Jaká léčba má být pro diabetes bezplatná

V poslední době byl diabetes vůdcem mezi dalšími běžnými chorobami.Lékaři dosud nevyvinuli jedinečný nástroj, který by se této nemoci mohl úplně zbavit.Ale i přes tento zničující účinek diabetu na lidské tělo je možné minimalizovat, pokud je léčba přijata včas.

Léčba a peníze jsou v naší době neoddělitelné pojmy, takže mnoho lidí chce vědět, jakou léčbu diabetu lze získat od státu bezplatně.Podle současné legislativy mají lidé s diabetem právo na zdravotní péči, léky a rehabilitační služby z rozpočtu.

Obsah

Lékařská péče

Diabetes je zařazen na seznam nemocí, u nichž má osoba právo na příjemlékařská péče je zcela zdarma.Léčba se provádí v souladu se současnými standardy ministerstva zdravotnictví.Pokud pacient trpí cukrovkou nezávislou na inzulínu, má nárok na tyto služby:

  1. bezplatná diagnostika:
    • jmenování a vyšetření lékařem;
    • laboratorní testy (krev, moč, koagulogram, test tolerance glukózy);
    • funkční studie (ultrazvuk, EKG, rentgen plic).
  1. Konzultace lékařů s využitím laboratorních a instrumentálních výzkumných metod.V tomto případě se zvažuje komplexní léčba komplikovaných forem diabetu.Jsou prováděny také komplexní formy chirurgického a laserového ošetření.
  2. Volná léčiva (inzulín, hypoglykemická léčiva, protidestičková činidla, inhibitory).
  3. Potraviny zdravé výživy zdarma.

Zásobování drogy

Lidé s diabetem mají k dispozici bezplatné léky a zdravotnické prostředky.Pokud existuje zdravotní postižení nebo jakýkoli jiný důvod pro získání dávek, jsou léky přidělovány z federálních a regionálních rozpočtů.Pokud diabetik mezi příjemci sociálních služeb není, léky se mu poskytují prostřednictvím regionálního zdravotnického systému.

Doporučujeme přečíst:

K diabetickým přípravkům patří všechny léky, injekční stříkačky pro injekce inzulínu s diagnostickými jehlami a glukometr se sadou testovacích proužků.Pokud komise rozhodne, že lék není pro danou osobu vhodný, měla by mu být zdarma poskytnuta příslušná léčiva.

Léčení v sanatoriu

Ministerstvo zdravotnictví uznává diabetes jako indikaci pro léčbu ve specializovaném sanatoriu.Vstupenky zdarma jsou vydávány federálním příjemcům (zdravotně postiženým, válečným veteránům).Na regionální úrovni pocházejí platby za služby z územního rozpočtuMHI programy.Osoba trpící cukrovkou proto může podle pokynů lékaře obdržet bezplatnou vstupenku do sanatoria ze státního rozpočtu podle kvóty.