Jaké jsou balkonové dveře z PVC a jejich výhody s nevýhodami

Dveře jsou bariérou proti chladu, pachy, oddělují místnost a slouží k ochraně proti neoprávněnému vstupu.Vzhledem k tomu, co jsou dveře z PVC, je třeba poznamenat, že vícevrstvá struktura, která se skládá z dřevěného rámu, obloženého MDF panely, na jehož horní části je v továrně nanesena ochranná plastová fólie.Podívejme se na produkty podrobněji podle jejich typů, vlastností a vlastností.

Obsah

Druhy balkónových dveří

Rozlišuje se několik typů konstrukcí z PVC:

 1. Jednostranný.Systém s vysokou mírou trvanlivosti, zvukovou izolací, tepelnou účinností.Pro zvýšení tepelně úsporných charakteristik se vyrábějí dveře s vícekomorovými dvojskly.
 2. Bivalve.Uživatelsky přívětivý design se schopností uvolnit celý otvor.
 3. Posuvné.Velké klapky, možnost umístění do omezeného prostoru - hlavní výhody systému.
 4. Skládací.Je-li složen, jedná se o „akordeon“, při zavření si dobře udržuje těsnost.

Výrobky se liší typem mechanismů - rotační, skládací, hluchý.Měli byste také zvolit typ systému - volně stojící nebo kombinovaný s oknem.Druhá možnost je vhodná, pokud se balkonová jednotka zcela změní.

Klasifikace profilů

Jsou definovány dva typy norem -Evropská EN 12608 SR a ruská GOST 30673-99.V Evropě jsou výrobky vyráběny ze speciálního neměkčeného PVC.V Rusku se PVC profily pro okenní a dveřní bloky vyrábějí nejen v souladu s GOST, ale také s určitými specifikacemi.

Klasifikace je rozdělena do 3 typů:

 • C nebo ekonomická třída.Jedná se o bloky s jednou výhodou - nízkou cenou.Jiné vlastnosti nechávají hodně být požadovaný.
 • B nebo standardní.Tloušťka vnější stěny profilu od 2,5 mm, vnitřní od 2,0 mm.Tyto výrobky jsou kvalitnější, dobře chrání dům před hlukem, chladem.
 • A nebo elity.Tloušťka vnější stěny od 2,8 mm, vnitřní od 2,5 mm.Profily vykazují vysokou úroveň ochrany, bezpečnost životního prostředí.

Profily se liší také počtem vnitřních komor a vnější úpravou.

Velikosti balkónových dveří

Populární modely jednokřídlých bloků jsou vyráběny v jediném standardu parametrů, velikost balkónových dveří je 70-90 cm široká, 200-210 cm vysoká, nižšípanel do 70 mm.

Doporučení!Při objednávce dveří podle jednotlivých rozměrů je nutné hledat pouze výrobce.Tovární podmínky umožňují změny parametrů v malých odchylkách.Při výrazném zvětšení nebo zmenšení velikosti může být struktura deformována.

Šířka plastových balkonových dveří je regulována GOST 11214-86.Regulační pravidla umožňují instalaciširoké plátna pouze podle technických výpočtů, které zohledňují celkovou velikost místnosti.

Důležité!Zvýšení parametrů balkonových dveří je povoleno pouze po koordinaci s architektonickou komisí, protože zeď na balkóně je vždy v zákrytu.Chcete-li prostor rozšířit, je možné vyčistit otvor okna za předpokladu, že je umístěn vedle balkonu.

Výrobní materiály

Standardní materiály pro výrobu obrazů:

 1. Dřevo. Klasická verze je považována za nejšetrnější k životnímu prostředí, ale vysoce kvalitní výrobky jsou drahé.Během provozu se levné dřevo zvětšuje, deformuje a hroutí.
 2. Hliník. Silné a trvanlivé výrobky, které vypadají esteticky příjemně, ale mohou se během používání deformovat.Konstrukce navíc nemají požadovanou úroveň izolace zvuku, ale umožňují vyrábět modely jakéhokoli tvaru.
 3. Sklo. Nedostatek rámu a vysoká propustnost světla je plus.Masivita, zvýšené náklady - nevýhody.Instalace je přípustná v domech s panoramatickým zasklením a dobře izolovaným balkonem, jinak nebudou bloky relevantní.
 4. PVC. Populární materiál s přijatelnými cenami, velký výběr konstruktivních a dekorativních možností.Spolehlivé konstrukce s dobrou vzduchotěsností, hlukem a tepelnou izolací jsou k dispozici v různých typech, včetně interiérových a balkonových dveří.

Úprava dveří pro balkon

Jak zařídit východ na balkon - výběr majitele.Existuje několik typických úprav:

 • Průhledné dveře.Velký design skleněných tabulí, který dává hodně světla.
 • Francouzské dveře na balkon jsou dvoukřídlé, s prosklenými polovinami každého křídla.Krásná, velkolepá a dává hodně světla.
 • Rozdělen na systém se dvěma částmi s prosklenými polovinami.Konstrukce musí mít propojku umístěnou v různých výškách.
 • Balkónové dveře Shtulovaya.Jedná se o konstrukci skládající se ze dvou částí, z nichž jedna je připevněna k rotačnímu mechanismu, druhá je upevněna na horní a dolní části křídla.Vhodné pro instalaci do velkých otvorů.

Rovněž v prodeji jsou balkonové dvoukřídlé dveře se zavřenou spodní částí, prosklenou horní částí.Spodní část je sendvičový panel.Konstrukce je odolná, vysoká praktická charakteristika.Pokud jde o posuvné a skládací modely, používají se jen zřídka, nejčastěji se instalují v soukromých budovách, kde je možné přesunout hranice stěn na konkrétní rozměry obrazů.

Poznámka!Jsou-li instalovány skleněné balkonové dveře, je třeba dbát na to, aby byl otevřený prostor zahřát.Jinak je na vnější straně struktury vysoké riziko tvorby ledu.

Klady a zápory dveří zPVC

Pokud jde o balkon, vnitřní PVC dveře, výhody a nevýhody produktů, je třeba poznamenat, že existuje mnoho dalších výhod.

Zejména:

 1. Vysoká pevnost.Tkaniny vydrží značné zatížení, vydrží mechanické, agresivní účinky.
 2. Odolnost proti vlhkosti.Dveře mohou být ovlivněny nejen vodou, ale i horkou parou, struktura neztratí svůj tvar, stabilitu.
 3. Plast nezmizí, ne bublinuje, nevysychá na slunci.Těsnicí páska se může poškodit, což lze snadno vyměnit.
 4. Antibakteriální ošetření během výroby dveří vysvětluje nemožnost hniloby, plísní a plísní na plastu.

Plusy také zahrnují minimální deformaci během přirozené expanze materiálu v důsledku zahřívání, požární odolnosti a šetrnosti k životnímu prostředí.

Doporučení!Chcete-li získat kvalitní výrobky, musíte vyžadovat certifikáty shody, pečlivě si přečtěte datový list - dveře musí být vyrobeny v souladu s GOST a regulačními specifikacemi (TU).

Existují také nevýhody dveří z PVC:

 • První se týká samotného plastu, který není přírodním materiálem, což znamená, že je ve svém dřevě nižší než dřevo.složka životního prostředí.
 • Druhou a hlavní nevýhodou je výskyt modelů nízké kvality na trhu.

Vzhledem k poptávce po výrobcích, jejich nízkých nákladech se mnoho dveří vyrábí ručně, bezshoda s předpisy.To znamená, že plast bude při zahřívání emitovat škodlivé látky, plech se sám po krátké životnosti deformuje a příslušenství rychle selže.Proto je důležité pečlivě vybrat dodavatele.