Jak zóna na podzim chata a proč to udělat

Pokud je na území vaší letní chaty krásná zahrada, ale je to mírně chaotické, pak je pro uspořádání prostoru vhodné funkční členění chaty.S trochou úsilí bude možné vytvořit krásnou a uspořádanou zahradu, zahradu s úhlednými oblastmi pro relaxaci, hry, pěstování zahradních rostlin a zahradní plodiny.

Územní členění musí vždy začínat od samého začátku a vytvářet nákres umístění budoucích budov a výsadeb.Nejlepší je začít se zónami v září, pak je možné snadno transplantovat rostliny na místě osvobozeném od výsadby, postavit nové budovy atd.Vizuální alokace zón nebo reorganizace území vztyčenými ploty jsou nejoblíbenějšími metodami územního plánování.Poznejte je lépe.

Obsah

Proč musím zónu letní chaty zón

Odpočinek v zemi, zahradnictví v září může přinést skutečné potěšení a maximální užitek pouze se správným uspořádáním.V této věci je důležité vzít v úvahu environmentální a krajinné rysy oblasti.Je nutné analyzovat situaci uvnitř hranic příměstské oblasti i za ní.Za tímto účelem se provádí profesionální analýza krajiny, během níž se zkoumá reliéf, typ půdy, dostupná výsadba, místní flóra a přírodní a uměle vytvořené objekty umístěné v okolí.To vše ovlivňuje další územní plánování.pozemek s přidělením utilitárních a dekorativních zón.

Hlavním úkolem funkčního územního plánování letní rezidence na podzim je oddělit nevzhledné předměty od krásné krajiny.Za tímto účelem jsou zahrady, kompostovací jámy, skleníky, toalety, vnější komunikace odděleny od rekreačních oblastí, zahrad, předních zahrad, květinových zahrad a dalších předmětů dekorativního terénu.

Děláte na svém webu územní plánování?
Výsledky
Načítání ...

Přiřazení zón a ohraničení území

Celkově lze chalupu obvykle rozdělit do několika zón, které budou aktivně využívat hosté chaty nebočlenové domácnosti, což platí zejména na podzim, když se provádí aktivní sklizeň a konají se poslední dny venkovní rekreace.Patří sem:

 • Prostor pro obytné a užitkové budovy.
 • Místo pro relaxaci, grilování, přátelská setkání.
 • Záhony na poli a v květináčích.
 • Dětské hřiště.
 • Zahrada s ovocnými stromy a okrasnými keři.
 • Zahradní část s postelemi a skleníky.

V závislosti na potřebách obyvatel v létě se může počet zón měnit v menším nebo větším směru.To může zahrnovat parkovací zónu, letní kuchyň, bazén, krytý nebo venkovní rybník atd.

)

Fáze územního plánování

Obvykle je celý proces rozdělení osobního pozemku na zóny rozdělen do několika hlavních etap.Patří sem:

 1. Určení počtu zón a přiřazení určité oblasti každému z nich.
 2. Vypracování výkresového plánu se symboly a udržení v měřítku.
 3. Stavba cest, cest, plotů.
 4. Provádění inženýrských komunikací.
 5. Výsadba rostlin a výsadba živých plotů, je-li to nutné.
 6. Uspořádání zahrad, skleníků, postelí.
 7. Nákup zařízení pro venkovní plochy.

V tomto případě je nezbytné dodržovat jednoduchou geometrii rozlišených zón, přičemž je třeba přihlédnout k tvaru a hydrografii místa v podzimní sezóně.Pro příměstskou oblast standardního obdélníkového tvaru je vhodné podobné územní členění s oblastmi ve tvaru obdélníků.Pokud je přidělení půdy ve tvaru písmene L, je malý pozemek často využíván pro skleníky, hřiště, bazén, rekreační oblasti.

Co lze použít k rozdělení pozemku na zóny

Existuje mnoho způsobů, jak rozlišit letní chatu.K tomu zahradníci používají živé ploty, ploty, opěrné zdi.Všechny tyto návrhy jsou původně zdobené rostlinami.Kromě toho můžete připravit cesty, které rozdělí zahradu, zahradu, rekreační oblast atd.Jako aexpresní řešení, můžete použít hotové bambusové nebo dřevěné obrazovky, proutí.

Podívejme se blíže na všechny populární možnosti rozlišování zón v letní chatě:

 • Openworkové příčky vytvořené ze sítí, tvarovaných trellis, oblouků.
 • Zahradní clony, které lze zakoupit v každém obchodě se zahradním zařízením.Často jsou vyrobeny z děrovaného kovu.
 • Volně stojící konstrukce pro vertikální zahradnictví, podpěry vyrobené ze dřeva, kovu, drátu atd., Které umožňují vymezit prostor, ale zároveň snadno a elegantně hledět.V létě jsou usazeny s vistárií, campsis, zimolezem, plaménky a dalšími popínavými rostlinami, které vytvářejí efekt živého plotu.
 • Dekorativní plot, plot ze vzácného dřeva nebo bambusového plotu, jehož zvláštností je způsob instalace, protože takový plot lze nejen vykopat do země, ale také zavěsit.

Nelze zmínit konvenční hranice, které se vyznačují originalitou a neobvyklostí, zde můžete spojit svou fantazii.Jako neviditelné vymezení se používají zahradní cesty nebo plošiny s různými typy dlažby.Rozdělení letní chaty na zóny pomocí trávníků různých tvarů s klouby v podobě květinových záhonů, umělých nádrží není o nic méně žádoucí.

Další možností je vícerozměrnost webu představovaného stánky.různé úrovně.Chata může být zdobena květinovými záhony s rostlinami různých výšek, velkými kameny, mosty, exotickými rostlinami, sochami, zahradními kompozicemi, pavilony atd.

Při vytváření podmíněných hranic je důležité pamatovat na to, že by měly být snadno čitelné mezi různými částmi zahrady a měly by se do nich zapadat do vyhrazeného prostoru, čímž by se vytvářel útulnost a pohodlí.

Neobvyklé územní řešení

Pro znalce neobvyklých exteriérů můžete použít atypické podzimní kompozice, které se harmonicky vejdou do jakékoli zahrady, bez ohledu na roční období v budoucnosti.High-tech milovníci mohou vytvořit dekorativní oplocení z CD-ROM, které vždy vypadají stylově, jsou schopny diverzifikovat zahradu na konci podzimu a zimy.

Poměrně často je v chatkách vidět vícevrstvé hranice mezi zónami.K tomu se používají ploty nebo živé ploty stojící v několika paralelních řadách různých výšek.Kompozici doplní zrcadlové povrchy mírně propletené s popínavými rostlinami, například hrozny, které jsou relevantní pro podzim.Tento efekt vizuálně rozšíří hranice i nejmenší květinové zahrady nebo zahrady.

Dělené příčky lze vytvářet vlastními rukama.Chcete-li to provést, musíte vyzbrojit nástrojem a velkými rámy, uvnitř kterých jsou vytvořeny vzory lana.Jako další výzdoba jsou v rámu nainstalovány obrazy, sochy a dřevěné figurky.Z vícevrstvého průhledného polykarbonátu lze vytvořit nízké zajištění.Vylepšené stěny jsou zdobeny mušlemi, ozdobnými kameny, štěrkem, fragmenty rozbitých hliněných pokrmů.Jako podmíněné rozlišení můžete použít květináče nebo květináče s rostlinami, slámy nebo kladky, pergoly.

Na podzim vypadá jakákoli letní chalupa nudně a neživě.Rozdělení do zón umožní nejen obnovit pořádek na pozemcích, ale také vytvořit pohodlné rekreační oblasti s promyšleným prostorem a malebnou krajinou, kde bude příjemné být v každém ročním období.