Je možné ušetřit na drogách: jak správně snížit náklady na léčbu

Vzestup cen léčiv komplikuje náš život.Nemoc se stává velmi nákladným „potěšením“, a pokud je patologie chronická nebo zdlouhavá, pak náklady způsobí významný rozdíl v rodinném a osobním rozpočtu.Jak ale můžete ušetřit na lécích, aniž byste ohrozili svůj život?Ano!Zvažte způsoby, jak snížit náklady bez ztráty kvality léků.

Obsah

Jak ušetřit na nákupu léčivých přípravků

Samozřejmě nejlepší není nemocit.Prevence nemocí je proveditelná aktivita pro každého dospělého.Postarejte se o imunitu, nezanedbávejte fyzická cvičení, nesnižujte ani neodstraňujte rychlé občerstvení, jiná nezdravá jídla a návyky, věnujte dostatek času spánku a odpočinku - to stačí ke zlepšení vlastního těla a klidnému přežití mimo sezónu bez nachlazení.

Pokud jste ještě někde zachytili ARVI, pak si vzpomínáme na lidové recepty.Dekorace, lahodný čaj z bobulí, šípkový sirup, echinacea, párové nohy v roztoku hořčice a jodu, zahřátá sůl na hrudi - existuje mnoho způsobů, účinnost byla prokázána po celá desetiletí, stačí je použít.

Aby nedošlo k onemocnění na podzim, v zimě si můžete připravit chutný lék ze sušeného ovoce, ořechů, citronu a medu.Smíchejte komponenty v jakémkoli poměru, vezměte je, když chcete.A nepodceňujte šípkový čaj, směsi medu a brusinek, bylinných nálevů, zeleninových šťáv - dokonceoficiální medicína potvrzuje, že lidové recepty a správná výživa pomáhají zmírnit průběh závažných patologií.

Lékárnička se vyplatí také vyzkoušet.Zahoďte všechny staré a zbytečné léky, zakupte kašel (potlačující prášky), nachlazení, analgin nebo aspirin, antispasmodika, nauzea léky, lékárničku na rány, rány a všechny.To je dost pro normálně zdravého člověka.Léky na předpis se podávají ve správných dávkách, ale neměli byste kupovat průmyslové léky s antispasmodiky nebo band-aid - dnes si to vše můžete zakoupit v první lékárně bez lékařského předpisu.

A nyní nejzajímavější je, že v lékárnách různých sítí se ceny produktů také liší!Zvýšení cen je velké - běžná podpora v pásmu může stát 4 rublů v jednom bodě a 5,5 rublů v dalším.A sociální lékárny zde nejsou výjimkou - v některých bodech sítě jsou náklady na léky mnohokrát nižší než v sociálních lékárnách.Před nákupem léků byste tedy měli buď zavolat na jediné číslo, určit cenu léku (provozovatelé takové informace poskytnou), nebo na webové stránce lékáren městské sítě zjistit cenu, dostupnost zboží.Mimochodem, při objednávce ze skladu mohou být náklady mnohem nižší, než kdybyste přišli a koupili léky ve stejné lékárně - je to zkontrolováno.

Akce, slevy - další příležitostuložit.Některé sítě nastavují jednu „slevu“ den v týdnu, kdy slevy dosahují až 60-70% na velkém seznamu léčivých přípravků.Stačí se jen zeptat na tyto dny v nejbližším odstavci a vytvořit si seznam potřebných léků předem, objednat na webových stránkách a poté uplatnit v „slevový“ den a zaplatit minimální cenu.Zvažte možnost platby kreditní kartou, která poskytuje cashback na léky - existují malé slevy, 5-7%, ale také to není špatné.

A samozřejmě se nevzdávejte analogů.A co to je, budeme rozumět podrobněji.

Analogy drog: riziko nebo přínos?

Někdy se lékárníci ptají, co kupující potřebuje - originál nebo náhradní lék.Například No-spa, která stojí 230 rublů, může být nahrazena Drotaverinem za cenu 50 rublů.Drotaverin je domácí analog No-shpa, který nepomáhá horšímu, ale mnohem levnějšímu.Takové analogy (generika) mají obrovské množství originálních léků.

Vzhledem k rozdílu v ceně je nákup generik mnohem výhodnější, zejména proto, že nás ujišťují, že hlavní účinná látka v léčivech je identická, vlastnosti jsou stejné.Tak proč přeplatit?Možná je nákup levných léků spasením peněženky?Ale ne všechno je tak jednoduché, cenový rozdíl není jediný rozdíl.Původní lék vyrábí vývojář a analog je zcela jiná společnost.

Kupujete originální léky nebo jejich náhražky?
Výsledky
Načítání ...

Obecnénebo originál - co si vybrat?

Aniž bychom se zabývali komplikacemi výrobního procesu, můžeme říci, že generika jsou kopií původních drog, legálně propuštěných.Analogy jsou co nejblíže původním lékům ve složení, bezpečné pro použití.Základem je jedna, tj. V léčivých přípravcích totožná účinná látka, na kterou patent vypršel.

Analogy jsou levnější, což je oproti originálům hlavní výhoda.Ale je dobré kupovat levné a jsou drogy opravdu podobné? Zkusme to přijít na to.

Proč jsou analogy levnější?

Uvedení nové drogy na trh je jen špičkou ledovce.Nejprve jsou provedeny studie, které vyžadují obrovské investice.Poté se lék otestuje, ověří, což se také promění v penny, a poté začne lék svou cestu na trh.A to je opět cena - za reklamu, za získání povolení, mzdy pro zaměstnance a zprostředkovatele.Výsledkem je, že výroba a uvolnění nového léku stojí farmaceutickou společnost neuvěřitelných množství, která je třeba vrátit.

Patent s jakýmkoli patentemdoba platnosti.To znamená, že během této doby nemá žádná farmaceutická společnost právo na legální reprodukci drogy.A v tuto chvíli se výrobce snaží investované peníze „porazit“.

Na konci patentového období se v lékárnách objevují analogy nebo generika - syntetizované přípravky se stejnou účinnou látkou a jinými složkami, ale o několik řádů levnější.Nízké náklady jsou vysvětleny jednoduše - syntetizovat lék je mnohem snazší, než jej vymyslet.Není třeba hledat nejlepší kombinaci komponent, utrácet peníze za testování, jiné nuance.Výsledkem je, že uživatelé získají Drotaverin se všemi kvalitativními ukazateli No-shpa, ale mnohokrát levnější.

Samozřejmě nelze hovořit o úplné identitě originálu a generika.V druhém případě lze použít levnější složky, protože analog nebude lepší než původní lék.Někdy se jako složky používají činidla se zpožděnou účinností - takové léčivo nebude působit za 15 minut jako původní, ale pouze za hodinu.

Rozdíl mezi dvěma léčivy v názvu, barvě, chuti, velikosti, tvaru, složení pomocných látek, přítomnosti pomocných látek, poměru složek a jejich kombinací.Zdá se, že jde o malé nuance, ale nakonec mohou ovlivnit vedlejší účinky nebo terapeutický účinek.To je třeba vzít v úvahu,výběr generika - analog nemusí být vhodný pro pacienta užívajícího původní lék.Vyměňte drogy sami bez konzultaceDoktor absolutně nemůže!

Takže, co se stane - můžete si koupit analoga, ale pouze pokud konverzace není o chronických, život ohrožujících patologiích, může se úspora změnit na velké problémy.Ale pokud potřebujete vytvořit domácí lékárničku, ochraňte se před různými problémy v podobě akutních infekcí dýchacích cest, pak můžete odmítnout drahé originály, což stojí výrazně levnější generika.