Jak ziskové a smysluplné získat práci jako důchodce

Na státní úrovni nikdo nezakazuje důchodcům pracovat, takže můžete pobírat mzdy i důchody.Z této kombinace však občané ztrácejí bonusy a část výplaty důchodu.

Proto má populace v důchodu obtížnou volbu - pracovat nebo odejít.Podívejme se tedy blíže, jaké jsou výhody odchodu do důchodu v moderní ruské realitě?

Obsah

Výhody práce v důchodu

Nejdůležitější a nepopiratelné plus je příjem mezd.Život pouze na důchodu, jehož průměrná velikost se pohybuje od 12 do 14 tisíc rublů, je obtížné.Musím se popírat mnoha způsoby a někdy nemám dost na to nejnutnější.

Výhody zaměstnání pro seniory:

  1. Ze mzdy převádí zaměstnavatel příspěvky na FIU, které v budoucnu budou základem pro přepočet výplaty důchodu.To vám umožní zvětšit jeho velikost kvůli bodům odchodu do důchodu (jeden bod 81,49).
  2. Důchodce, který pracuje, má právo na přístup k placené pracovní neschopnosti.Během nemoci dostává výhodu.
  3. Je možné zařídit placenou mateřskou dovolenou.V souladu se sociálními a pracovními zákony pobírejte příspěvek na péčiprávo na dítě mladší než jeden a půl roku má nejen každá matka, ale i každý příbuzný.

Když má matka vysokou mzdu, není výhodné ji ztratit, takže může jít do práce.A babička nebo dědeček, kteří oficiálně pracují, ale dostávají mnohem méně mezd, mohou jít na rodičovskou dovolenou s výplatou dávek.

  1. Zaměstnanec v důchodu dostává všechny daňové odpočty, stejně jako ostatní zaměstnanci, za něž se platí 13% daně z příjmu.Mluvíme o odpočtu majetku, sociálním odpočtu za lékařské ošetření, nákupu léků, školném nebo důchodovém /zdravotním pojištění.

Důchodci, kteří nadále pracují, požívají ve srovnání s ostatními zaměstnanci řadu dalších výhod.Mají tedy právo na pobírání administrativní dovolené po dobu až dvou týdnů, na finanční pomoc atd.

Nevýhody zaměstnání pro důchodce

Existují dvě strany pro odchod do důchodu.Zvažovali jsme výhody práce v důchodu, nyní přichází řada mín.Nejvýznamnější nevýhodou je pozastavení indexace výplaty důchodů (pokud je člověku vyplácen pojistný důchod).

Počínaje rokem 2016 není důchod pracujících důchodců indexován, ale po propuštění má osoba právo přepočítat částku s ohledem na ztracené indexace během zaměstnání.

V důsledku toho se stalo nerentabilním kombinovat pobírání důchodu s některými dočasnými zaměstnáními na částečný úvazek.méně než 13% z částky důchodu - protože dochází k tolika měsíčnímu nárůstu, s přihlédnutím k celkové indexaci, počínaje únorem 2016.

Další mínus je, že přepočet důchodů od roku 2015 je omezen na tři důchodové míče.

Ukazuje se, že v roce 2018 jsou náklady na místo odchodu do důchodu 81 rublů.41 kopecksMaximum, na které se může pracující důchodce v srpnu spolehnout, je zvýšení o 244 rublů.48 kopecksA abyste získali nárůst ve formě 3 bodů, musíte vydělat maximálně 21 900 rublů ročně (pokud vezmete v úvahu hodnoty z předchozího roku).

Pokud vyděláváte nad oznámenou částku, znamená to, že musíte „poskytnout“ příspěvky na pojištění PFR, nebudou se v budoucnu započítávat, neovlivní to výši výplaty důchodu.

Pro pracujícího důchodce je samozřejmě více kladů než mínusů.Je však škoda, že občané jsou nuceni ztratit část svého čestně vydělávaného důchodu, protože pokračují v práci.