Jaká privilegia a důchody má bývalý prezident Michail Gorbačov?

Důchodová reforma vedla k nekonečným rozhovorům o tom, jaký druh úředníků a vládců v důchodu dostávají.Mezi nimi jsou nejoblíbenější žádosti o penzijní příspěvky Michail Gorbačov, bývalý měřitel Jurij Lužkov, bývalí prezidenti autonomních republik, tj. Všichni, kteří si zasloužili odpočinek od vysokých postů státních zaměstnanců.

Obsah

Gorbačovova privilegia

Mikhail Gorbačov dnes žije v Německu.Existuje čistota a bohatství, i když není žádné zkušené ticho.Atmosféru zničili migranti.Michail Sergeyevič však s největší pravděpodobností žije tam, kde jsou ubikace nepřetržitě hlídané a migranti tam nejsou povoleni.To nemá vliv na důchodové dávky generálního tajemníka.Několik dní před rozpadem SSSR se Gorbačov setkal s Jelcinem a diskutoval o obsahu odcházejícího politika.

Dnes lze s jistotou říci, že Gorbačov byl vytlačen z politiky, ale podařilo se mu požadovat kompenzaci.První platby činily 4 tisíce rublů.Pak však inflace prudce vzrostla a Gorbačov si uvědomil, že by nezbyl nic, kdyby neuzavřel dohodu s Jelcinem.Požadoval, aby poskytl záruky své bezpečnosti, a přijal je.Boris Yeltsin mu pro životní účely přidělil:

  • luxusní chalupu v Moskvě;
  • auto"Volga";
  • účastníci;
  • osobní strážci;
  • řidič;
  • bezplatná lékařská péče;
  • zvláštní komunikace.

Všechna tato privilegia jsou hrazena ze státní pokladny.Gorbačovův důchod se skládá ze čtyřiceti minimálních mezd.Pro rok 2018 je minimální mzda v Moskvě 18 748 rublů.Výsledkem je působivá částka - 749 920 rublů.Toto je měsíční obsah zásady.

Jaký druh důchodu dostávají ostatní státní zaměstnanci?

Boris Nikolajevič Jelcin, až do své smrti, pobíral důchod 3000 $ měsíčně.Na počátku roku 2000 byla tato částka vysoká.Penzion Jurij Michajlovič Lužkov je 247 tisíc rublů.Tyto údaje nejsou státním tajemstvím, ale nejsou inzerovány.S největší pravděpodobností nezpůsobí nespokojenost mezi důchodci, kteří dostávají platby 8-12 tisíc rublů.

Politici si kromě příspěvků na důchod zachovali právo bezplatně využívat lékařské služby, komunikace, letoviska, bezpečnostní a služební vozidla.Důchod běžného ruského důchodce v moskevském regionu se pohybuje od 8 do 16 tisíc rublů.