Jak zapečetit díru a utěsnit otvor v napnutém stropu

Při výběru způsobu zdobení stropu se majitel dívá na estetiku a praktické vlastnosti panelů.Tkáň se táhne horší, ale silnější, film může zadržovat vodu ze stropu, ale neliší se v odolnosti vůči mechanickému namáhání.Z jednoho nebo druhého důvodu můžete odtrhnout plátno z jakéhokoli materiálu, a pokud je mezera malá, není důvod k panice.Řekneme vám, jak si utěsnit díru ve stropním stropu vlastními rukama.

Obsah

Časté příčiny děr v napnutém stropu

Mezery na plátně nejsou neobvyklé, zejména pokud jsou v domě malé děti:

 1. V důsledku míčových her se objeví malá díra nebo řez spouštění letadel.Závada může být způsobena neopatrným zacházením s ostrými předměty během doby opravy při instalaci svítidel.Často je film proříznut přes rohy vysokých skříní.
 2. Velká díra v zavěšeném stropuje výsledkem neúspěšného pokusu o odstranění nábytku, her a úderů ostrými předměty (lyžařské hůlky, tyčinky).

Pro opravu vady nevýznamné velikosti nebudete muset trávit spoustu času a úsilí.Další věc, když se díra šíří, to vše závisí na místě defektu:

 • Varianta s divergencí švů na plátněje také považována za opravitelnou, ale pak se budete muset obrátit na specialisty osobněopravit situaci nefunguje.Šev se liší kvůli špatné kvalitě lepení továrny nebo příliš vysokému tlaku na plátno, například při povodních shora.
 • Díky odstraněnému upevňovacímu profilu se objevují mezery v oblasti bagetystěnového panelu.

Stává se, že stropní prověšené stropy se proto objevují na plátně.

Důvody pro prověšení:

 • porušení technologie připevnění harpuny na plátno;
 • křehkost upevnění panelu na bagetu;
 • drobivost stěnových panelů - zde design odchází s profily.

V závislosti na defektu natahovacího stropu bude oprava díry jednoduchá nebo obtížná, bude vyžadovat pozornost řemeslníka nebo ručně.Nejprve byste však měli zvýšit akceptační certifikát o práci a vyjasnit platnost záruční doby.V takovém případě bude oprava rychle a zdarma.

Záruční případy

Patří mezi ně:

 1. Šev divergence, , pokud se jedná o nekvalitní lepení.Společnost pro instalaci webu musí látku /film zdarma vyměnit.
 2. Odjezd kotevních úchytů. Stává se to kvůli nedodržení kroku upevňovacího prvku při instalaci profilů do slabých stěn (GKL) bez dodatečného vyztužení nebo byly použity nekvalitní upevňovací prvky.
 3. Špatně pájená harpuna,nedostatečné plnění plátna do bagety - také případy záruky.

Pokud opravy na místě nejsou proveditelné, řemeslník vyzvedne povlak pro restaurování nebo vytáhne na nové plátno.Záruční doba na plátna je až 12 let, pro spojovací materiál až 3 roky.

Důležité!Než začnete uvažovat o možnostech, jak utěsnit díru v napnutém stropu, zkontrolujte smlouvu.A i když oprava není záručním případem, měli byste o tom informovat společnost - jakýkoli zásah do designu může zrušit záruční dobu.

Nezaručovací případy

Patří sem:

 • Roztržení nebo divergence švu pod tíhou vodyexfoliační omítka.Oprava bude muset udělat pro vaše peníze.

Důležité!Při přípravě strečové textilie může společnost převzít celou škálu prací: čištění základny, upevnění.Exfoliační omítka je výsledkem špatného čištění stropu.V případě, že postup byl proveden službami mistrů, opravy jsou prováděny v rámci záruky, stačí prokázat výskyt záručního případu.

 • Všechny ostatní vady, které vznikly v důsledku nedbalosti při manipulaci s hračkami, ostrými předměty atd., Jsou klasifikovány jako nezaručené a jsou opraveny vlastníma rukama.

Po dokončení práce řemeslníků jsou všechny zásahy do stropního plechu považovány za svévolné a záruční doba je neplatná.Zásah je: instalace lamp, úplná nebo částečná demontáž, výměna baget.

Když je vyžadována výměna stropu

Úplná demontáž je nutná:

 • při vytváření velkých otvorů, řezů;
 • výskyt vady v oblasti, kde není možné ozdobit lampami, a zaplnit bagetu.

Varianta s divergencí švů je zvažována samostatně v každém jednotlivém případě: dokonce i při nárazech může mistr někdy plátno znovu přilepit.

Technologie utěsňování děr v zavěšených podhledech

Postupné pokyny k opravě napínacích panelů jsou užitečné pro lidi, kteří se chtějí sami vypořádat s prací.Existuje několik možností opravy: lepidlo, šít, táhnout nebo ozdobit místo slz.Vše záleží na tom, jak závažná je vada a její umístění.

Nářadí a materiály pro těsnění

Následující sada bude pro mistra užitečná:

 • pevná základna (štafle, stůl);
 • váleček s držadlem;
 • kyveta pro barvy;
 • měřící zařízení (metr, pravítko);
 • špachtle se zaoblenými rohy;
 • jehla se závitem (pro stropy látky);
 • nůžky;
 • vysoušeč vlasů (pro filmové stropy);
 • kaučukové lepidlo nebo kyanoakrylát;
 • barvy;
 • kus hmoty;
 • Pevná šňůra zajišťující harpunu.

Osobní ochranné prostředky nebudou rušit.Při práci s PVC fólií jsou nutné rukavice, jinak na otopném materiálu zůstanou otisky prstů.

Pokyny krok za krokem

Doporučená četba:

Začněme analýzou s tím, že v zavěšeném stropě byla malá díra, co dělat:

 1. Nejprve změřte vzdálenost od vady ke zdi.Pokud otvor ve stropním stropu není dále než 5 cm, postačí zúžení pásu.Za tímto účelem je harpuna opatrně uvolněna do zóny poškození, poté je volné plátno rozříznuto na díru, připojte šňůru k okraji materiálem ovinutým kolem šňůry, lepidla a domácí harpunu můžete zastrčit do bagety.A tak, aby se změna zóny lépe protáhla, zahřejte film fénem.
 2. Pokud dostanete velkou díru v napnutém stropu, jak ji opravit sami?Existuje několik možností:
 • nainstalujte ventilační mřížku, pokud rozměry nepřevyšují mřížku a můžete vést napájecí kabely;
 • dodávají za stejných podmínek další lampu.

Doporučení!Chcete-li zamaskovat díru lampou nebo větrací mřížkou, musíte si koupit tepelný kroužek nebo tepelný čtverec.Prvek je nalepen na horní stranu fólie, zbytek materiálu je uvnitř vyříznut, jsou přiváděny dráty, poté je upevněna mřížka nebo lampa.

Filmové pásy nelze sešít, materiál se okamžitě pod vašimi rukama plazí.Nedoporučuje se také lepit PVC utěrky, okraje díry lze upevnit pouze lepicí páskou, aby mezera dále nedocházela.A pak proveďte opravu.

Jak opravit díru ve stropu s napínáním tkaniny

Pokud je výřez nebo díra velmi malá, můžetešít.Užitečné tenké nitky kapronu a ostrá jehla.Je lepší zvolit vlákna tak, aby odpovídala materiálu, práce se provádí opatrně, aby nedošlo k proražení otvoru ještě více.Když je v zatáčkách zatracený, je vada téměř nepostřehnutelná, ale ve středu to bude zřejmé.Proto jsou po dokončení ošetření stropy pokryty emulzí na vodní bázi.Můžete tak skrýt důsledky oprav a dát nátěru rovnoměrný vzhled.

Jak opravit díru v napnutém stropu vyrobeném z tkaniny, pokud je velká?Dejte si náplast.K tomu je užitečná část hmoty, ze které je strop vyroben.Řemeslníci obvykle odstřihli okraj před zahájením práce, takový kus stačí k obnovení povlaku.Nezůstávají žádné útržky - materiál stejného tónu s látkovým stropem je vhodný.

Ořízněte latku na velikost otvoru s přihlédnutím k lepení.Lepidlo s kyanoakrylátovým lepidlem (to se nastaví rychleji) na zadní stranu.Při umisťování náplasti je nutná velká pozornost, aby nedošlo k proražení mezery ještě více.Pouze okraje náplastí jsou potřeny lepidlem, potom je útržek látky úhledně narovnán a nanesen.Po dokončení práce můžete ozdobit strop vodní emulzí.

Doporučení!Nebojte se malovat textilie stropy.Kvalitní plátno vydrží až 5–6 cyklů barvení.

Jak vyzdobit díru ve stropě

Když se objeví závady, není nutné materiál táhnout ani šít.V některých případech je vhodný dekor ve formě samolepek.Prodávají se v oddělení stavebních domů.Tato nálepka na díru má jinévelikosti, tvary.Aby byl dekor vhodný, mělo by tam být několik samolepek - nalepte díru a umístěte prvky do jiných částí prostoru, takže se objeví nový styl místnosti.

Oblast v blízkosti svítidla je ještě jednodušší ozdobit - udělá to široká platforma, polyuretanové štukování a kudrnaté prvky.Vypadají dobře jak na PVC fólie, tak na plátna, mohou být natřeny v tónu stropu nebo kontrastně.

Po zjištění, jak a jak provádět opravy, zda je možné zavřít otvor ve stropním úseku, není obtížné se s prací vypořádat.Pokud je však vada velká, měli byste věc svěřit odborníkům.V takovém případě obdrží majitel zaručený vysoký výsledek a cena práce bude mnohem nižší než úplná výměna panelu.