Jaké kategorie občanů jsou karty s potravinami

Pokud jste starší občan, bude pro vás užitečné vědět, že zvěsti o kartičkách na stravování, které lze použít k získání určité sady základních potravin, jsou budoucí realitou.Kdo má právo na podporu od státu a za jakých podmínek jsou vydávány certifikáty produktů - budeme o tom hovořit podrobněji.

Obsah

Co je certifikát produktu

„Pro lidi„ od 90. let “je samotný koncept karty s potravinami děsivý - kilogram cukru, pohanky, proso a trochu oleje - to je to, co si pamatujeme.Dnešní produktový certifikát je však zcela odlišným dokumentem a má výrazně rozšířený sortiment.

Zavedení osvědčení pro občany s minimální životní úrovní je myšlenkou ministerstva průmyslu a obchodu.Program asistence umožňuje vydávání zvláštních potravinových karet rodinám a důchodcům s nízkými příjmy.Zdá se, že certifikát bude jakýmsi analogem bankovní karty, na které jsou prostředky připsány.V některých obchodech je však můžete utratit pouze za určitými účely.Předpokládá se, že peníze nebudou připsány na karty, ale jejich ekvivalent ve zvláštních bodech.

Jaké výrobky lze zakoupit:

  • pouze od ruského výrobce;
  • základní zboží;
  • nebalené potravinové výrobky: mléčné výrobky, ryby, maso, kyselé mléko, zelenina, chléb.

To znamená, že to zjevně není určeno pro dovážené pochoutky, alkohol a cigarety, seznam potravin se však stále diskutuje a bude o něco později znám.Program sociální podpory pro občany je také určen na podporu ruského výrobce, maloobchodníka.Proto bude příjem zboží omezen na určité prodejny.

Cena emise

Úředníci se domnívají, že částka činí 10 000 rublů.dost na to, abychom získali základní potřeby.Navíc se má celá částka financování rozdělit na jeden rok (12 měsíců).Měsíční náklady tedy nepřesáhnou 833 rublů.Dost?Stěží.Zpočátku to bylo asi 1 400 rublů.měsíčně, ale tyto drobky se rozhodly snížit.

Kdo může získat osvědčení

Právo na osvědčení získávají občané, jejichž příjem za poslední 3 měsíce nepřesáhl minimální životní minimum.Zpravidla se jedná o lidi, kteří mají oprávnění platit účty za služby, dostávat sociální dotace a dodatečné platby za děti.Pokud jde o rodinu, vypočítá se souhrnný příjem vypočítaný všemi členy rodiny.Příjmy jsou porovnávány s regionálním rámcem životního minima a někdy se liší od federálního a liší se v závislosti na teritoriální poloze jednotlivých subjektů Ruské federace.

Tam, kde program osvědčení o potravinách již funguje v roce 2018

Ministerstvo průmyslu a obchodu navrhlo zavést program zpět v roce 2014, ale v rozpočtu nebyly žádné peníze a v roce 2017 byl problém vznesen. Program byl projednán, schválen a v létě roku 2017 D. Manurov oznámil spuštění systému pomoci ve druhé polovině roku 2018

[[PDN 47]

Zástupce vedoucího ministerstva průmyslu a obchodu V. Evtukhov uvedl změny, v nichž uvedl, že je požadována požadovaná výše financování, ale v rozpočtu nebyly žádné prostředky.A program, který prošel koordinací, zatím zůstal „na polici“.V roce 2018 selhalo také spuštění asistenčního systému, ale pan Manturov ujišťuje, že se nikdo nevzdá a naděje na spuštění certifikátů v roce 2019. Vše záleží na tom, zda jsou v rozpočtu prostředky na pomoc chudým Ruské federace.Zbývá čekat na projednání návrhu rozpočtu ve Státní dumě, na kterém bude jasné, zda výdaje vznikly ruským občanům nebo ne.

Zatímco program funguje v Moskvě, důchodci a občané hlavního města s nízkými příjmy dostávají na své karty jídlo již několik let.

Používáte certifikáty produktů?
  • ]
Výsledky
Načítání ...