Jaké spotřebiče v domě tiše „ukradnou“ elektřinu a kolik lze ušetřit

Pokud se majitel každý měsíc ptá, proč je tak velká částka v potvrzení o zaplacení elektřiny, je čas hledat příčiny úniku.A nejde o poruchu měřiče, ale pouze o spotřebu.„Zloději energie“ s největší pravděpodobností obviňují - zařízení, která i když jsou vypnutá, stále spotřebovávají energii.Zde je seznam nejpopulárnějších zlodějů.

Obsah
]

Nabíječky

Při ponechání ve zdi nabíjí nabíjení až 1,5 wattu denně.Za rok - 16,5 kW, již hodně.Nyní se podívejte, kolik nabíječek je na - 3, 4, 5, vynásobíme a získáme značné množství.

Počítače a notebooky

Kromě tabletů, knih a dalších pomůcek s nimi nestydatě ukradnou elektřinu, i když jsou vypnuté.V závislosti na síle napájení spotřebuje zařízení až 100 wattů denně.Už je to 3 kW za měsíc, počítejte sami.

Jednoduchý monitor až do 21 palců v „režimu spánku“ bude vyžadovat nejméně 20 wattů denně, měsíčně již 600 wattů.

Notebook s nejjednodušší konfigurací, když je vypnutý, bude jíst 70 wattů denně.Za měsíc, téměř 2,1 kW.

Doporučujeme přečíst:

Pokud nevypnete notebook nebo počítač ze sítě a ponecháte jej v režimu spánku, spotřebované množstvíenergie je násobena nejméně dvakrát.

Zařízení s časovačem

Časovač pro nastavení času je praktická a praktická věc.Taková technika je ale skutečným energetickým jedlem.Trouba s časovačem spotřebovává 110 wattů denně, což znamená téměř 3,3 kW za měsíc.Vynásobte tarifem a pak 12 měsíci - hodně vyjde.

Set-top boxy k televizoru

Adaptéry, set-top boxy spotřebují asi 25 wattů denně - to je, pokud je vypnete pomocí televizoru.Pokud je vypnuta pouze TV, konzole bude jíst 200 wattů denně.Za měsíc - od 6 kW.

Vždy odpojujete všechny spotřebiče doma ze zásuvky?
Výsledky
Načítám ...

Čím je gadget silnější,čím více energie spotřebuje.

TV

Vypnutím dálkového ovladače se zařízení přepne do režimu spánku, ale nevypne se.V důsledku toho se spotřeba elektřiny zvyšuje o 25 W za den, 750 W za měsíc, 9000 W za rok.A to je jen jedna televize a dnes majitelé bytů dávají přednost tomu, aby v každé místnosti byli televizi.Celkem dvě televize ročně užijí 18 000 wattů, zatímco nepracují.

Lednička

S tímto zařízením je vše jasné - funguje to po celou dobu, a proto to stojí nejvíce.V průměru tato technologie spotřebuje 750 wattů denně, 23 kilowattů za měsíc.

Nežčím je kuchyně teplejší, tím více elektřiny bude lednice jíst.

Pračka a mikrovlnná trouba

Nikdo se nestará o to, aby odpojil pračku, vícebarevnou nebo mikrovlnnou troubu.A pak je překvapen částkou v potvrzení o zaplacení elektřiny.Fakta jsou: pračka spotřebovává až 30 wattů denně, mikrovlnná trouba až 25 wattů, pomalý vařič až 20 wattů.Jednoduchý dodatek řekne, že až 75 wattů běží denně, a to je hodně.

Časté uvádění zařízení do provozu zvyšuje spotřebu energie.Dávejte pozor na pravidelnost praní a plnění stroje - přetížení a nedostatečné zatížení stejně ovlivňují spotřebič.

Rychlovarná konvice

Stačí, když jednou uvidíte, jak se otočné kolo otáčí, zatímco se rychlovarná konvice zahřívá, aby se zastavilo ohřívání vody na šálek čaje nebo kávy.V průměru spotřebuje zařízení až 3–4 kW za den.Hodně běhů za měsíc.

Znalci horkých nápojů kupují termohrnky nebo termosky, ve kterých voda udržuje požadovanou teplotu po dlouhou dobu.Pokud termoska není možnost, ohřejte vodu v malém množství.

Odpojení ze zásuvky je rozumnou volbou nebo zbytečnou úsporou.

Někdo zjistí, že ztráta elektřiny je zanedbatelná, takže není nutné mluvit o úsporách.Pokud je však otázka obezřetného utrácení peněz obzvláště naléhavá,veškeré vybavení je v noci vypnuto ze zásuvky.Samozřejmě, kromě lednice, praček, pokud je spuštěn režim nočního praní.

Myslíte si, že je vhodné odpojit zařízení spotřebovávající energii ze zásuvky, abyste ušetřili?
Výsledky
Načítání ...

Po dobu odjezdu z bytu je zařízení doma odpojeno nejen od zásuvky, ale také odpojeno od napájení v panelu.V tomto případě je riziko zkratu v důsledku selhání zařízení nulové.

Několik tipů na záchranu

Pokud najdete bezohledné zloděje moci, vezměte na vědomí užitečné životy hacků:

    )
  1. Je výhodné koupit modely s nízkou spotřebou .Hledejte označení A +++, ale zařízení s písmenem G odmítněte - jsou to nejpotřebnější.
  2. Nezapomeňte naprevenci zařízení .Jakákoli závada zvyšuje spotřebu elektřiny.
  3. Zkušené ženy v domácnosti vědí, že je snazší koupit tucet trička, než spustitpračkupár věcí.Nepřeplňujte jej ložním prádlem.Hmotnost břemene je pro vlhké předměty, ne suchá.Zvýšení hmotnosti zvyšuje spotřebu elektřiny nejméně o 30% a zkracuje životnost pračky.
  4. Najděte nejchladnější místo v kuchyni a vložte tam chladničku.Zařízení tedy neníutratí energii za udržování teplotního režimu.