Jak zkušení letní obyvatelé používají rajčatové vrcholy s výhodami pro zahradu

Ten, kdo jednou pěstoval rajčata, velmi dobře ví, že po výsadbě nebo ztenčení keřů zůstává obrovské množství vrcholů.Pravidelně opakované prořezávání vede ke skladování svazků voňavých zelení.Ale nespěchejte, abyste vyhodili řezané vrcholky z keřů z rajčat, protože to lze použít s výhodou pro zahradu.Vyčerpávající vynikající aroma zelené bude skvělé hnojivo nebo ochrana proti škůdcům.

Obsah

S jakými škůdci se mohou rajčatové špičky vyrovnat?

Vrcholy z keřů rajčat jsou přírodní insekticidy, které pomáhají bojovat proti četnému škodlivému hmyzu, který infikuje zahradní a zahradní rostliny.Tato schopnost je poskytována prostřednictvím toxické sloučeniny-solaninu.Rajčatové vrcholy dokonale bojují proti škůdcům, jako jsou mšice, roztoče, pily, mrkev, housenky, okusující listy zeleniny, kříže blechovité, hlíza bramborová, štětinatka atd.

Dekorace a nálev na bázi rajčat se používají k boji proti škodlivému hmyzu.K přípravě přírodních insekticidů potřebujete všechny horní zelené části keřů.Zahradníci testují několik účinných receptů:

  • Infuze, k přípravě kterých budete potřebovat 1 kilogram sekaných rajčat a 10 litrů vroucí vody.Insekticid trvá na 4-5 hodinách.Použijte propostřik zahradní rostliny.A pokud k infuzi přidáte 3 polévkové lžíce strouhaného prádla nebo tekutého mýdla, můžete vytvořit vynikající adhezivum proti škůdcům.
  • Odvar ze čtyř kilogramů jemně nasekaných rajčat a 10 litrů vařené vody.Po smíchání složek se vařený vývar vaří přibližně 30 minut na mírném ohni.Vařený insekticid zbývá vychladnout, zředit vodou při pokojové teplotě v poměru 1 až 4 a přidat 40 gramů strouhaného pracího mýdla.

Je třeba provádět zpracování vařenými infuzemi nebo odvarem v intervalu jednoho týdne.Doporučuje se pozastavit činnosti během období květu rostlin.Univerzální léčivé přípravky jsou ideální pro zpracování zahradních lůžek, zahradních rostlin, pokojových květin.Vařený vývar a infuze se skladují po dobu 6 měsíců.Hlavní věcí je umístit produkt do skleněných nádob s pevnými víčky a umístit je na chladné místo.

Podobné insekticidy lze také připravit ze sušených vrchů.Vaření se bude mírně lišit.Do 10 litrů vody přidejte 1 kilogram nasekaných sušených listů a stonků rajčat.Poté se vývar vaří 2 hodiny na mírném ohni.Koncentrovaný roztok se ochladí a zředí vodou v poměru 1 až 4. Doporučuje se ošetřovat rostliny od škůdců v první polovině dne nebo večer, aby nedošlo k spálení listů.Pro přípravu přírodních insekticidů se nedoporučuje používat vrcholy postižené těmito chorobami.

Používáte na farmě vrcholky rajčat?
Výsledky
Načítání ...
Doporučujeme přečíst:

Vrchy keřů rajčat jako hnojivo

Pokud na místě nepozorujete škůdce, použijterajčatové vrcholy lze použít jako přírodní hnojivo.Ve skutečnosti obsahuje velké množství vitamínů C, PP, P, B1, B2, B3, B4, B5, jakož i užitečné mikro a makro prvky (sodík, draslík, dusík, éterické oleje, organické kyseliny).

Existuje nespočet způsobů, jak vyrobit rajčatovou návnadu:

  1. Sekání stonků rajčat a listů k výsadbě na podzim.Na jaře jsou sazenice rajčat vysazeny na hnojených vrcholcích.
  2. Příprava tekutého zeleného hnojiva.Chcete-li jej připravit, umístěte vrcholy do velkého sudu, umyvadla nebo kbelíku tak, aby zaplnil dvě třetiny nádoby.Poté se tráva vylije vodou.Nádoba je zakrytá, ale ne těsná, takže zůstává kyslík.K tomu zahradníci používají polyethylen, potravinový film, ve kterém je několik otvorů pro výměnu vzduchu.Tráva by měla dobře kvasit.Trvejte na tekutém hnojivu po dobu 10 dnů.Pokud jsou vydávány horké dny, je možné je zpracovatsnižte kvašení na několik dní.Litr připravené infuze se zředí 10 litry vody, načež se zahradní rostliny zalévají připraveným roztokem.
  3. Spalování rajčat.Rajský popel bude vynikajícím hnojivem a zdrojem užitečných makrobuněk.Taková doplňková jídla je třeba zavádět do půdy na jaře a na podzim, když se vykopávají postele.Do výsadebních otvorů se před výsadbou sazenic nebo semen přidává rostlinné hnojivo.Kromě toho lze do vody zavlažovat rajčatový popel (na každých 100 gramů popela je 10 litrů vody).

Rajčatový kompost, zraje po dobu tří let, jinak můžete poškodit pouze rostliny.Po třech letech můžete rajčatový kompost používat beze strachu, že se v výsadbách rozšíří houbová onemocnění.Důvodem je skutečnost, že infikované vrcholy mohou být v kompostu.Takové hnojivo pomalu rozkládá a vyživuje půdu po dlouhou dobu, ale je vhodné ji používat pouze tehdy, pokud jste si jisti zdravím keřů rajčat.

Proces přípravy hnojiva je poměrně jednoduchý, je třeba dát všechny výhonky, stonky, stepsony a listy rajčat do kompostovací jámy, načež je vše posypáno pilinami a zemí.K dezinfekci kompostu můžete použít roztok síranu měďnatého (2 polévkové lžíce léku na každých 10 litrů vody).Připravené řešení musí být přidáno do každé vrstvy.Kompostová jáma je pokryta fólií, ve které je vytvořeno několik děr.Je vhodné pravidelně (jednou za 14 dní) míchat jeho obsah tak, abystimulovat kvašení.

Doporučujeme si přečíst:

Další způsoby využití vrcholů rajčat v zahradě a sadu

Ukázalo se, že vrcholky rajčat lze použít nejen jako hnojivo.nebo insekticidy.Rajčatové vrcholy jsou schopné chránit ovocné plantáže před malými hlodavci.Pro boj s polními myšmi jsou vrcholy rozdrteny.Je posypaná mladými stromy (švestka, třešeň, meruňka atd.) Nebo angrešt, rybízové ​​keře.Během letní sezóny můžete mulč doplnit pouze roztrženými nevlastními syny a rajčatovými listy.

Zahradníci často používají rajče jako mulč.Za tímto účelem jsou zeleninové postele pokryty sušenými listy, stonky a stepsony mezi řadami.Pokud má váš web pouliční toaletu, můžete použít rajčatové vrcholy jako druh přírodní aroma, absorbující amoniak, neutralizující nepříjemný zápach.Každý týden nalijte čerstvé toalety do toalety.

Rajčatové vrcholy mohou být vynikajícím doplňkem zakoupených insekticidů a hnojiv a případně jejich plnou náhradou.Tím se minimalizuje počet chemikálií použitých na místě, čímž se získá zdravá, vysoce kvalitní a zdravá plodina bez nečistot.