Když v roce 2019 zasadil astry do sazenic podle lunárního kalendáře

Roční a víceleté astry jsou světlé a krásné květiny, které nevyžadují seriózní péči.Obrovské množství odrůd umožňuje volit rostliny pro kvetení po celou sezónu.Uvidíme, kdy a jak zasadit astry, jak je krmit a jak se starat o klíčky.Zvažte možnosti výsadby různých odrůd, jejich vlastností a rozdílů.

Obsah

Kdy v roce 2019 zasadit řepky pro sazenice?

Je třeba vědět, že roční odrůdy dozrávají až 120 dní.Výsadba semen raných odrůd v půdě se doporučuje v jižních oblastech, ve všech ostatních sazenicích připravených předem.

Trvalky se množí dělením keřů nebo řízků.Jejich semena se vysévají pouze pro odrůdy alpských hvězdic.Jiné trvalé odrůdy jsou nevhodné k rozmnožování semen.

Semena víceletých asterů potřebují stratifikaci - úpravu studeným vzduchem.V zimě jsou zasety ihned po prvním mrazu do země.Při výsevu na jaře ponechte semeno v chladničce po dobu 21 dní a nalijte jej vlhkým pískem.

Načasování setí Astry se liší podle oblasti.Připravené sazenice jsou přesazeny do květinového záhonu ve věku 50 dnů.Astra je teplomilná rostlina, proto se výsadba provádí pouze na pozadí teplého počasí.

Optimální doba přistání :

 • průměrpás Ruské federace od 20. března do 10. dubna, na volném prostranství do 20. května;
 • Sibiřská a urální zóna - osít domy na konci dubna, na otevřeném prostranství nejdříve v červnu;
 • Jižní regiony - výsev domu v březnu, výsadba půdy v květnu.

Všechny víceleté odrůdy aster pro sazenice by měly být zasety na jaře 30 dní před přesazením do půdy.

Měsíční sazenice sazenic

Lunární secí plán:

) ]
Můžete zasít Nemůžete zasít
7. března, 10, 11, 12 březen6, 21
7. dubna, 8., 12., 18. 5. dubna, 19.
, 8. května, 9.,10, 15 5. května, 19
Přistání v 15., 18., 25. 3. června, 17.
Přistání v červnu 6, 11, 15 -

Anketa

Jakou barvu máte rádi astry?
 • )
 • Žlutá
Výsledky
Načítání ...

Jak pěstovat sazenice doma?

U semen se nakupuje hotová půda „Universal“ nebo pro pěstování rajčat.Směs se připravuje nezávisle na 1 dílu čistého říčního písku, 2 dílech trávníku, 1 dílu rašeliny s nízkou kyselostí.

Pokud je kyselost půdy (rašeliny) vysoká, na každých 5 litrů směsipřidat 0,5 lžíce.čistý dřevěný popel bez nečistot a 0,5 lžičky.lHnojiva WMD.Před výsevem ošetřte půdu pomocí „Maxim“ nebo „Fitosporin“.

Je lepší uchovávat semena před setím po dobu 24 hodin v Fitosporinu, ošetřit asterbox 1% roztokem manganu a vysušit.Zásobníky nebo zásuvky jsou vybírány ve velkých objemech a hloubkách do 10 cm.

Po zpracování krabic 1% manganistanu draselného a vysušení kontejnerů jsou tyto akce následující:

 1. Ve ​​spodní části krabice proveďte otvory,položte malé oblázky na dno - to je drenáž.
 2. Chcete-li přidat semeno asteru, připravte směs rafinovaného popela a písku.Semena nejsou pokryta půdou, aby nebyla napadena houbou.
 3. Nalijte do krabic zeminu pro drenáž a nenechejte více než 1,5 cm od okraje nádoby. Dobře zvlhčete.
 4. Výsev semen ve vzdálenosti 2 cm do rýh.Mezera mezi rýhami je až 3,5 cm.
 5. Hloubka setí je 8 mm.Posypeme směsí písku a popela.Sprej z rozprašovací láhve.Nastříkejte opatrně, aby nedošlo k rozostření prášku.
 6. Krabice zakryjte plastovým obalem.Odstraňte sazenice na teplém a dobře osvětleném místě bez průvanu.

Zbývá čekat na výhonky a potápět se.

Péče o klíčky je snadné - zalévání z konve úzkým nosem, ochrana před větrem a udržování teplotního režimu v rozmezí +17 ° C až +23 ° C.

Střílení se objeví do 10 dnů.Pro růstové obdobídvakrát voda pro zavlažování se nahradí roztokem směsi "Fitosporin M".Připravte směs přísně podle pokynů.

Jakmile se objeví 4 listy, přesadí sazenice do květináčů, skleník.Výsadba na otevřeném terénu se provádí pouze tehdy, když se teplo zahřeje na +15 ° C. 7 dní po vysazení do půdy nebo do květináčů by se rostliny měly krmit hnojivem fosforu a draslíku (prodávaného v hotovém stavu).

Při dodržení všech požadavků není obtížné pěstovat na pozemku nádherné květiny.Obrubníky Astry vypadají velmi krásné ne více než 20 cm vysoké, a vysoká odrůda až 40 cm vysoká je vhodná pro orámování verandy.

Rostliny lze pěstovat na otevřeném terénu při stabilní teplotě +10 ° C a vyšší.Relativní „zima“ posílí sazenice, keře se nebudou protahovat, ale budou silnější, dá mnoho pupenů.