Jak zvýšit úroveň místa s akumulací vody a zároveň neporušovat zákon

Nízká reliéf webu způsobuje jeho majiteli mnoho problémů.V přirozené „misce“ se hromadí voda, země bažiny, mění kyselost.Pokud je to však přirozený faktor, měli byste podat žádost okresní správě a požádat o povolení k přidání webu.Pokud je zaplavení půdy důsledkem nezákonného zvýšení úrovně zahrady ze strany sousedů, neváhejte a podejte žalobu.

Podle SNiP 30-02-97 - neoprávněné zasypání pozemku, které způsobuje škodu sousedním zemím, je správním deliktem.

Stáhnout “SNiP 30-02-97”snip-30-02-97.pdf - Staženo jednou - 390 KB


Po obdržení stížnosti ji musí regulační orgány pochopit, zaslat vinníkovi varování o potřebě obnovit původní typ stránky.Žádná odpověď, bude soud.A již soudní příkaz nutí nedbalého majitele k odstranění výšky půdy.

Jak vidíte, není vždy možné zvýšit takovou úroveň lůžek, ale existuje řada zákonných a jednoduchých způsobů, jak odstranit problém snížených lůžek.Zvažte, jak to udělat sami.

Obsah

Zbytky rostlin

Oříznutí větví, trávy a ostatních rostlinných zbytků je hlavní rezerva zahradníka.Měli byste sbírat všechny větve, vrcholy, používat techniku ​​dvojitého kopání.To znamená, že při vykopávání se úrodná půda odstraní na stranu a poté:

 • vykopat příkop až do hloubky 20 cm pod ložem;
 • spodní vrstva Země s vidlicí;
 • deoxidují půdu dolomitovou moukou v množství 0,3 kg na 1 m2;
 • vložte do příkopu zbytky rostlin, můžete je předem oříznout;
 • kondenzuje „polštář“, nalije složení Radiance - to znamená, že urychlí rozklad, přeměnu rostlin na kompost;
 • nahoře pokrývají rostlinný polštář výživnou půdou.

Metodou pokládky rostlinných materiálů jsou hrubé větve pod trávou a listy nad ní.Procedura se provádí v procesu podzimní kopání.Na jaře se vrcholy usadí, postel bude vysoká a úrodná.

Zvedání půdy

Dalším legálním způsobem, jak zvýšit lůžka, je vytvořit vysoké strany.Jako plot pro zahradu jsou vhodné všechny materiály - desky, PVC pásky, vlnitá lepenka atd.

Algoritmus akcí je následující:

 1. Označte zahradu.Jasně identifikujte oblasti a kopejte po obvodu plotu.
 2. Odstraňte první vrstvu živné půdy uvnitř postele a odložte ji.
 3. Na dno příkopu o velikosti 10-15 cm nalijte silnou vrstvu oblázků, říční písek na ni, nalijte trávu na vrchol a posypte urychlovačem zrání kompostu (Radiance, Bajkal).

Nyní zbývá položit na úrodnou půdu, mulč a můžete zasadit sazenice, semena.Je velmi dobré, pokud je na místě hotový kompost.V tomto případě je vrchní vrstva vyrobena z shnilého kompostu.Tloušťka rozvržení do 15 cm.

Takžemůžete zvýšit postel do výšky 50 cm - to je zcela legální, obecná úroveň půdy na místě se nezměnila, zatímco zahradník se zbaví problémů se stagnací vody na postelích.

Doplňování zahrady - postup

Zvyšování místních lůžek je legální a levné.Další věcí je důkladné zasypání zahrady.Je lepší to udělat po celé ulici, jinak se to může ukázat tak, že po posypání svého pozemku soused sousedovi ublíží.Veškerá voda sklouzne z výšky vyvýšené půdy do sousední země, včetně kanalizačních odtoků - to povede k válce mezi obyvateli léta, soudním sporům atd.

Zvedli jste svou půdu?
Výsledky
]
Načítání ...

Abyste se vyhnuli problémům, musíte provést řadu akcí:
 1. Naplánujte si web.To je možné pouze před zahájením výstavby, jinak bude nutné demolovat budovy a stavby.
 2. Vyčistěte území.To zahrnuje odstranění pařezů, kořenů atd.
 3. K vybudování drenáže a po doplnění.

Ubytovatel vybere materiál pro ložní prádlo v závislosti na dalším využití půdy.U zahradních lůžek je nutná živná půda, černá půda.Na zahradě je dostatek písčité půdy atd.

Aby se zabránilo zúčtování se sousedy, měl by vlastník půdy v nížině požadovat písemný souhlas vlastníků sousedních pozemků s notářsky ověřenými podpisy.V opačném případě bude majitel pozemku žalován.