Jaké problémy mohou čekat ti, kteří pobírají důchod na kartě MIR

Všichni občané, kteří pracují ve státních a rozpočtových organizacích, jsou dobrovolně povinně převedeni na plastovou kartu MIR.Od letošního roku dostávají důchodci také výplatu v hotovosti na kartě MIR.Důchodcům se však důrazně doporučuje přejít na tuto kartu.

Plastová karta může být vydána v jakékoli bance.Sociální karta má mnoho výhod, zatímco v ní je mnoho nedostatků.Proto je třeba, aby s ním důchodci zacházeli opatrně.

Obsah

Co je mapa a jak se liší od ostatních?

Plastová karta je určena k přijímání převodů, v tomto případě k získání důchodových dávek.Karty se doporučují všem důchodcům, protože se zdají být státními zaměstnanci.

Systém MIR funguje v souladu s mezinárodními normami a Ruskou federací.Má však několik charakteristických rysů:

 • levné služby;
 • existuje věrnostní program, který vám umožní přijímat bonusy;
 • pracuje autonomně, nezávisí na cizích systémech;
 • se mohou zapojit do sociálních programů;
 • Cenová politika služby je zaměřena na běžné občany.

Důchodci nejsou k tomu nucenimapa.Pokud ale chce občan pobírat důchodové dávky na kartě, pak není na výběr - je možné přenést pouze do systému MIR.

Výhody a nevýhody systému MIR pro důchodce

Systém MIR, jak je uvedeno na nejvyšší úrovni, si zachoval všechny silné kvality svých předchůdců.Důchodci, kteří přešli na tuto kartu, obdrží tyto výhody:

 1. Je vhodné platit za nejběžnější služby.
 2. Můžete ušetřit bonusy.
 3. Je možné provést překlady.
 4. Údržba zdarma.
 5. Zůstatek se časově rozlišuje.

Pro důchodce je možné vytvořit univerzální sociální plastovou kartu.Čip karty MIR obsahuje data, která jsou nezbytná pro určení identity.Plastová karta se tak stane alternativou k certifikátu za snížené tarify.

Spolu s lichotkami existují i ​​nevýhody.Kartu lze použít pouze v Rusku.Při vydávání karty je bezpodmínečně nutné dodržet požadavek na otevření účtu.A ještě jeden nepříjemný okamžik - pro získání karty budete muset strávit spoustu času státem ve frontě banky.

Jaké je nebezpečí mapy WORLD?

Zdálo by se, že mapa je jako mapa.Naopak, jeho získání pro důchodce je včasným přijetím důchodů, jakož i dalšími plusy.Ale to je na první pohled, protože informace jsou neúplné.Mnoho bank mlčí.

Úskalí:

 • může být karta blokována pro časté převody finančních prostředků a nákupy ve virtuálních obchodech;
 • existuje vysoká pravděpodobnost zablokování karty pro pravidelné peněžní příjmy na účet, který není z PFR;
 • blokují ostatní občany při malých převodech na bankovní účet (toto ustanovení se vysvětluje skutečností, že tímto způsobem lze propagovat extremistickou činnost a pomoc terorismu).

Pokud důchodce často nakupuje na internetu, převádí peníze přátelům a příbuzným nebo dostává pravidelné převody, například od svých dětí, neměli byste v žádném případě používat kartu MIR.

Pokud jsou to cíle, je nejlepší si za ně nakreslit jakoukoli jinou kartu.Naštěstí existuje mnoho nabídek od bank.Méně - musíte platit roční údržbu.Je to však levnější než znepokojující a znepokojující kvůli neočekávanému zablokování bezplatné karty MIR.

Které banky s největší pravděpodobností budou mít problémy