Jednoduché a osvědčené triky pro růst 10krát více okurek z keře

Nejen zkušený agronom, ale také začátečník v létě může na svém pozemku vytvořit nezbytné podmínky pro velkou úrodu okurek.Každý může získat křupavé zelené okurky, a to i bez hořkosti!Hlavní věc je znát tajemství a triky zkušených letních obyvatel a zahradníků.

Obsah

Správná výsadba semen

Okurky milují teplo.Proto musí být při výsevu osiva zasazena do předehřáté půdy.Klamné teplo v dubnu, kdy se pěstuje zeleninová plodina, často selhává a je nahrazeno dlouhodobým chlazením.Semena okurek tedy začnou hniet, jsou zakořeněna v zemi.Kromě toho může nachlazení způsobit smrt, v důsledku čehož musíte přistát znovu.

Před výsadbou se doporučuje dezinfikovat semena ve slabém roztoku manganistanu draselného - ponechte je půl hodiny.Když je teplota půdy 12-13 stupňů, pošlete je na zem.

Pěstování přes sazenice

Tato cesta je samozřejmě obtížnější, ale praxe ukazuje, že poskytuje dobré výsledky.Proto se doporučuje pěstovat zeleninu pomocí sazenic.Díky tomu získáte silné sazenice, které se nebojí nepříznivých podmínek ovlivňujících plodení.

Sazenice se umístí na otevřené půdě 20–25 dní po vyklíčení.

Správné zalévání

Okurky se vyznačují tenkýmipovrch listů, díky kterému s nedostatkem tekutin ztratí turgor.V důsledku toho může první vaječník klesnout a výnos se výrazně sníží.

Nadměrná vlhkost poškozuje také zeleninu a její nedostatek.S přebytkem kapaliny jsou okurky velmi citlivé na různé nemoci.

Zalévání by se mělo provádět pouze teplou vodou.Zalévání se provádí jednou týdně, na metr čtvereční budete potřebovat 5-6 litrů kapaliny.Při plození je zapotřebí 10–12 litrů teplé vody na metr čtvereční lůžek.

Krmení okurek

Všechno by mělo být moderováno, včetně množství hnojiva.Jednou z nejčastějších příčin nedostatečných plodin je nadměrné hnojení.Organický obvaz se tedy nejčastěji používá jako vrchní obvaz.

Je užitečné používat kuřecí hnůj, ale musí být chováno v poměru 1 až 10. Pod každým keřem musíte nalít jeden litr roztoku.Čím je ulice teplejší, tím častěji živí zeleninové plodiny.V ideálním případě je lepší střídat organická a minerální hnojiva.

Nejúčinnější minerální hnojiva jsou Kemira, Kristallin a Rastvorin.

​​

Lidové obvazy pro okurky:

  1. Přidejte plnou sklenici popela do 10 litrů vody, promíchejte.
  2. Do kbelíku s tekutinou přidejte 5 kapek jódu a litr mlékabuď sérum.

Krmení se provádí několikrát měsíčně.

Způsoby, jak zvýšit výtěžek okurek

Existuje mnoho triků, které vám pomohou získat velkou úrodu.Takže letní obyvatelé tvrdí, že pokud dočasně zastavíte zalévání před květem, povede to ke zvýšeným výnosům.Tato metoda způsobuje, že rostliny „přemýšlejí“, že brzy zemřou, a v důsledku toho se rychle vytvoří plody.

Stejně účinným způsobem, jak zvýšit produktivitu, je smíchat několik odrůd v jedné výsadbě.To přispívá ke zvýšenému opylování okurek.

Pro získání dobré sklizně bychom neměli zapomenout na zvonění stonků - je třeba provést kruhový řez přes první pár listů, což zpomalí odtok užitečných komponent do kořenového systému, respektive bude více vaječníků.

Během poklesu tvorby okurek se přivádí močovina (do 10 litrů vody se přidá 10 g složky).Živí se po dešti nebo večer po západu slunce.

Další tipy:

  1. Odstranění prvního vaječníku podporuje intenzivní tvorbu zelených okurek.
  2. Můžete se pokusit přilákat včely na své stránky - obyvatelé léta vysadí rostliny medu nebo uspořádají talíře s medem vedle zahrady.
  3. Protože se okurka jeví jako šplhací rostlina, nejlepší způsob, jak ji pěstovat, je svisle.Podporovat.Mohouv úhlu, podél postelí nebo v kruhu.Můžete si vybrat libovolnou možnost, hlavní věc je, že se rostliny nedotýkají země.

Péče během období plodnosti

Vrchol plodnosti v zeleninové plodině se vyskytuje v červenci.Je důležité pokračovat ve vodě, sbírat ovoce včas.Je lepší je sbírat za den, maximálně dva dny.Sběr probíhá ráno.Odstraňují vše, včetně těch plodů, které jsou zkroucené, ošklivé atd. Skutečností je, že každá levá okurka zpomaluje pokládání nových vaječníků.

Při sklizni je třeba postupovat opatrně.Okurky nelze vytáhnout ani odšroubovat, jsou řezány zahradními nůžkami, protože poraněné řasy tvoří horší plodinu.

Během sklizně se doporučuje odstranit nemocné listy a zažloutlé listy - prodlouží se tím doba plodnosti.

Jak se zbavit prázdných květů