Jednoduchý a osvědčený recept na odstranění plevele navždy

Po dešti tráva opět „stojí u zdi“ a nevidíte konec práce v zahradě?Obrázek je známý většině letních obyvatel a majitelům vlastních pozemků.Ale opravdu nechcete používat žíravou chemii a otrávit půdu.A zkuste přenést veškerou práci na odstraňování plevele na vyšší úroveň kvality.Jak na to?Bojujte proti plevelům s improvizovanými a lidovými léky a řekneme vám několik osvědčených možností, jak vyhrát.

Obsah

Bez chemikálií

K odstranění škodlivých rostlin budete potřebovat: 3,8 l octa, půl šálku čisté soli a pravidelný lepivý prací prostředek.A teď je důležité smíchat vše ve velké vaně, potom nalít do rozprašovací láhve nebo v létě vysavač a za horka ošetřit hordy plevelů.

Je velmi dobré, že po postřiku nebude pršet další den, bude kompozice pracovat s vyšší účinností.Pamatujte, že směs ničí všechny rostliny, které spadají pod její postřik, a také vyluhuje živiny z půdy.Proto by se prostředek neměl používat v oblastech výsadby pěstovaných rostlin.Ale ocetová voda bude užitečná na příjezdových cestách, nádvořích a terasách.

Jaký ocet?Zřeďte jakoukoli esenci, ale polovinu nebo 2/3 tak, aby bylo dosaženo koncentrace ne více než 20%.Níže není nutné, 5% ocet působí slabě, směs bude muset být zpracována dvakrát.

Přírodní sprej

K přípravě směsi bude také vyžadovat několik složek:

  • bílý ocet (esence) 2 lžíce;
  • Citronová šťáva koncentrovaná 2-3 lžíce.l.;
  • čistý alkohol nebo vodka 30 ml;
  • 2 čajové lžičky tekutého detergentu;
  • voda je teplá.

Voda potřebuje tolik, že tvoří 60-70% celkového objemu.Nemusíte brát vroucí vodu, ale mírně zahřátá voda to udělá - v tom se mýdlový roztok lépe rozptýlí.Sprej je zcela připraven, také ošetřete stříkací pistolí nebo letním vysavačem s rozprašovací tryskou.

Acetická podstata plevelů působí destruktivně, ale také na pěstované rostliny.Proto musíte vybrat buď zóny, které jsou zcela zarostlé plevelem (mezi řadami, cestami, platformami), nebo zpracovat bodově.Hlavním účinkem je ocet, kyselina citronová a alkohol - narušují proces fotosyntézy, spalování rostlin.Mýdlo v tomto případě zajišťuje přilnutí spreje k plevelům.

Ošetření by mělo být prováděno za slunečného dne s výpočtem dne bez deště.Složení musí fungovat dobře, a to vyžaduje minimálně 24 hodin.Pokud nastavíte postřikovač na proud, ošetření se provádí v úzkých oblastech a pokud je vyžadována selektivní přesnost, postřik se aplikuje na plevel štětcem.

Sůl je levná a veselá

Ihned musíme říci, že ošetření solí je možné pouze na místech, kde se půda nebude kultivovat ještě několik let.Sůl zcela zabíjí Zemi, dokonce odolávánejmenší výhonky.Proto můžete posypat solí cestami, prasklinami v dlažebních kamenech, zónami domu - zde určitě nic nebude růst.

K zpracování je vhodná jakákoli sůl.Můžete posypat (pokud tráva roste mezi talíři) nebo zamíchat 2 lžíce.lsůl v 0,5 lžíce.teplá voda a velkoryse zalévejte Zemi tímto produktem.Aby plevele odumíraly rychleji, mohou být předem navlhčeny a posypány solí - špetka ke spodní části každé rostliny.Pokud se ošetření suchou solí provádí po dešti, efekt bude skvělý.

Nepoužívat v oblastech kulturních výsadeb a v oblastech, kde se plánuje pěstování lůžek.Zpracování může být provedeno jakýmkoli pohodlným způsobem, čas na výběr s výpočtem nepřítomnosti deště.Obzvláště dobré (pro pozemky, které se nepoužívají k výsadbě) je vykopat místo na jaře a velkoryse ho naplnit solí.Po tomto postupu nebude plevel několik let v řadě.

​​

Kukuřičná moučka

Je ironií, že vysoký obsah lepku v plodině škodí plevelům a obecně všem semenům.Mouka může být rozptýlena v jakýchkoli zónách, dokonce i v oblastech, kde již pěstované rostliny vyrostly a naklíčily - mouka nebude bránit zralým výsadbám a nedojde k žádným novým plevelům.

Stejně jako v předchozích metodách zacházejte v suchém dni tak, aby počasí bez deště trvalo dalších 12–20 hodin.

Vroucí voda

Obarení plevelů působí stejně jako na živé bytosti - zabíjí to.Pečlivé zpracování,provedeno na malých objemech.Zalévání konvice by mělo být pod kořenem plevele nejméně 2-3krát denně, asi týden.Pokud používáte vařenou vaječnou vodu, účinek bude rychlejší.

Takže bez žíravé chemie se můžete vypořádat s škůdci, kteří zaplavují zahrady.Zkuste alespoň to, aby vám záda, nohy a paže neubližovaly při každodenním plevelování.

Video o tom, jak snadno odstranit plevel bez ošetření tekutinou

Video o tom, jak zcela odstranit plevel při správném odplevelení