Jak vyrobit zdravé hnojivo z kvasinek a jak je užitečné pro rostliny

Obyčejné chlebové droždí je dobré nejen při vaření, ale také jako vrchní zálivka pro zahradní plodiny.Hlavní vlastností produktu je stimulace růstu.Zvláštností je vysoký obsah vitamínů, fytohormonů, auxinů.Uvidíme, jak používat droždí, které rostliny je lze krmit.Nabízíme několik osvědčených receptů.

Obsah

Jaké je použití hnojiva z kvasinek

Krmení funguje stejným způsobemdobré s domácími květinami a zahradními plodinami.Podporuje zrychlený růst, zvyšuje plodnost a chrání před škůdci.Složení založené na kvasnicích se doporučuje ke zpracování řízků a sazenic pro úspěšné zakořenění, vývoj výkonného kořenového systému.

Droždí je prospěšná houba, která po vstupu do půdy může změnit složení půdy.Kvasnicová směs zpracovává organické látky, uvolňuje dusík, draslík - to jsou důležité složky pro růst kultury.Výsledkem je, že rostliny dostávají potřebné živiny.

Vyrábíte kvasnicové hnojivo pro své rostliny?
Výsledky
Načítání ...

Receptyvrchní obvaz z kvasinek

Pro přípravu směsi jsou vhodné suché a mokré droždí.Je nejpraktičtější vyrobit tekutou směs pro zavlažování.Nabízíme několik jednoduchých receptů.

Ze suchého koncentrátu

K přípravě směsi potřebujete 100 g.prášek nebo granule (prodávané v obchodech s potravinami), 2 lžíce.lgranulovaný cukr a 10 litrů teplé vody.Smíchejte, nechte 3 hodiny stát a znovu promíchejte.Je důležité dosáhnout úplného rozpuštění granulí ve vodě.Nyní nařeďte startér 50 litry teplé vody, můžete jej zalévat.

Další jednoduchý recept je vyroben z 1 lžíce.lsuchý koncentrát a 1 kbelík teplé vody.Nechte stát, dokud se granule nerozpustí a než se zalévá.Složení je chudší ve složkách než předchozí, ale je vhodné pro řízky a mladé sazenice.

Ze syrového kvasnice

Syrové kvasnice jsou stejně dobré pro recepty, zvláště pokud potřebujete rychle začít pěstovat kulturu.K přípravě vrchního obvazu je zapotřebí 1 kg surového droždí a 5 litrů teplé vody.Směs se důkladně promíchá, nechá se asi 3 hodiny a znovu se promíchá.Nařeďte startér v 50 litrech teplé vody, můžete jej zalévat.

Pokud je k dispozici pouze 100 gramů surovin, nezáleží na tom - zřeďte v 10 litrech teplé vody, trvejte na tom 24 hodin a proveďte kořenovou zálivku.

Z pšeničného zrna

Ferment se připravuje na základě naklíčených zrn pšenice.1 šálek surovin ve směsi s 2 lžícemi.lcukr a stejný objem pšeničné mouky.Vše vařtemíchejte po dobu 20 minut, nechejte 1,5 dne fermentovat.Poté smíchejte hotový koncentrát s 10 l teplé vody.

Z chmelových hlávek

Vezměte 1 šálek suchých nebo čerstvých chmelových hlávek, přidejte 1,5 litru vody a vařte jednu hodinu při nízkém ohni.Kmen, přidejte 2 lžíce.lcukr a mouka, nechte kvasit 2 dny.Potom nastrouhejte 2 syrové brambory do masy a nechte je ještě jednou bloudit na tmavém místě.Po připravenosti zřeďte koncentrát následujícím způsobem: přidejte 200 l teplé vody do 200 ml hotové hmoty.

Které rostliny lze krmit

Vrchní obvaz je vhodný pro téměř všechny plodiny.Zde je několik použití:

  1. Pro pokojové květiny.Urychluje vývoj zeleně, posiluje rostliny.Hnojení kořene přispívá k nádherě kvetení.Vydělávejte maximálně 1krát za měsíc.
  2. Pro řízky a sazenice.Kvasinky hodně pomáhají zlepšit zakořenění sazenic.Hnojivo obsahuje téměř 65% bílkovin, obrovské množství aminokyselin a stopové prvky.Jakostní obvazy mohou nahradit jakékoli hotové sloučeniny.Voda týden před transplantací a týden po přesunu sazenic na trvalé místo.Objem by se měl vypočítat podle typu půdy (nepřetěžovat), postup je pouze kořen.

Aby se urychlilo zakořenění řízků, uchovávají se v kvasnicové směsi přesně jeden den.

  1. Rajčata.Zalévejte sazenice a sazenice, které zakořenily.Obdobívýroba před uvolněním zeleně, poté po vytvoření vaječníků.Dusíkové prvky přispívají k vývoji listů, proto je důležité odstranit přebytečné listy včas, aby neodebíraly výživu z ovoce.

Hnojivo pro rajčata, která se vaří dvakrát ročně.Voda před začátkem vegetačního období a po vytvoření vaječníků.Přebytečná kvasnicová látka povede k nedostatku draslíku v rostlinách.Pokud potřebujete během rajčat krmit rajčata, přidejte 20 g.sušené droždí 1 litr dřevěného popela, 1 litr kuřecí trusu, 20 litrů vody.

  1. Kořenové plodiny.Mrkev a řepa reagují příznivě na vrchní zálivku s kvasinkami.V pravidelných intervalech směsí zalévejte třikrát ročně.Poprvé na konci června, druhý v polovině července, třetí na konci srpna.Použít jakýkoli druh složení.

K odstranění mouch a jiných škůdců se postříká směsí 20 g.suché droždí, 5 tablet kyseliny askorbové, 1 polévková lžíce.lkyselina boritá a 20 litrů teplé vody.Trvejte na tom, že budete stříkat stříkací pistolí nebo hadicí s rozptýlenou tryskou.

  1. Jahody.Na 10 keřů stačí 5 litrů složení.Za nejlepší se považuje koncentrát 1 kg surového droždí zředěného v 5 litrech vody.Po usazení ve 3 hodiny přidejte dalších 10 litrů vody a můžete ji zalévat.Aplikační období - začátek vegetačního období nebo tvorba květů.Často není nutné krmit, takže keře „nepřecházejí“ do zeleně.

Okurky a papriky můžete krmit kvasinkami.Aplikace ve 3 fázích: během tvorby prvního listu na sazenicích, po transplantaci do země a při výskytu vaječníků.

Vrchní obvaz na okurky a papriku s kvasinkami se zavádí do půdy až po předběžném hnojení fosforem a dusíkem.

Tipy od zkušených zahradníků

  1. Práce s kvasinkami za teplého počasí.Hnojit ráno nebo večer.Pokud je sucho dlouhé, krmte 2 hodiny po zalévání.
  2. Vezměte pouze čerstvé kvasnice.Po uplynutí doby použitelnosti se prospěšné vlastnosti houby sníží, toto hnojivo může poškodit.
  3. Nelze překrmovat půdu složení.Rychlé zpracování organických látek na dusíkatá hnojiva je pro půdu škodlivé.Rostliny nedostanou dostatek draslíku, takže nebude žádný výnos.

Před použitím hnojiv je optimální přidat do půdy čistý popel ze dřeva.Kombinace kvasinek a popela vytváří lepší rovnováhu mezi draslíkem a vápníkem.