její cena.

Domácí keramické dlaždice mají relativně přijatelné ceny, ale je nepravděpodobné, že porcelánové dlaždice bude možné koupit levně.I když v posledních letech došlo k ustálenému sestupnému trendu cen tohoto populárního materiálu, stále existuje rozdíl a nabídka keramických obkladů je mnohem rozmanitější a rozsáhlejší.