Když v roce 2019 zaseli papriky sazenice na lunárním kalendáři a regionech Ruské federace

Existuje asi dva tisíce druhů pepře.Vlastí rostliny se nazývá Střední Amerika a poté se v 15. století objevila v Asii a Evropě.Přes obtížné klima se v zemích SNS dobře zakořenil.Existuje mnoho barev, díky nimž má pepř krásný vzhled.Jídla s rostlinou obsahují mnoho vitamínů.

Pepř je chutná a zdravá zelenina.Nelze ji však nalézt v každé zahradě, protože rostlina vyžaduje péči.Pěstování papriky zahrnuje řadu obtíží, které je třeba při nákupu semen zvážit.

Obsah

Kdy v roce 2019 zasadit sazenice pepře?

Pepř má velké vegetační období, a proto je nutné zasadit sazenice brzy.V případě raných odrůd to bude trvat až 120 dní a střední a pozdní odrůdy začnou přinášet ovoce až po 125 a 140 dnech od výskytu sazenic.

Vegetativní období feferonky je v průměru kratší o 5-10 dní.

Obyvatelé Moskvy, Moskevské oblasti a Sibiře by se měli zaměřit na první polovinu února.Pokud máte skleník a schopnost transplantovat rostlinu, lze tento postup zahájit i v lednu.V každém případě vývoj pepře poskytuje přístup ke slunečnímu záření.V případě potřeby vyměňte lampy.V opačném případě by zahradník riskoval získání nedostatečně rozvinuté rostliny.

Kdy zasadit sazenice pepře v roce 2019 podle lunárního kalendáře

Pěstování sazenicv zimních podmínkách poskytuje řadu obtíží.Nedostatek tepla nebo světla vyvolává špatné výnosy, takže v lednu budete muset vytvořit ideální podmínky pro klíčení sazenic.

Únor se považuje za nejpohodlnější pro závod.Březen a duben jsou teplé měsíce, kdy můžete odmítnout další světlo.V tomto ročním období můžete zasadit rané a ostré odrůdy papriky.

Výhodná data pro výsadba semen:

Měsíc Období
Leden Od 1 do 2, jakož i od 10 do 11, 15–16 a 19–20
únor. Od 1 do 3, jakož i od 7-8, 11-13, 16-17 a 24-25
Březen od 10 do12, a také 15-16 a 23-24
Duben Od 7 do 8, jakož i od 11 do 12 a 20–21

Pravidla pro výsadbu sladké a feferonky na sazenicích

Nejprve si musíte vybrat správný kontejner pro rostlinu.Pepř nepřijímá sbírání dobře, proto je lepší ho zasadit do samostatných (optimálně rašelinových) květin od samého začátku.

Velké kontejnery nejsou vhodné, protože kořenový systém rostliny je malý.Bude to dost květináčů o průměru 10 cm. Ideální směsí bude směs písku, země a humusu.Poslední složka by měla být obsažena ve stejných proporcích s prvními dvěma.Přítomnost popela je vítána.

Před výsadbou jsou semena namočena po dobu 5 hodin v horké vodě.Po umístěnína mokré tkáni, kde „peeling“ nastane během 2-3 dnů.Taková opatření povedou k včasnému výskytu sazenic.

Je nutné hodit jedno zrno do jedné nádoby, ale pro zajištění můžete vzít 2-3.Potom je mezi vystoupanými sazenicmi vybrána ta nejsilnější.Před vznikem jsou kontejnery pokryty polyethylenem a uloženy v teplé místnosti, bez ohledu na úroveň osvětlení.Teplota nad 22 ° C

Jak pěstovat sazenice ve skleníku a na otevřeném terénu?

Kultura miluje vlhkost, teplo a vysokou úroveň světla.Sklizeň bude lepší v teplých a suchých létech, ale s včasným zavlažováním.Ve středním Rusku jsou relevantní pouze některé odrůdy.Do teplého počasí doporučujeme chránit výhonky dočasným úkrytem.

Při teplotách pod +1 ° C pepř umírá a aktivní růst začíná po dosažení + 13 ° C.V oblastech s vysokým teplotním rozdílem v noci často dochází k hromadné smrti kultury.Pepř se bojí přehřátí i chladu, takže je lepší ho dočasně chránit po celou dobu růstu.V ideálním případě klíčí sazenice ve sklenících a sklenících, kde je udržována nezbytná teplota a vlhkost.

Nedostatek světla způsobuje slabost rostlin.Pepř se stává křehkým a křehkým.

Pro výsadbu jsou vhodné mokré a bohaté půdy.Doporučují se písčité a hlinité typy půdy.Různé druhy papriky by měly být vysazeny samostatně, aby nedošlo k opylení.Čím větší je vzdálenost mezi keři, tím lépe.

Pepř je jedinečná rostlina, která obsahuje řadu zdravých vitamínů (B1.B2. B9, PP, C).Obsahuje karoten, který je užitečný pro lidi s cukrovkou a depresí.Jíst pepř pomáhá zlepšit paměť, eliminuje ztrátu síly a nespavost.

Koncentrace kyseliny askorbové ve sladké paprice je vyšší než u černého rybízu a citronu.