Jak zastřihnout jahody a zvýšit produktivitu 5krát

Voňavé jahody jsou potěšením všech zahradníků.V období bobule nemohou být děti ani dospělí vyhnáni z postelí.A jak dobré jahody jsou v džemech, kompotech a ovocných nápojích - to je mimo slova.Populární bobule, na rozdíl od všech záruk, se neliší v rozmarnosti půdy, péči a vyžaduje minimální náklady.Vezměte na vědomí několik pravidel péče, prořezávání po sklizni a příští rok jahody ocení bezprecedentní plodnost.

Obsah

Prořezávání: léto nebo podzim?

Věděli jste, že v létě musíte stříhat keře, jakmile kvetou bobule?A nebojte se, keře neztratí moc, naopak růst čerstvé zelené hmoty do podzimního období bude rychlejší.Po letním prořezávání je pro rostliny mnohem snazší doplňovat živiny pro zimování.

Úplné prořezávání bobule se provádí pouze plísňovými infekcemi.

Pokud jsou rostliny na zahradě zdravé, stačí odstranění kníru rostoucího v opačných směrech - pro dobrou reprodukci postačí pár antén.Existuje však nuance: knír je odříznut, pokud rozšíření zahradnictví bobule není zahrnuto do plánů zahradníka.Plánujete zvýšit hřebeny - nechte knír o samotě, nechte bobule růst.Čištění antén je hlavním úkolem ořezávání v létě.

Musíte si pamatovat!Letní prořezávání je nutné pouze u nestálých odrůd jahod.Prořezávání odrůd oprav vyžaduje jiný přístup.

Copokud jde o zpracování na podzim, je zde cíl trochu jiný: vyčistit nemocné a poškozené rostliny.Po důkladné prohlídce lůžek jsou keře a listy zasažené škůdci nemilosrdně eliminovány.Je lepší odstranit celou rostlinu, ale zabránit jarní infekci plantáže.Po podzimním prořezávání se bobule ošetří směsí Bordeaux a insekticidy.

Tipy testované podle času

Pokusy s bobulím nekončí dobře.Je důležité dodržovat opatření, opatrnost a ne šokovat rostliny marně.Abyste nezkazili jahodovou glade, vezměte na vědomí triky opakovaně testované zahradníky:

  • Rada, že není nutné ořezávat, je sporná.Argumentem proti prořezávání je zachování listů provádějících proces fotosyntézy.Pokud odstraníte většinu listů, rostlina ztratí schopnost rozvíjet se a získávat sílu.Ano, a ořezávání listů nezachrání škůdce - paraziti se přesunou do země a začnou sžírat bobule první jarní tání.Ale po opuštění listů vidíte změnu barvy, vzhled hnědých, černých nebo žlutých skvrn - je to užitečné pro rostlinu?Jen staré listy jsou ideální živnou půdou pro hmyz, houby.Po požití nemocného listu se paraziti přesunou do čerstvých bylin a pokračují v ničivém účinku.Existuje tedy pouze jedna cesta ven - oříznout a nevydržet.
  • Po oříznutí zajistěte, aby byla půda ošetřena chemickými látkami.Tento postup pomáhá vytvářet podmínky, ve kterých škůdci nepřežívají, což znamená, že na jaře nic neohrožuje bobule.
  • V létě je nutné odstranit antény.Bush, který netráví šťávu na anténách, bude mít větší sílu pro vývoj listů, přípravu na zimní sezónu.Nebojte se, bobule vyhodí nový knír (v menším množství), ale bude silný a silný.
  • K úpravě půdy se používá mnoho nástrojů, z nichž nejlepší jsou: dřevo popel a mangan.Ošetření je obzvláště nutné při výsadbě nových keřů bobulí v místech, kde byly roztrhané nemocné sazenice.

Je důležité si pamatovat!Ošetření půdy popelem, manganem a směsí Bordeaux se provádí po letním řezání jahodových keřů bezporuchově.

Nejlepší čas pro prořezávání

Z nějakého důvodu se zahradníci domnívají, že 20. července je den, kdy je ořezávání povinné.Ve skutečnosti neexistuje žádné konkrétní datum.Období se počítá individuálně v závislosti na klimatických podmínkách regionu.Časová období jsou považována za povinné faktory: po sečení by keř měl mít čas na pěstování nových zelených, aby se plně formoval.

Jsou-li keře zdravé, plné síly, není nutné kardinální prořezávání.Přestaňte odstraňovat staré listy, slabé výhonky a četné kníry.

Obřízka v srpnu - v období po dokončení plodnicního cyklu,padne ještě lépe.Pro zákrok jsou vhodné horké ráno nebo večerní hodiny v zamračeném dni.Proč by nemělo být slunce?Aby keře řezané ráno nebyly spáleny teplem a také, že rostlina není unavená teplem dne a může obnovit sílu po večerním prořezávání.

Použitý nástroj by měl být velmi ostrý.A bez ohledu na to, co se používá: nůžky nebo nůžky.Čím je ostří ostřejší, tím menší je poškození při prořezávání.Jsou odstraněny pouze listy listů, nedotýkejte se řapíku.Zůstává keř o výšce asi 10 cm.Tento postup zachovává růstové body keře, což znamená, že bobule příští rok zrychlí sílu a potěší hojnou sklizeň.

​​

Odříznuto - podávání!

Po dokončení ořezávání by měla být půda na loži uvolněna, nezapomeňte navlhčit.Hlavním obdobím vegetativního vývoje bobule je jaro.To bylo v tuto chvíli, kdy keře potřebovaly pozornost, péči.

Jakékoli prostředky ochrany proti parazitům a bakteriím po obřízce.Pokud nejsou po ruce žádné insekticidy, je vhodné použít slabý roztok manganu (růžový) a potom je vhodné stříkat popel nebo uhlí na keře (jakékoli dřevo).Je lepší rozdrtit uhlí na prášek tak, aby rozptýlený prach pokrýval jak keře, tak i postel.Opakujte postup s popelem nebo uhlí po dobu 3-4 dnů.

Z weevilu pomohou další paraziti Intaviru - zpracování 2jednorázově, podle pokynů.Pro podporu rostlin po prořezávání používejte univerzální hnojiva - sáčky produktů se prodávají v odděleních pro zahradníky, květinářství.Zřeďte a připravte směs podle pokynů (10 ml na 10 l vody).Nejlepší volba: dusičnan amonný se složkami dusíku.

Krmení by mělo být časté

Po sklizni z keřů musí být rostlina krmena a třikrát.

  • První - malé množství tekutého dusíkatého hnojiva ihned po oříznutí.Hnojte pod každým jahodovým keřem.Kurnik je vhodný, objem není větší než krabička na zápalky (při převodu na suchý ekvivalent).Po hnojení se půda uvolní do hloubky 10 cm.
  • Druhý - po 14 dnech se směsí organických látek, fosforu, draslíku.Hnojení půdy.
  • Třetí je v polovině září.Používá se infuze kompostu nebo roztoku mulleinu v zemi.

Toto jsou všechna jednoduchá pravidla pro odchod.Po této pozornosti bobulové bobule nejen získají sílu na zimování, ale na jaře kvetou bujnou barvou a potěší bohatou, lahodně chutnou plodinu