Jsme připraveni na opuštění dolaru?Co dělat v této situaci?

Zákaz oběhu cizí měny, dolaru, v rámci země je jedním z hlavních opatření proti sankcím USA vůči Rusku.To označují úředníci, kteří jsou připraveni opustit měnu.Například tento týden pan Oreshkin, který je předsedou ministerstva pro hospodářský rozvoj, poskytl Rusům radu, jak se zbavit dolarů, jehož sazba bude v blízké budoucnosti 63–64 rublů.

Na druhé straně vedoucí VTB A. Kostin připouští, žeRusové budou muset vrátit vklady dolaru v jiné měně , ale jak přesně to bude provedeno a v jaké měně se má použít.- úplně jiná otázka.Názor pana Nováka, vedoucího ministerstva energetiky, je jednoznačný, že Rusko a další státy, které padly nebo jim hrozí sankce USA, zvažují odmítnutí plateb dolaru, aby se zabránilo závislosti na měně, která monopolovala trhy.Náměstek ministra financí Ruské federace V. Kolychev a šéf Federální služby pro vojensko-technickou spolupráci D. Shugaev hovořili o stejné věci.

Obsah

Stanovisko odborníků

Zmrazující vklady a nucený přepočet na rublve výši státu se mohou stát nevyhnutelným opatřením, pokud budou implementovány nejhorší scénáře sankcí..Pan Hestanov z společnosti RANEPA navrhuje tento obrat kvůli tomu, že banky zbavují možnosti převádět dolary a převádět je na účty v cizí měně za účelem vydání vkladatelům.Každá transakce prochází americkou korespondentskou bankou a tyto operace budouzablokováno.

Hovoří také o skutečných rizicích vyloučení ruských státních bank ze struktury, kde platí pravidlo oběhu všech klíčových světových měn.To je také důvod k diskusi o možnosti opustit dolar a zavést rezervní měnu, jako je jüan.Mediální zdroje diskutovaly o otázce možnosti odmítnutí potvrzené ve Státní dumě Ruské federace a vysvětlily, že rozhodnutí dosud nebylo učiněno, ale tato možnost není iluzorní, může být zapojena ve velmi blízké budoucnosti.V konečném důsledku to vše závisí na stupni nemocnosti nových amerických sankcí proti Ruské federaci.

Co nás čeká dále?

Předpokládá se, že možná omezení oběhu dolaru v Rusku negativně ovlivní hospodářskou situaci na celém světě.Zejména se budou zhoršovat vztahy mezi Spojenými státy a Čínou, ČLR promítne zákaz Ruska proti sobě a uvědomí si, že vývoj událostí může jít právě podle tohoto scénáře.Tento výsledek donutí Peking vytvořit nové politické, vojenské a hospodářské spojenectví, například s Ruskou federací.Podle pana Mironova může odmítnutí vypořádání v dolarech vyvolat nárůst osídlení v eurech.V každém případě to povede k panice mezi vkladateli, k odlivu bankovních vkladů a nové krizi v bankovním systému.

Odborníci rovněž říkají, že dnes neexistují žádné předpoklady pro zmírnění tlaku na Rusko ze západních zemí, takže je možné zhoršení scénáře docela možné, ale obyčejní Rusové v první řadě trpí.

Centrum Levada ujišťuje všechny údaje: více než 64% Rusů, mezi nimiž byl proveden průzkum, je připraveno podpořit zákaz oběhu cizí měny.Inovace děsí jen třetinu občanů země.

Myslíte si, že Rusové potřebují dolar?
Výsledky
Načítání ...