Je měřič elektřiny s duálním tarifem opravdu tak prospěšný?

Rusové jsou již dlouho zvyklí zvyšovat tarify za elektřinu - částka v platebních účtech roste dvakrát ročně.Jak snížit platby, ale zároveň i nadále používat všechna zařízení, je otázkou, o které si někdo z nás myslí.Jedním z řešení problému je dvoustupňový nebo třístupňový čítač.Ale o kolik výhodnější bude pořízení a instalace měřiče, budeme o tom hovořit podrobněji.

Obsah

Zásady spotřeby elektřiny

Způsob využití zdroje v průměrné rodině je téměř stejný:méně elektřiny se spotřebuje za noc (od 00,00 do 05,30), pak přijde ranní čas pro pracovní poplatky (06,00-09,00) - zvyšuje se spotřeba, během dne se aktivita v zařízeních neobjeví znovu a hlavní zatížení klesá večer (od 18,00 do 23,00))

Dvou tarifní měřiče byly navrženy tak, aby distribuovaly zátěž během dne a vyhladily vrcholy poklesu a aktivity.

Výhody, nevýhody měřicích zařízení

Výhody:

  1. Úspora nákladů.Když opustí běžný režim používání, majitelé za zařízení zaplatí za 1,5–2 roky a poté přístroj pracuje jako „plus“ pro rodinný rozpočet.
  2. Snížení zatížení, rovnoměrné rozložení zařízení, které prodlužuje životnost sítí.

Existují také dvě miny:

  1. Tarify za metry v regionech se mohou lišit a ne vždy k lepším.Někdy je sazba během dne dvakrát vyšší než základna a noční je o 25-30% nižší.V tomto případě není instalace dvou tarifů vhodná.
  2. Používání spotřebiče bude vyžadovat některé změny ve vašem obvyklém způsobu života.

Ziskové nebo ne?

Pouze běžné aritmetické výpočty pomohou objektivně vyhodnotit použití měřiče.Jako příklad považujeme tarify území Stavropol:

Rozdíl v tarifech je velmi významný, takže spočítáme, do jaké míry je to prospěšné pro rodinný rozpočet.Například vezměte střední buňku společnosti s 1 malým dítětem, mámou a tátou.Spotřeba energie za měsíc do 300 kWh, hlavní zatížení připadá na den.Celkové náklady na elektřinu nejsou vyšší než 1344 p.(300 x 4,48).

Jaká zatížení lze provádět v noci:

  • lednička - funguje nepřetržitě, v noci bude levnější;
  • pračka - v noci můžete prát jak věci pro dospělé, tak i věci dítěte, odpoledne můžete provádět minimální náklady na praní;
  • myčka nádobí - umyjte větší množství nádobí v noci, myjte je ve dne rukama.

V těchto výpočtech je přibližně 30–60% zátěže převedeno do noční doby.Pokud je výpočet 30%, kdy matka začne den plné cykly mytí, mytí nádobí,nenastanou vůbec žádné úspory: 200 kW platit za denní sazbu (1030 p.) a 100 kW - v noci (358 p.).Celkem je to 1388 p.- Rozpočet je téměř stejný.Pokud ale máma v noci posune mycí a mycí nádobí, úspory mohou být až 30-50%.

Chcete-li získat přesnější výpočty, zkuste zaznamenat náklady na elektřinu za 1–2 m dne během dne: ráno po spánku, jít do práce, vrátit se domů a večer před spaním.Graf pomůže určit proveditelnost přechodu na dvou, tří tarifní metr.Po výpočtu nákladů na energii vynásobte kW tarifem ve vašem regionu, vypočítejte možná zatížení sítě, která jsou v noci docela proveditelná, a na základě konečných výsledků rozhodněte, zda nainstalovat měřič, abyste ušetřili náklady na služby za spotřebu elektřiny.

Byl pro vás náš článek relevantní nebo užitečný?
Výsledky
Načítám ...