Jak zajistit pohodlný pasivní příjem ve stáří?

Pojďme se podívat na to, jak funguje „složený úrok“, nebo na jednoduchý mechanismus, který může v budoucnu zajistit dobrý příjem, a poskytnout komfortu stáří pro každou osobu.Průměrná hodnota výplaty důchodů v Rusku (v letech 2018–2019) tak činila 13 300 rublů za měsíc.To je sotva dost pro jídlo a léky.

Samozřejmě se můžete utěšit s nadějí, že za 30–40 let stát začne platit slušné důchody, ale doufá s nadějí a vy sami nemusíte ani brečet, protože vláda opakovaně naznačovala, že občané mají pohodlný stářízemě by měly samy o sobě.Můžete také doufat, že se o vás postarají vaše děti, ale ne všechny se starají o své rodiče ve stáří a nikdo není v bezpečí před osamělostí.Lze očekávat, že komunismus přijde, a nikdo nebude nic potřebovat.Všechny tyto naděje vás nezbaví odpovědnosti za vaši budoucnost.

Pokud nejste fanouškem čekání na „pytel peněz z nebe“, musíte hned začít jednat ve vašem zájmu.Pojďme mluvit o „složeném úroku“, který vám může poskytnout normální životní úroveň po odchodu na zasloužený odpočinek.

Obsah

Co je složitéprocento?

Vezměte například Vasilii, která měla pouhých 30 let.Vasya zachránil milion rublů a chtěl si zajistit svůj stáří, dát jej do banky na 7% ročně (jednoduše řečeno, vložte úspory na vklad).Po roce má prvníjeden milion a 70 000 rublů, které byly přidány na účet kvůli zájmu.Za rok Vasily opět získá svých zákonných 7%, ale už se nevyhrazují za milion, ale za 1 070 000 rublů.Celkem obdrží 74 900, ale ne 70 000 rublů.Toto je velmi složený systém procent.

Ukazuje se, že Vasya zahájila mechanismus „složeného úroku“: banka získává úroky z peněz získaných z úroků.Po 35 letech života bude Vasily ve věku 65 let, což znamená, že je čas jít na zasloužený odpočinek.Při svém počátečním příspěvku bude mít již téměř 10 milionů rublů.Všech stejných 7% na ně „kape“, ale z 10 milionů to bude již 698 000 ročně nebo 58 000 rublů měsíčně.

Podívejme se blíže na zcela nekomplikovaný systém vypořádání.10 let po otevření vkladu bude mít Vasya počáteční kapitál 1 milion 838 tisíc 459 rublů a pasivní příjem 10724 rublů za měsíc.Po 20 letech - 3 miliony 616 tisíc 528 rublů kapitálu a 21096 rublů.měsíční příjem.Co se stane před odchodem do důchodu, zkoumali jsme dříve.

Všimněte si, že Vasily vložila peníze na účet a to je vše.A pokud by se rozhodl zvýšit svůj kapitál a dodatečně doplnit svůj účet rublů o asi 10 tisíc měsíčně, pak by odchodem do důchodu nahromadil téměř 30 milionů kapitálu a téměř 150 tisíc rublů v procentech za měsíc.Souhlasíte, je to mnohem hezčí než 13 000 za měsíc (mluvíme o průměrném důchoduplatby).

Milion byl vzat pro krásné vyúčtování.Nyní, kdyby Vasya začal od nuly a ušetřil by 12 000 rublů (což je mnohem blíže realitě našich životů než milion) při stejných 7% ročně, za 35 let by měl 20 milionů kapitálu a 109 000 procent za měsíc.

Téma „Otázka a odpověď“

Samozřejmě, navzdory jednoduchosti „složeného procenta“, bez ohledu na to, jak zvláštní to může znít, lidé mají spoustu otázek, které přímo souvisejís procesem hromadění finančních prostředků na pohodlné stáří.Souvisí s inflací, prací bankovních organizací, deforem a dalšími obtížnými situacemi, které se ve světě vyskytují každý den.Pojďme se podívat na nejčastější otázky a pokusit se na ně najít odpovědi.

Ale co inflace?

Váš pasivní příjem bude samozřejmě záviset na úrovni inflace.Sto tisíc rublů každý měsíc nyní a po 35 letech - různé částky.To však není důvod stát se zlý, protože i po století je 100 000 rublů na vašem bankovním účtu vždy lepší než nula.Inflaci lze předjíždět.Například 7 procent není limit.Pokud se ponoříte do tématu investování a získávání například akcií, dluhopisů, pak můžete dosáhnout 12% výnosu ročně.Ano, je to složitější než jen vkládat peníze na vkladový účet, ale nevyžaduje to ani nadpřirozené úsilí.

z toho vám nikdo nezakazuje zvyšovat výši investic.Například dnes ušetříme 10 000 rublů, po 10 letech 15 000 rublů a po 20 letech již 25 000. Inflace roste a spolu s ní roste i váš pasivní příjem.A je docela možné, že v průběhu času budete mít k dispozici vyšší úrok v bankách, se kterými pracujete, a v důsledku toho váš příjem jen roste.

Co když banka uzavře?

Při uzavření bankovní organizace se na úkor státních fondů vyplácí náhrada všem vkladatelům, jejichž výše nepřesahuje 1 milion 400 tisíc rublů.Částka vašeho příspěvku někdy překročí tento limit.A ano, bude škoda ztratit všechny akumulace.Má smysl rozptýlit své úspory napříč několika bankami?Myslím, že to stojí za to.Snižujete tak riziko ztráty všeho najednou.Nebo snad všechno stejné pro uložení všeho do zásob nebo šperků, které díky své hodnotě stále rostou v hodnotě?Možná nemovitost?Každý si nezávisle vybere nejlepší nástroje pro růst svých financí.

Co dělat v případě ekonomického selhání?

Ekonomika je nejkřehčí koncept na světě.Může se jí stát cokoli.Výchozí hodnota v Rusku byla již v roce 1998.Neexistuje žádná ideální „léčba“.Je nutné "držet krok", přizpůsobit se.Nenechávejte veškerý kapitál v jedné měně.Klíčem k úspěchu je sledování situace a rozhodování na základě dané situace.

Výsledek: Všechny výše uvedené nevylučují možnost, že odložíte a rozšíříte svůj příspěvekpo dobu 20 let a stále ztratí všechno za jeden den.To však není důvod vzdát se a čekat na stáří.Dost na to, abychom se dnes vynasnažili, a nebudete počítat penny se státním důchodem.Budete jíst chutné a kvalitní produkty, cestovat po celém světě, dělat šťastné děti a vnoučata s dárky.Nechte vyplácené důchody vyplácené státem stát se příjemným bonusem pro vás, a ne jediným prostředkem k obživě.