Jaký strop je lepší udělat a moderní dřevěné obložení v bytě

Vzhledem k rozmanitosti povrchových materiálů je obvyklý omítnutý a obílený strop věcí minulosti.A co je nejdůležitější, v důsledku toho lze dřevěný strop vyrobit i v bytě s betonovými podlahami.V tomto případě nedojde ke zvláštnímu snížení povrchu stropu.Řekneme vám, který strop je nejlépe proveden tak, aby povrch přesně napodoboval přírodní dřevo a zapadal do použitého interiéru.

Obsah

Výhody dřevěných stropů v bytě

Ve prospěch moderní výzdobyDřevěné stropy v bytě uvádějí následující výhody:

 1. Tradiční dřevo je náchylné k poškození hmyzem a mikroorganismy.Netoleruje přímý kontakt s vodou a vysokou vlhkostí.Moderní materiály na úpravu dřeva však v továrně podléhají speciálnímu zpracování, díky čemuž jsou odolné vůči všem výše uvedeným negativním faktorům.
 2. Nikdo nepochybuje o ekologické čistotě přírodního dřeva a jeho kráse, proto tento materiál nepoškozuje zdraví ve výzdobě a výrazně zdobí interiér.
 3. Stropní deska a ostatní dřevěné obklady se snadno zpracovávají a snadno se instalují.Práce lze provádět i bez zkušeností a zvláštníchnástroje.
 4. Vzhledem k tomu, že dřevo absorbuje vlhkost a vzdává se při změně vlhkosti, je v místnosti neustále udržována optimální mikroklima.
 5. Dřevěné materiály jsou dobrými tepelnými a zvukovými izolátory.Tato úprava zvyšuje pohodlí bydlení v interiéru.
 6. Materiály na úpravu dřeva ze dřeva se používají v interiérech zdobených různými styly.
 7. ​​
 8. Moderní dřevěné obklady vám vydrží déle než deset let.

Jak si vybrat dokončovací materiál

K výrobě dřevěného stropu s rukama v bytě můžete použít následující materiály:

  )
 • dřevěné obložení;
 • tradiční překližka;
 • stropní panely na bázi dřeva;
 • dřevěné tapety;
 • dlaždice.

Před vytvořením dřevěného stropu se musíte seznámit s vlastnostmi a vlastnostmi každého materiálu.To usnadní výběr správného stropu.

Dřevěná podšívka

Podšívka je plochá deska se spojením pero-drážka podél podélných konců.Dekorace desek se používá v místnostech pro různé účely.Je vhodný na balkon, lodžii, podkroví, v parní místnosti, v kuchyni, v obývacím pokoji nebo na terase.Podšívka je vyrobena z různých druhů dřeva, což dává výrobku určité vlastnosti.Povlak z této desky může být natřen, lakován, zbarven skvrnou.

Pro ozdobu stropu se používají tyto typy obložení:

 1. Obložení Calmse považuje za nejvícepopulární.Je oceňována za dostupnou cenu a umožňuje získat jednotný povlak bez viditelných mezer mezi prvky.Monolitické pokrytí je dosaženo díky zkráceným policím zámku jazyka a drážky.
 2. Na rozdíl od nímá euroliningdelší police, proto jsou na stropě viditelné vybrání mezi jednotlivými deskami.K výrobě tohoto obložení se používá vysoce kvalitní dřevo, takže povrch je odolný vůči vlhkosti, poškození plísní a hniloby a je také snadno a rychle namontovatelný.

Obložení lze namontovat přímo na základnu nebo na nosný rám.Aby byla zajištěna cirkulace vzduchu za povrchem během bezrámové instalace, jsou na zadní straně desky provedeny mělké podélné řezy.

Pokud zvolíte technologii rámování pro upevnění obložení, před instalací potahu nainstalujte bednu tyčí nebo profilů.

Technologie instalace rámu poskytuje několik výhod:

 • nevyžaduje pečlivé vyrovnání a přípravu základny;
 • povlak skrývá všechny vady základního stropu;
 • za pojivem lze pokládat pomůcky;
 • mezi rámovými kolejnicemi je položen izolační materiál;
 • Zapuštěná svítidla lze instalovat na povrch.

Důležité!Montáž obložení na nosném rámu není vhodná pro nízké byty, například Khrushchev, protože do určité míry snižuje stropní plochu.

Panely stropu

Dřevěný strop v bytěKutilství je nejjednodušší způsob, jak vyrobit stropní panely.Produkt může být přilepen přímo k základnímu stropu nebo namontován na bednu.K upevnění panelů k rámu se používají šrouby, hřebíky nebo kleimery.V případě potřeby lze jeden stropní panel vyjmout a nahradit novým prvkem.

K ozdobení povrchu stropu v bytě můžete použít dražší panely z masivního dřeva s ochranným tmelem nebo levné vícevrstvé výrobky z jehličnatého dřeva.Na těchto výrobcích je dekorativní dýhovaný povlak.

Výhody dokončování stropu dřevěnými panely:

 1. Protože se instalace provádí na nosném rámu, má strop všechny výhody zavěšených konstrukcí (skrývá vady základny, umožňuje komunikaci aizolovat místnost, vhodné pro instalaci vestavěného osvětlení).
 2. Každý zákazník může najít produkty správné velikosti.Pro malé pokoje je lepší zvolit lišty nebo čtvercové panely a pro prostorné pokoje jsou na prodej celé dřevěné desky.
 3. Široký výběr barev, textur a dekorací dřeva vám umožňuje zvolit povrchovou úpravu, která odpovídá stylu místnosti.

Obklad dlaždic

Jednoduché a cenově dostupné obložení dřeva v bytě se provádí pomocí obkladů z dřevěných obkladů.Materiál produkcez hoblin.Vlákna jsou spojena speciálním lepidlem.

V prodeji najdete následující typy dlaždic:

 • MDF desky jsou vyrobeny z velmi malých desekpiliny lepené ligninem;
 • na základě pilin a lepidel vytvářejí dřevotřískové desky;
 • Struktura vláknitých výrobků se poněkud liší, protože se skládají z rostlinných vláken.

Překližka

Moderní stropy v bytech zdobené půdní vestavbou mohou být vyrobeny z běžné překližky.Materiál je vyroben z několika vrstev tenkých dřevěných lamel.Jsou slepeny tak, aby směr vláken v každé vrstvě byl vzájemně kolmý.To zvyšuje pevnost materiálu a jeho odolnost proti deformaci.

Doporučení!Elitní překližka je vhodná pro vyplnění stropu v bytě.Tento materiál se liší od tradičního produktu tím, že se borovicové dřevo používá k výrobě vnitřních vrstev a vnější vrstvy jsou vyrobeny z vysoce kvalitního bukového, březového, javorového nebo olše.

Při výběru typu překližky byste se měli zaměřit na účel místnosti:

 1. Překližka odolná vůči vlhkosti se používá pro koupelny, kuchyně a jiná místa s vysokou vlhkostí,který má ochranný laminovaný povlak.
 2. Pro místnosti s normální vlhkostí (ložnice, obývací pokoje, školky, skříňky a chodby) je vhodná vícevrstvá překližka.
 3. Chcete-li získat krásný strop,naneste leštěné listy tištěným vzorem.
 4. Pro technické místnosti, kde krása stropního povrchu není tak důležitá, se používá levná, neleštěná překližka.

Dřevěná tapeta

Pokud preferujete dřevěnou tapetu jako povrchovou úpravu stropu, můžete získat krásný dřevěný strop bez snížení výšky místnosti.

Kromě toho si můžete v závislosti na finančních možnostech vybrat jednu z těchto možností:

 1. ) Tapety na papírové bázi potažené nejkvalitnější dřevěnou dýhou jsou často zdobeny vyřezávanými vzory.
 2. Můžete nalepit na dřevěnou tapetu naskládanou na strop.Jsou vyrobeny z dřevěných lamel o šířce 20 mm.
 3. Korkové povlaky jsou také na bázi papíru.Tenká vrstva kůry z korku je nalepena na horní stranu.Takové výrobky se vyrábějí v deskách a rolích.Pro ochranu před znečištěním, absorpcí pachů a vlhkosti má korková vrstva voskovou vrstvu.
 4. Pro výrobu tapet TMD se používá dřevo, které bylo tepelně ošetřeno.Jedná se o nejdražší povlaky.Jsou odolné vůči ohni, vlhkosti, poškození mikroorganismy.Lze je umýt.Povlak se nebojí mechanického namáhání.

Jaké styly jsou vhodné pro dřevěný strop

Existuje mnoho stylů interiéru, které umožňují použití dřevěných stropů.Mnohé z nich jsou velmi oblíbené a často se používají při navrhování bytů.

Hi-tech

Hi-tech místnosti se vyznačují přísnou formou a lakonickými liniemi.V těchto interiérech se často nacházejí stříbrné povrchy s matným nebo lesklým leskem.Pokud je použit dřevěný strop, je vyroben z hladkého vysoce kvalitního materiálu.Zvláštní pozornost je věnována kvalitě zpracování.

Pokud se rozhodne učinit strop obložení v high-tech stylu, pak je materiál dobře broušený, otevřený lakem nebo natřen vnitřní barvou.Při výběru barvy by měly být upřednostněny ocelové odstíny, studené bílé nebo šedo-stříbrné odstíny.

Země

V tomto stylu je struktura stromu maximálně zachována.Povrch materiálu není natřen nebo zbarven, ale jednoduše impregnován voskem nebo exponován matným lakem pro ochranu před poškozením.K vytvoření stropního povrchu jsou vhodné dřevěné desky, dřevěné tapety, obklady, stropní trámy a panely.

Moderní

Tento styl kombinuje různé obkladové materiály.Interiér by měl mít hladké linie, květinové motivy a dekor.Nedoporučuje se však dokonale dokončit povrch stropu dřevem.Stačí použít dřevěné dekorativní detaily, které zdůrazňují krásu stropu a jeho sounáležitost s moderním stylem.

Doporučení!Jako dekorativní prvky na stropě můžetepoužijte soklové lišty a filety, stropní trámy s vyřezávanými vzory, dřevěné vložky.

Chalupy

Styly chaty jsou interiéry alpských domů.Je obtížné zdůraznit tento styl bez použití dřeva v interiéru.Strop lze ozdobit dřevěnými stropními trámy, tapetami nebo obložením na stěně.Dřevěné části by se zároveň měly harmonicky kombinovat s konvenčními stropy.

Dřevěný povlak obvykle není natřen, ale snaží se zdůraznit přirozenou krásu textury dřeva.Interiér by měl mít omítnuté povrchy, vložky a dekor z přírodního kamene.

Etnický styl

Při výběru dřevěného stropu pro místnost vyzdobenou v etnickém stylu je třeba vzít v úvahu stylistickou orientaci.Obvykle se používá neošetřené dřevo nebo výrobky impregnované voskem.Dřevěné stropy jsou často zdobeny ornamenty a obrazy charakteristickými pro určitý styl.

Loft

Tento styl se objevil v době, kdy se výrobní zařízení začala přeměňovat na bydlení.Charakteristickými rysy stylu jsou drsné drsné povrchy, cihlové a betonové zdi, malované dřevo.Při provádění stropních úprav ze dřeva se snaží vytvořit povlak co nejvíce omezený a výstižný.

​​

Strop může být natřen, otevřen lakem nebo voskem, zbarven různými kompozicemi.Pro dekoraci stropního povrchu se používají překližky, obklady, dřevotřískové desky, dřevovláknité desky, MDF, stropní trámy.

Interiér v japonském stylu

Tyto interiéry se vyznačují přísnými tvary, lakonickými obrysy a minimálním dekorem.Na stropě jsou obvykle postaveny stropní trámy.Detaily tmavé barvy vynikají krásně proti světlému stropu.Hlavní povrch může být natřen, lepen nebo obložen.

Jak vidíte, různé dřevěné dokončovací materiály jsou vhodné pro mnoho stylů interiéru.Při výběru vrchního nátěru je důležité vzít v úvahu účel místnosti a vlastnosti jejího interiéru.