Je možné položit na střešní krytinu kovovou dlaždici?

Uspořádání střechy a montáž střechy jsou klíčové fáze výstavby, kterým by měla být věnována co největší pozornost.Těsnost, pevnost a praktičnost návrhu určují dobu trvání celé budovy a kov je jedním z nejpopulárnějších materiálů, které splňují všechny potřeby uživatele.Jak však vodotěsný povlak a jak je možné pokládat střešní krytinu pod kovovou dlaždici, aby nedocházelo k únikům a poskytovalo pohodlné mikroklima?Nesprávný výběr substrátu zruší veškeré úsilí a velmi brzy bude nutné obnovit nebo dokonce kompletní opravu střechy.

Obsah

Substrát střešní krytiny: hlavní rysy

Trochu dříve nebyl výběr střešní krytiny tak akutní - neexistovala žádná obrovská škála hydroizolačních materiálů.Dnes se mnoho stavitelů ptá, zda je možné na střešní krytinu položit kov a jaké vlastnosti aplikace čeká na majitele?

Pokud je instalována studená střecha, je válcovaný materiál docela vhodný jako hydroizolační materiál.Ale v případě, že je kovový prvek namontován na staré střeše s ruberoidním nátěrem, měli byste se spoléhat na hlavní funkce místnosti:

  1. Nebytový podkrovní prostor může být vybaven střešní substrátem při normální výměně vzduchu.poskytne bednu, na které jsou upevněny kovové fragmenty.
  2. Pokud se plánuje zahřátí podkroví, například obytným podkrovím, neměly by být na válcovaný materiál pokládány kovové plechy, protože to není dostatečně trvanlivé, což je praktické, aby bylo zaručeno, že nedochází k úniku.

Zkušeným odborníkům se však doporučuje, aby věnovali pozornost stavu prvků střešního materiálu.Pokud neexistují žádné díry, praskliny, rýhy, pak je vhodný materiál hydroizolační fólie.V případě mírného opotřebení podkladových listů můžete vytvořit i náplasti.Současně je důležité zajistit, aby listy byly naskládány bez velkého napětí, aby se zabránilo nadměrnému stlačení za studena.Střešní materiál je možné pokládat pod plechy svisle i vodorovně, vždy s přesahem.

Instalace pod plechy je poměrně jednoduchá:

  1. Na proužky střešní krytiny v místech průchodu krokvového systému se pokládají lišty (shora dolů);
  2. Protikřížová mříž se přibije krokem pod vlnou kovové dlaždice;
  3. Položte kovovou dlaždici na střešní krytinu a materiál upevněte podle technologie.

Vyžaduje se protikusová mřížka, aby se kondenzát nahromaděný na vnitřních površích kovových plechů nehromadil, ale válcoval se po válcovém povlaku.A nezapomeňte namočit dřevěnou pokládku bedny a protikroužky proti rozkladu a spalování.

Nevýhody metody

Doporučená četba:
Zařízení avelikost schodů pro kovové střešní krytiny

Mnoho výrobců omezuje použití střešního materiálu a doporučuje používat rozptýlené membránové materiály.Nevýhody:

  • Ruberoid taje kvůli vysoké tepelné vodivosti kovu, stačí zahřát povrch na +60 a listy se „vznášejí“.
  • Asfaltové výpary nejsou nejzdravějším výtokem a kromě toho voní špatně a zahřívání vede k tomu, že roztavený materiál začíná vydávat nepříjemný zápach.
  • Tlumení vnitřního povrchu kovových plechů vede k hromadění vlhkosti na střešním materiálu, nejmenší dutině, která začne vlhnout dřevo, a tím se zkrátí životnost konstrukce.

Kromě toho bude muset být pokládka kovových tašek na střešní krytinu prováděna s ohledem na dobu používání: pásy válcovaného materiálu budou často muset být vyměněny, což, zejména pokud je pevně přilepeno k přepravce, bude obtížné.Proto byste měli pečlivě promyslet a možná zvolit jinou možnost pro substrát - trochu dražší, ale mnohem praktičtější a s delší životností.

​​

Je-li rozhodnuto položit střešní krytinu, měli byste nejprve spočítat náklady na materiál a ujistěte se, že necháte plechy ležet - nejmenší ohyby a záhyby na materiálu jsou nepřijatelné, stejně jako pokládka s extrémním napětím.Pásy válečků by měly být namontovány podle technologie: dvě vrstvy, samostatný list na hřebenovém prvku, s překrývajícím se mazáním bitumenovým tmelem nebo svařování s hořákem.Je velmi dobré opravit položenou hydroizolační vrstvulamely pro zastřešení hřebíků.To pomůže opravit materiál a zabránit ochabnutí, střihu.Podle pokynů položte plechy kovových obkladů na pultovou mřížku a zafixujte.Střecha je připravena.

Doporučení!Pokrývači doporučují používat střechu na starých renovovaných střechách.Je lepší vybavit nové membránovými povlaky, zejména proto, že cenová lišta pro oba typy materiálů je téměř stejná.