Jak zasadit bazalku pro sazenice v roce 2019, v závislosti na regionu Ruské federace a podle lunárního kalendáře

Basil je kořenitá rostlina pocházející z jižní Asie.Až v 16. století to skončilo v Evropě.Jsou prokázány léčivé vlastnosti roční bazalky.Výška rostliny je od 30 do 60 cm, ale v přírodních podmínkách dosahuje 70 cm. Listy bazalky mají podlouhlý vejčitý tvar, mohou být zelené a fialové.

Doba květu trvá od července do září.Balsamický zápach rostliny se objevuje ještě před zahájením kvetení.Calyx a listy bazalky jsou drsné na dotek.Obsahují žlázy, ve kterých se hromadí éterický olej.Díky tomu se objevuje vůně, díky které se rostlina používá jako koření.

Obsah

Kdy pěstovat bazalku pro sazenice vv závislosti na regionu?

Měli byste si zvolit čas pro setí se zaměřením na možnost výsadby rostliny na otevřeném prostranství.Bazalka je termofilní, takže by měla být znovu vysazena pouze za vhodných povětrnostních podmínek.Zaměřte se na předpověď počasí, abyste vyloučili návrat nočních mrazů.V Uralu, na Sibiři av sousedních regionech je lepší začít s výsadbou v dubnu, zatímco v prvních dnech léta je nutné transplantovat.

Kdy v souladu s lunárním kalendářem vysadit v roce 2019 bazalku pro sazenice?

Podle lunárního kalendáře rozlišujeme několik příznivých dat, která upřednostňují zahradníky.

Příznivá období jsou uvedena v tabulce:

Měsíc Období
Únor Od 6 do 8, jakož i od 15 do 17 a od 23 do 25
březen od 8 do 12, jakož i od 15 do 17 a 27–29
(duben) C 613, jakož i 15-18, 24-26, 29 a 30
května 1 až 4, jakož i 8-10, 12-14,17, 18, 21–23 a 26–31
červen 5, jakož i 9–15 a 22–25

Lunární kalendář doporučuje ukončit zahradnické práce ve dnech Nového Měsíce a Úplněku.V únoru jsou 4,5 a 19 považovány za nepříznivé, v březnu - 6,5 a 21, v dubnu - 5 a 19, v květnu - 5 a 19 a v červnu - 3,4 a 17 čísel.

​​

Půda pro bazalku a způsob řádného pěstování osiva

K tomu, aby se rostlina plně rozvinula, je zapotřebí suchá a prodyšná půda, která musí být nejprve hnojena.Zahradní půda je ideální, kde humus a rašelina jsou přítomny ve stejných proporcích.Je to také pohodlná bazalka v půdě, která se skládá z 1/7 prosetého písku, 4/5 rašeliny a 2/7 - shnilého kompostu.

V obchodech se prodávají speciálně upravené substráty upravené pro zelené plodiny.

Nespoléhejte se na půdu, ve které organická hmota prakticky chybí, ani na jílové nečistoty.Taková půda se rychle zhutní a vytvoří tlak na jemné kořeny bazalky.Nedovoluje vzduchu dobře procházet a nezajišťuje rostlině správnou výživu.V tomto případě dostane bazalka slabé klíčky, bude nemocná a pomalu se vyvíjí.Zahradník čeká na malou plodinu, takže je důležité zodpovědně přistupovat k výběru půdy.

Aby se zajistily dobré podmínky pro bazalku, po smísení půdních složek ji zahřejte.Zničí semena plevelů a škodlivých mikroorganismů.K tomu použijte vodní lázeň nebo domácí troubu.

Získané substráty se dále dezinfikují roztokem manganistanu draselného nebo antimykotikem.

Péče o sazenice bazalky

Pěstování sazenic rostlin je obtížný úkol vyžadující koncentraci zahradníka.Je nutné sledovat teplotu a pravidelně vysévat výsev.První výhonky lze očekávat za 7-10 dní.Po jejich vzhledu by měl být přístřešek odstraněn a od tohoto okamžiku udržujte teplotu v rozmezí 16–20 stupňů.

Poskytněte další sazenice, aby nedocházelo k klíčení klíčků.LED lampy pomohou zvýšit denní hodiny na požadovaných 12 hodin.

Týden po vzniku klíčků se mladé sazenice oplodní dřevěným popelem.Roztok se připraví na základě podílu 10 g.popel na litr vody.Ornice se suší, ale nesmí se nechat vyschnout.K přípravě hnojiva použijte teplou vodu při pokojové teplotě.Nepovolte nadměrnou vlhkost, protože to často vede ke vzniku černé nohy.

Populární odrůdy bazalky a jejich rysy

Existuje mnoho druhů rostlin, které se liší léčivými vlastnostmi a mají příjemnou vůni.Odrůdy se liší barvou listů, rychlostízrání a velikost pouzdra.Existuje asi 100 odrůd bazalky, z nichž nejběžnější je bazalka Ocimum (pravidelná, voňavá).Jeho výška dosahuje 50 cm a rostlina se šíří po celém světě.

Vyjmenujme několik odrůd tohoto druhu:

 • Medjik blu;
 • Magic Michael;
 • Kouzelná bílá;
 • Mammoth;
 • Genovese Gigante

Jednoletá fialová bazalka rovněž dorůstá do výšky půl metru a vyznačuje se jasně fialovou barvou listů.Vůně rostliny se mírně liší ve srovnání s jinými zástupci tohoto druhu.Je výraznější a častěji používán v národních kuchyních v Asii a na Kavkaze.

Odrůdy fialové bazalky :

 • Thajština;
 • Jerevan;
 • The Dark Opal;
 • African
 • Ararat.

Zelená bazalka je o něco nižší než její protějšky a její výška nepřesahuje 35–40 cm.Název pochází z barvy listů rostliny.Některé z odrůd se liší ve vzhledu pubescence na stonku a zespodu na listech.Tato odrůda má silnou vůni, která se může lišit v závislosti na druhu.

Odrůdyjsou oblíbené:

 • Mr. Barnes;
 • Basilisk;
 • The Dreamer;
 • Tabulka;
 • Sweet Australian.

Hnědá bazalka dorůstá do 60 cm, ale častěji se vyskytují rostliny s výškou asi 45 cm. Odrůda má malé listy, které mají světle zelenou barvu.On jemá koláč, pálivou chuť a neobvyklou vůni připomínající mátu a skořici.

Nejlepší bazalka podle vašeho vkusu podle chuti?
Výsledky
Načítání ...

Někteří lidé nazývají tuto odrůdu mexickou kvůli její „horké“ chuti.

Charakteristickým rysem hnědé bazalky je vínová stonka.Tyto typy této odrůdy se rozlišují:

 • Úžasné;
 • Nabídka brzy;
 • Hnědá.

Basil je zdravá rostlina bohatá na kyselinu askorbovou, karoten a cukr, jakož i vitaminy B2, C a PP.Listy rostliny obsahují oleje, které obsahují estragol, oktimen, gáfor, cineol a další užitečné prvky.

Použití bazalky stimuluje imunitní systém a chrání tělo před viry, bakteriemi a houbami.Doporučují tuto rostlinu lidem trpícím chronickou bronchitidou a astmatem.