Jednoduché altány pro letní chaty: typy a výkresy altánů

Venkovský dům nebo chata s pozemkem je místem nejen pro postele a ovocné stromy, ale také pro příjemný pobyt.A pro pohodlí je lepší vyrobit vrchlík nebo postavit altán.Rozmanitost vzorů umožňuje zvolit jakýkoli tvar, vytvořit design z téměř improvizovaného materiálu.Originální, levný altán pro letní sídlo s vlastními rukama se stane oblíbeným místem pro dovolenou.

Obsah

Druhy altánů pro letní chaty podle typu konstrukce

Při výběru možností altánů pro letní chaty berou v úvahu:

 • krajinné prvky;
 • klimatické podmínky v regionu;
 • sezónnost nebo stálost v venkovském domě;
 • náklady na práci;
 • dostupnost volného prostoru.

Takže trn z palet pro letní sídlo bude stát levně, ale bude vyžadovat další dekorace.Cihlová nebo kamenná konstrukce je dražší, ale struktura je silnější a vydrží mráz a déšť.

Doporučení!Konstrukce by měla být nejen pohodlná, ale také v souladu s obecným stylem a dekorem.

Otevřené pavilony

) Struktura vypadá jako baldachýny na podpěřehole vhodné pro rekreaci v teplé sezóně bez srážek.Konstrukce otevřeného altánu je nejjednodušší - podlahy, podpěry a střecha.Přídavky ve formě oplocení, kudrnaté střechy zlepšují estetické a praktické ukazatele.

Mezi výhody patří:

 • větrání- v létě nebude horké;
 • možnost zdobení- rostliny jsou vysazeny kolem budovy, chrání před teplem;
 • nízká cena- pro objekt zůstane trochu materiálu;
 • účinnost konstrukce- není třeba vytvářet základ;
 • mobilita- je vhodné přepravovat skládací přenosný altán.

Rozpočet zahradní altány pro letní chaty s otevřeným typem mají pouze jednu minus - za špatného počasí se v nich neskryte.Příliv, silný vítr způsobí, že váš pobyt bude nepříjemný.

Polootevřený

Struktury se liší od otevřených struktur přítomností stěn s otvory.Otvory neklesají, což přispívá k dobré ventilaci.Na rozdíl od otevřené verze je polootevřený altán doplněn lehkými mřížkami, látkovými závěsy.Uzavírají otvory a zbytek tak činí pohodlným, i když prší nebo stoupá vítr.


Výhody:

 1. Nízká spotřeba materiálu .Otvory jsou organizovány na úkor pilířů, není vybudována kapitálová základna.
 2. Různé možnosti .Konstrukce je doplněna jednostrannou, štítovou nebo stanovou střechou,dělají prolamované bariéry atd. Hlavním rozdílem v objektu je otevřený hlavní vchod.
 3. Malý formát, nízká hmotnost .Nedostatek základu vysvětluje nízkou hmotnost a kompaktnost konstrukce.

Poznámka!Pokud potřebujete dočasnou polootevřenou rekreační oblast, na stojany se zatáhne střecha stanu vyrobená z hustého materiálu a mezi podpůrné sloupy jsou postaveny lehké příčky - vše je připraveno.

Ve struktuře je pouze jedna minus - otevřený vchod.Jedná se o sezónní verzi designu, která není určena pro zimní použití.

Uzavřené trny


Tento typ zahrnuje budovy bez otvorů.Uzavřený altán je malý, cihlový, kamenný nebo dřevěný dům.Při pečlivém oteplování, připojení kanalizace, přívodu vody v takové budově můžete žít celé léto, a pokud přinesete vytápění, pak provozujete v chladném období.

Mezi výhody uzavřených budov patří:

 • celoroční používání;
 • různé možnosti dokončených staveb - uvnitř organizují rekreační oblast, krb, kuchyň atd.;
 • ochrana před jakýmkoli počasím;
 • pevnost a spolehlivost.

Existují také nevýhody:

 1. Zvýšená spotřeba materiálu .Ke snížení nákladů používají levnější materiály - v kompaktních provedeních pro dočasné použití to není tak kritické jakov trvalých domech.
 2. Masivita .K vybudování kamenného objektu potřebujete základ.
 3. Statické .Nejedná se o skládací design, jeho přenos nebude fungovat rychle.

Doporučení!Uzavřené struktury jsou vytvořeny prostorné, takže nejprve určují konstrukční zónu s odhadem volné plochy celého areálu.

Varianty trnů podle druhu materiálu výroby

Druhy trnů, které se mají rozdávat, se dělí podle materiálu výroby.Altán pro altán je postaven z dřevěných desek, kovových plechů a uzavřené konstrukce na základech jsou postaveny z kamene a cihel.

Poznámka!Při výběru materiálů berou v úvahu finanční stránku, vlastní dovednosti a klima.Například v regionech Sibiře je výhodné instalovat kapitálové budovy za každého počasí a v jižních je vhodné dát lehké letní altánky.

Dřevěné altány

V malých letních chatkách jsou baldachýny vyrobeny z prken, polen nebo bambusu.Materiál neomezuje představivost a s určitými dovednostmi se letní dřevěná sklopná konstrukce může stát ozdobou oblasti domu.

)
​​

Výhody zahrnují:

 • účinnost konstrukce;
 • nízká spotřeba materiálu;
 • nedostatek nadace;
 • možnost montáže /demontáže pro vlastní potřebu;
 • vysoce estetickýukazatele.

Dřevěný nebo proutěný altán je skvělé místo k odpočinku v žáru.Budovy vyrobené z ekologického přírodního materiálu jsou lehké a mohou mít jakoukoli velikost, což jim umožňuje rychlou instalaci do volného prostoru na místě.

Poznámka!Masivní kapitálové objekty jsou také postaveny ze dřeva.V tomto případě je vybrána vysoce kvalitní izolace a dřevo je ošetřeno hnilobou, vodou atd.

Nevýhody:

 1. Pravidelnost péče ].Suroviny vyžadují zpracování z bugů, plísní, hniloby.
 2. Hořlavost .Strom hoří velmi rychle, takže se bez obezity hoření neobejdete.
 3. Riziko smrštění a deformace .Tyto nevýhody vznikají pouze při výběru materiálů nízké kvality na pozadí slabé půdy.

Existuje více plusů, kromě toho udržovatelnost materiálu umožňuje rychle překreslit strukturu a obnovit její estetickou přitažlivost.

Kovové trny

Je obtížné přiřadit kovové výrobky do rozpočtového segmentu, protože takové trny jsou často vyráběny na objednávku.Kované stojany, ploty vypadají velkolepě, ale jsou drahé.Udělejte si sami altány pro dávání z kovu jsou vyrobeny ze standardních kovových konstrukcí.Ozdobte struktury hotovými moduly, včetně kovaných panelů.


Nejjednodušší možností je upínací trn.Podepřete sloupky z potrubí, vrchlíku z pozinkovaného plechu - spolehlivě, pevně a trvanlivě.V průběhu času jsou markýzy modernizovány, otvory mezi sloupky jsou šity a získá se polouzavřená nebo uzavřená struktura.

Mezi další výhody patří:

 • nehořlavost;
 • snadná péče;
 • možnost zdobení, například zbarvení;
 • dlouhá životnost.

Doporučení!Masivní kovové konstrukce jsou instalovány na mělkém základu.

Vysoká cena materiálu, potřeba svařování, dodatečné náklady na konstrukci základu zvyšují odhad - jedná se o minus.Kromě toho je třeba dbát na pravidelnou obnovu antikorozního ošetření.Na čerstvém vzduchu se kov rychle zhrdne, takže se bez ochrany nemůžete obejít.

Kámen a cihla

Podle přání majitele mohou být investiční stavby jakéhokoli typu - od sklopného k zavřenému.Všechny budovy však vyžadují pevný základ.Vývoj projektu je prováděn se zvláštní péčí a svěřuje práci odborníkům.

)

Budovy mají následující výhody:

 1. Celoroční využití .Při dobré izolaci bude v roce 2008 vhodná zděná rekreační oblastjako penzion.
 2. Zabezpečení .Materiál nehoří, při zahřátí nevypouští toxické látky, vydrží mnoho cyklů zmrazení /rozmrazení.
 3. Mnoho možností pro vnitřní uspořádání .Prostorné pokoje doplňují krb, kanalizaci a vodu, zvýrazňují prostor kuchyně, relaxaci.
 4. Variabilita forem, vzorů .Při stavbě se používají různé materiály, projekt zahrnuje přítomnost verandy, kupolovité střechy atd.

Existuje několik nevýhod, ale jsou významné:

 • velká spotřeba materiálů - odhad bude významný;
 • důkladnost při vývoji projektu - brát v úvahu plochu, hmotnost struktury atd.;
 • není možné stavět všechna místa, protože objekt má velkou hmotnost;
 • , na malém území je výstavba cihlové konstrukce irelevantní, proto jsou zde zapotřebí velké prostory;
 • Potřeba nadace.

Důležité!Na bažinaté půdě se fáze výstavby baldachýnu pro odpočinek liší od výstavby velkého domu.Majitel musí být připraven na seriózní finanční investice.

Druhy trnů podle konstrukce

Struktury jsou klasifikovány - stacionární, skládací, přenosné.Volba je určena pouze schopnostmi a preferencemi majitelů.Například stacionární objekty jsou instalovány na místě s domem trvalého pobytu a v zemi skládací, přenosné.

Stacionární trny

objekty, které nelze rychle přesunout na jiné místo.Nejčastěji jsou stacionární rekreační oblasti vyrobeny z masivních materiálů - cihla, kámen, polena.Existují však konstrukce z lehkých kovů nebo rámových modulů.

Výhody:

 • spolehlivost;
 • síla;
 • dlouhá životnost;
 • ochrana proti povětrnostním vlivům;
 • rozmanitost vnitřního obsahu.

Mezi minusy patří masivita a velká plocha budov.

Rada!Chcete-li snížit jednorázové náklady, vytvořte rámový stojan.Postupem času se modernizuje a získá se uzavřená struktura se zvýšeným komfortem.

Skládací trny

Nejčastěji se jedná o rozpočtově připravené trny.Jsou vyrobeny z kovového rámu a sítě proti komárům.Budovy se snadno přepravují, nezpůsobují potíže s instalací.Skupina skládacích zahrnuje trny transformátorů s možností přeměny na vrchlík atd.

Zkušení uživatelé nakupují skládací struktury s textilními markýzy a moduly s moskytiérami.Čím je vrchlík hustší, tím déle vydrží.Nejodolnějšími materiály jsou hustá celofánová fólie nebo tenké PVC.

Pros:

 • dostupnost;
 • schopnost nakupovat v jakémkoli supermarketu;
 • snadnost instalace /demontáže;
 • nízká hmotnost;
 • složené kompaktní;
 • univerzálnost použití;
 • malá oblast.

Nevýhody:

 1. Sezónnost použití.Takový altán nelze dát do zimy a neopouští chladné období.
 2. Špatné počasí a ochrana proti větru.
 3. Malá kapacita.

Důležité!Před nákupem zkontrolujte pevnost kovových stojanů.Záleží na tloušťce oceli, úhlu.Nezapomeňte posoudit pevnost spojovacích prostředků a výšku konstrukce.

Přenosné trny

Konstrukce bez základů, podpora.Budovy připomínají stan, pouze ve zvětšené velikosti.Výhody - snadná instalace a montáž.Nevýhody - použití v teplém počasí a bez ochrany před deštěm, větrem.

Přenosné systémy jsou vhodné pro malé oblasti.Cena produktů je nízká, doba provozu závisí na pečlivém používání.Aby nedošlo ke koupi struktury, je vyrobena z vlastních rukou: celofán nebo síť proti komárům je natažena na dřevěných lištách.

Doporučení!Největší výhodou je mobilita.Altán se snadno přenáší z jednoho místa na druhé.V horku, dát pod stromem, v chladném ránu, přivést na slunnou louku.

Druhy altánů v zemi ve tvaru

Moderní stavitelé a výrobci markýz pro rekreaci nabízejí různé struktury - kulaté, čtvercové, vtvar stanu atd. Při výběru polygonů s velkým počtem ploch pečlivě spočítejte místo pro instalaci, zde potřebujetevelká plocha.

Čtvercové trny

Standardní geometrický tvar zjednodušuje konstrukci - to vysvětluje popularitu čtvercových trnů.Hotové designy jsou v prodeji, je také snadné si vytvořit kabinu sami.Čtverec je univerzální forma, která je vyrobena z různých materiálů a vybírá design podle vašeho výběru.

Poznámka!Rámové čtvercové struktury jsou považovány za nejjednodušší a nejvhodnější pro další modernizaci.

Polygonální trny

Jedná se o struktury s velkým počtem ploch.Šestihranné trny vypadají velkolepě, mají zvětšenou plochu, neomezují představivost dekoratérů.Otevřené struktury lze snadno vyrobit vlastníma rukama a jakýmkoli materiálem vhodným pro instalaci - kov, dřevo, plast.Uzavřené polygonální trny vyžadují jasný design a zvýšené materiálové náklady.

Důležité!Střecha pro mnohoúhelník je zvláště pečlivě navržena.Zohledňují se zatížení větrem a sněhem, materiálové vlastnosti atd.

Kulaté táhla

) Velmi krásné struktury, které jsou vyrobeny ze dřeva nebo kovu.Kované železné altány jsou otevřené nebo napůl otevřené.Kompaktní kulaté objekty se úspěšně vejdou do omezených oblastí, například na místě se složitým terénem.

Důležité!Kulaté altány vypadají jako vodavěže, protože nejčastěji jsou otevřeny.Další pohodlí poskytují záclony, prolamované mříže, které se vybírají přesně podle tvaru konstrukce.

Kombinované pavilony

Složitá varianta konstrukce využívající různé tvary a konfigurace.Chcete-li vytvořit kombinovaný altán, potřebujete hodně prostoru, uspořádání nadace, pečlivě vypočítat plán a projekt.

Poznámka!Možnost kombinovaného odpočinku je vhodná pro majitele velkých příměstských oblastí, kam chodí velká rodina, přátelé.Hlavní uzavřená zóna nahradí penzion a v otevřené nebo napůl otevřené části zorganizuje gril, gril atd.

Druhy altánů podle vnitřní konfigurace

Rozmanitost vnitřních opatření závisí pouze na přání majitele a sezónnosti použití.Markýzy pro odpočinek doplňují oblast vaření, odpočinku, spánku.

Altán pro relaxaci

Otevřené, napůl otevřené budovy jsou vybaveny stolem a židlemi.Někdy jsou zde umístěny pohovky a pohovky.Stacionární nábytek po dobu mrazové pokrývky, aby si udržel vzhled.Vzdálené položky jsou uloženy v domě.

Rada!Aby byl pobyt v otevřených altánech pohodlnější, přivezou se zde přehozy a polštáře.Po vytvoření hustých záclon pro clony získá majitel ochranu v dešti.Textil a nábytek vydrží déle.

Altánová kuchyně na grilování a grilování

V budovách kromě jídelnyMezi prostory patří instalace sporáku nebo grilu.Může to být stacionární přenosná zařízení.Z kuchyně je altán, který je prostorný, vybavený umyvadlem, přívodem vody, kanalizací.Pro větší pohodlí jsou pod vrchlíkem instalovány skříňky, police na nádobí a nádobí.V polootevřených a uzavřených budovách zajistěte instalaci komína.

Zimní altán

Uzavřenou konstrukcí může být zima, kde je možné dát nábytek, vyzdvihnout kuchyň, rekreační oblast atd. Budovy jsou doplněny krby, ústřední topení, instalace vody..V závislosti na účelu altán dal kuchyňský a jídelní nábytek, doplňky, lednici na výrobky atd.

Tip!Zimní uzavřený altán znamená použití za každého počasí.Nábytek není povolen z místnosti, proto jsou pokoje vybaveny podle vlastních preferencí.