Jak zkušení a hospodární letní obyvatelé používají jehly ve svých oblastech

Prostředky pro ošetření zahradních a sadových rostlin z parazitů a chorob, všech druhů mulčovacích materiálů, hnojiv - to vše lze zakoupit v jakémkoli zahradnickém obchodě.Vzhledem k objemu a četnosti léčby si ne každý zahradník může dovolit spoléhat se na insekticidy, fungicidy, doplňkové potraviny a mnoho letních obyvatel dává přednost přírodním prostředkům před chemickými látkami.

Co dělat v podobné situaci?Rozhlédněte se kolem, najděte borovicový les a sbírejte padlé jehly.V některých zahradnických obchodech si můžete koupit již smontované jehličnany.Právě jehličí se mohou stát vynikající alternativou k moderním pesticidům a hnojivům.V jakých případech používají letní obyvatelé jehly?

Obsah

Mulčování půdy

Znakem jehličnatého kompostu je schopnost udržet vlhkost ve všech půdních vrstvách po dlouhou dobu.Když jdete do borového lesa s rukou pod vrstvou jehel, můžete cítit, že horní vrstva půdy je docela mokrá.Montáž jehel je docela jednoduchá.Stačí jít do borového lesa nebo navštívit jednoduchý park osázený borovicemi.Hlavní věcí je vyzbrojit se vhodnou nádobou na sekací jehly a pevnými rukavicemi, které je sbírají.Další mulčovací práce by se měly provádět také pomocí rukavic.

Pokud jen zřídka navštěvujete letní chatu, pak mulčujete půdujehličí se stane skutečnou spásou.K tomu se jehly pokládají v blízkosti rostlin tlustou vrstvou do 3-5 cm. Po zavlažování přetrvává vlhkost déle než jeden týden.Kromě toho jehličnaté jehličí mají aroma, které odpuzuje hlodavce, škodlivý hmyz a dokonale chrání půdu před plevelem.

Mulčovací akce se konaly od začátku jara.Hlavní výhodou takového mulče je, že se nemusí měnit často, protože jehly se rozkládají poměrně pomalu, proto je takový ochranný polštář vhodný pro zakrytí půdy poblíž plodin ovoce a bobulovin.Nezapomeňte, že jehličí zvyšují úroveň kyselosti půdy, takže je předtím mulčováno.

Výroba kompostu

Užitečný kompost lze vyrobit z jehličí, ale pamatujte, že proces rozpadajících se jehel trvá tři až pět.let.Je logické, že jen málo lidí chce čekat tolik času, takže se můžete uchýlit k určitým trikům, které urychlují proces rozpadu.Za tímto účelem se jehly borovice ukládají do kompostovací jámy, která je ochucena čerstvým mulleinem (na každý metr čtvereční jehlice je asi 100 kg hnoje).

Lze sem také vložit zeleninové vrcholy, trávu a plevel z vaření.Každá vrstva je pokryta zeminou.Poté zbývá nalít spoustu jehličnatého kompostu a přikrýt ho hustým polyethylenem.Nezapomeňte periodicky otevírat kompostovou haldu a stříkat humus z hadice.Obvykle takové událostiurychlit výrobní proces jehličnatého humusu 2krát.Skutečnost, že je kompost připraven, bude symbolizovat tmavě hnědou barvu hnojiva.Nyní může být naředěn dřevním popelem a použit k hnojení půdy.

Používáte ve vaší oblasti jehličí, větve nebo kůru?
Výsledky
Nakládání ...

Příprava tekutého jehličnatého hnojiva

Čerstvé jehly jsou vynikající surovinou pro přípravu tekutých doplňkových potravin obohacených o užitečné makro a mikroelementy, vitamínové komplexy,éterické oleje atd.Komponenty musí být sklízeny od léta nebo bezprostředně po vánočních svátcích, kdy borovice začínají upadat jehly.Při přípravě tekutého hnojiva musíte bezpodmínečně dodržovat tyto pokyny:

  • Jehly jemně nasekejte a složte je do velké nádoby tak, aby okraje nebyly vyplněny asi 2-3 cm.
  • Naplňte suroviny vodou azapálit.Po zahřátí součástí můžete snížit oheň.Roztok se vaří po dobu 5-10 minut.
  • Připravený roztok odložte stranou a nechte jej vařit 2-3 dny.
  • Kondenzované koncentrované hnojivo.
  • Přenést návnadu nalahve a místo s tmavým místem pro skladování.

Koncentrovaná kompozice se před použitím naředí vodou v poměru 1 až 10. Poté se zahradní a ovocné rostliny hojně zalévají a stříkají.Zředěná koncentrovaná kapalina může být také použita pro aplikaci na list.K regulaci úrovně kyselosti se do roztoku přidává vaječný prášek.

Izolace lůžek

Zcela často zahradníci izolují postele na podzim, což umožňuje získat maximální výnos v sezóně.Pro tento účel není nic lepšího než jehly.Chcete-li uspořádat teplé lůžko s jehličnatým polštářem, musíte dodržovat jasný akční plán:

  1. Vykopejte příkop tak, aby jeho hloubka odpovídala dvěma lopatkám bajonetu.
  2. Do díry vložte silnou vrstvu jehličí.
  3. Posypeme jehlami do dřevěného popela.
  4. Položte trus na vrchol.
  5. Vytvoří poslední vrstvu vrcholků rostlin.

Zbývá pouze posypat teplou postel zahradní půdou.Tloušťka zemní vrstvy by měla být 15 až 20 cm. Dokončené zahradní lůžko by se mělo měnit ve výšce do 30 cm. Poté se izolované zahradní lože zalévá mikrobiologickým hnojivem a pokryje se černým polyethylenem.S nástupem jara se postele rychle zahřejí, takže můžete pěstovat zahradní a zahradnické plodiny dříve.

Úkryty před zmrazením

Pokud hrozny, plamének, rododendrony, keře růží, azalky aU ostatních termofilních rostlin se vyplatí předem zajistit spolehlivý zimní úkryt.K tomu se používají jehličnaté jehličí.Nejprve je třeba rostliny připravit tkáním do malých svazků, které jsou úhledně přitlačeny k zemi.Poté, co jsou rostliny přitlačeny k zemi a fixovány speciálními čepy, můžete začít vytvářet úkryt.K tomu se rostlinné hlízy hojně posypou jehlami, které se dříve na slunci suší.

Zlepšené jehličnaté přístřešky jsou baleny do polyethylenu, okraje musí být pevně sevřeny, a poté jsou rostliny spolu s jehlami posypány zeminou.Takový přístřešek je vhodný pro zahřívání lůžek se zeleninovými plodinami a cibulovinami vysazenými na zimu.Je pozoruhodné, že jehly jsou zcela nevhodné pro zimující hlodavce, takže se nemusíte obávat možného poškození rostlinných oddenků malými škůdci.

Kontrola škůdců

Lesní jehly mají specifické aroma, které odpuzuje hlodavce.Jehličnaté tinktury a odvary se používají k boji proti škodlivému hmyzu.Musí se používat brzy na jaře, kdy se po zimování probudí škůdci a snáší vejce.

K přípravě tinktury budete potřebovat 1,5 kilogramu jehličí a větví nasekaných nůžkami, nůžkami nebo sekerou.Pozemní větve se nalijí vařeným teplemvoda.Nyní musí řešení trvat na 3 dny na teplém místě.Nesmíme zapomenout na pravidelnou míchání tinktury.Po třech dnech roztok zřeďte, zřeďte jej čistou vodou a přidejte trochu tekutého mýdla.Všechny složky jsou důkladně promíchány a používají se k postřikování zahradnických plodin napadených hlízami, můry, červy a dalšími škůdci.Nejlepší čas na jehličnatý postřik je období pučení.K ošetření rostlin z mšic lze použít méně koncentrovanou jehličnatou infuzi.

Jehličnatý odvar se používá k ovládání housenek pohlcujících zelí.Postřik se provádí ihned po přistání výsadbového materiálu na otevřeném terénu.Zpracování se opakuje v intervalu 10 až 12 dnů.K přípravě odvarů je třeba naplnit 2 kilogramy mladých větviček borovice nebo smrku 6 litry vody.To vše se vaří na mírném ohni půl hodiny.Ochlazený bujón se zfiltruje a zředí se vodou v poměru 1 až 5.Do zředěného roztoku se přidá malé tekuté mýdlo.Takový nástroj je vhodný pro boj s housenkami, brukvovitými blechami, brouky Colorado.

Boj proti houbám a jiným chorobám

Jehličnaté jehličí a větve jsou vynikajícím přírodním prostředkem v boji proti houbovým chorobám rostlin.Jako postřikovač se používá přírodní fungicid.Za tímto účelem se silná infuze zředí vodou v poměru 1: 2. Preventivní ošetření rostlin se provádí každé dva týdny.Pravidelnépoužití jehličnatého fungicidu pomůže zapomenout na plíseň plísní.

Prodloužení trvanlivosti plodiny

Jehly mají vynikající baktericidní a antiseptické vlastnosti, proto přispívají nejen k růstu zdravé a vysoce kvalitní plodiny, ale také ke zvýšení trvanlivosti pěstovaných produktů.Obzvláště pozitivní výsledek ukazují brambory a mrkev.Ke skladování se používají sušené borovice a smrkové jehly, které se rozlévají na dno speciálních krabic.

Výška jehel by měla být 2–3 cm. Poté se hlízy brambor, mrkev a červená řepa rozloží do vrstev a posypeme zeleninou jehlami.Podobný přenos produktů po vrstvě se provádí, dokud se krabice na zeleninu nenaplní až po okraj.Charakteristickým rysem metody je inhibice hnilobných procesů, protože samotné jehly kazí dlouhou dobu.

Z výše uvedeného lze vyvodit logický závěr, že není třeba utrácet báječné peníze za zpracování zahradních výsadeb, zahradních rostlin.Stačí se rozhlédnout a najít přírodní zdroje užitečných stopových prvků, fungicidních látek.A živým příkladem toho jsou jehličí!