Jak zjistit, že se plynový sporák stal nebezpečným při používání a je čas jej změnit

Plynová kamna poskytují každé kuchyni potřebný komfort.Někdy se používají nejen k vaření, ale také k vytápění místností.Někdy takový ekonomický zdroj energie a tepla může být nebezpečný, je důležité pochopit v čase, kdy se zařízení stalo nebezpečným, protože nezodpovědný přístup k plynovému zařízení ohrožuje nejen domácnosti, ale také sousedy s nenapravitelnými důsledky.

Obsah

Výhody používání plynových kamen

Po mnoho let zůstávají plynová kamna nejdůležitějším zařízením pro vaření vzplyněné domy.Aby pec správně fungovala, musíte být zodpovědní za zařízení ve fázi instalace a připojení.K tomu je lepší zavolat odborníkům.Takový sporák pak přinese spoustu pohodlí a bude mít své vlastní výhody, mezi něž patří:

 • dlouhé provozní doby;
 • rychlý a levný servis;
 • příprava rychlého občerstvení;
 • snadné použití v domácnostech, kde není elektřina.

Nelze zapomenout na to, že zemní plyn je nebezpečnou, hořlavou a výbušnou látkou.Nejmenší porucha plynového sporáku může mít za následek nehodu nebo rozsáhlou nehodu, která je přinejlepším plná ztrát na majetku a v nejhorším případě - smrt lidí.

Doporučená četba:

Používáte doma plynový sporák?
Výsledky
Načítání ...

Znamená, že se plynový sporák stal nebezpečným

Pokud je funkčníPokud dojde k problémům, měli byste okamžitě kontaktovat velitele, který může opravit poruchu.U obyvatel odlehlých měst a vesnic se mohou vyskytnout potíže s voláním specialisty.Proto je vhodné vzít v úvahu příznaky poruchy plynového sporáku.Pokud případ není kritický, můžete kamna opravit vlastníma rukama.

Mezi varovné signály patří:

 • Změna barvy ohně pracovního hořáku.Pokud hořák pracuje, má plamen charakteristický modrý nádech.Pokud se objeví žlutý a červený plamen, znamená to, že došlo k vadnému spalování paliva.Důkazem toho je také saze, které se objevují na nádobí.Důvodem je zablokování trysky nebo deformace řezání plamenem.
 • Vůně unikajícího paliva, která je nejzřetelnějším znakem úniku plynu.V tomto případě je lepší okamžitě vypnout plyn na potrubí, otevřít okna provětrání, vypněte všechna elektrická zařízení a zkontrolujte sporák (je lepší pozvat pána).Při detekci časů uzavřeného místa pomůže mýdlový roztok aplikovaný na prvky pece.Takže, kde se budou tvořit bubliny a leží příčina úniku fosilních paliv.
 • Špatně zapálený hořák.Není-li v jednom hořáku žádný oheň, pak je důvod v ucpané trysce.Pokud všechny hořáky odmítnou fungovat, může problém spočívat v chybném elektrickém zapalování nebo v nedostatečném přívodu plynu.
 • Slabý plamen ve všech hořácích.Nejprve byste měli zkontrolovat rovnoměrnost umístění plynové hadice, která je zodpovědná za přívod paliva.Pokud není ohnutý, lze trysky vyčistit.Pokud to nepomohlo, je na vině nízký tlak plynu v systému.Zde pomůže pouze specialista.
 • Nadměrně intenzivní plameny způsobené opotřebovanou tryskou vyžadující výměnu, vadnou převodovku nebo vysoký tlak paliva v systému.
 • Špatně odbočené talířové kohouty, které jsou způsobeny nahromaděnými zbytky v otočném mechanismu.Stačí jeřáby vyjmout, vyčistit a znovu zkontrolovat funkčnost.Pokud to nepomůže, je poškozený mechanismus poškozen.
 • Vypnutí hořáků, které je aktivováno funkcí vypnutí plynu pomocí termomagnetického ventilu.

Předtím, než přistoupíme k identifikaci příčiny úniku plynu, je nutné zařízení odpojit od elektrické sítě a napájecího systému.palivo.Nedoporučuje se provádět opravy a nahrazování věcí vlastními silami, protože můžete začít problém, což povede k nenapravitelným následkům.Například výbuch, oheň, otrava.NEDOŠEJTE na vlastní bezpečnost!

Co dělat, když se plynový sporák stal nebezpečným

Nejprve nezavírejte oči před plánovanou kontrolou plynového zařízení, které provádí příslušná služba v bytových domech.jednou za pár let.Je logické, že taková kontrola nestačí, důležitá periodická preventivní kontrola desek.

Pokud byly výše popsané známky nejistoty plynového zařízení zjištěny, vyplatí se okamžitě kontaktovat pracovníky s plynem, kteří problém rychle vyřeší.A samozřejmě nesmíme zapomenout na správné použití desek.Životnost takových kamen je v průměru 12-15 let, ale hodně záleží na podmínkách používání a péči.Moderní zařízení, jako jsou detektory úniku plynu, jističe a další zařízení, pomohou zabránit tragédii.