Jak vybělit koupel, snadno se zbavit rzi a vodního kamene

Každá žena v domácnosti při čištění koupelny čelí obtížným žlutým skvrnám, skvrnám a vodnému kameni.Nepříjemný vzhled lázeňského domu je obzvláště frustrující, návrat šumivé bělosti není snadný.Problém je komplikovaný, když čištění chemickými látkami není vhodné, například kvůli alergické osobě v rodině.

Znovu můžete relaxovat v čisté lázni, pokud používáte lidové recepty.Jednoduché triky doma s pomocí dostupných látek po ruce pomohou v boji proti rezavým a žlutým skvrnám.

Proto vybereme nejvhodnější variantu léčby, znát příčinu kontaminace.

Obsah

Proč se v koupelně objevuje vodní kámen, rez a žloutnutí

Sněhobílá lázeň může být vrácena do své původní podoby, pokud jasně víte, jak se vytvářejí pruhy.

Zde je několik věcí, které je třeba věnovat pozornost:

 1. K vápnadochází v důsledku dlouhodobého kontaktu příliš tvrdé vody a smaltu.Řešení šedých depozit je docela obtížné.
 2. Žloutnutíje způsobeno vodou protékající rezavými trubkami.Pokud koupel dlouho nevyčistíte, skvrny odpovídající barvy získají pouze barvu.
 3. Je nejobtížnější odstranitrezu vypouštěcího otvoru, objevuje se jako výsledek oxidační reakce, pokaždé, když se stane zřetelnějším.
 4. Snadná manipulacepouze snormálním plakem .Mýdlo, šampon, odumřelé částice kůže - to vše se snadno umývá.Určité úsilí bude vyžadováno pouze ve zanedbaném stavu.

Metody čištění lidu

Litinovou lázeň můžete také umýt lidovými prostředky, není nutné kupovat chemické prášky a gely.Stále více manželek dává přednost ekologickým a neškodným metodám.

Máte sněhově bílou koupel?
Výsledky
Načítání ..

Recepty jsou založeny na:
 • soda;
 • amoniak;
 • kyselina citronová;
 • ocet;
 • Mýdlo na praní - tyto komponenty jsou vždy po ruce v každém domě.

Před čištěním je třeba posoudit stupeň kontaminované oblasti a poté určit, jak ji vyčistit.Jedlá soda se tedy vypořádá s odstraněním čerstvých skvrn ze skloviny a malého plaku.K tomu se nanáší na lázeň, jemně se otře hrubým kartáčem a po 30 minutách se omyje.

Doporučená četba:

Silné znečištění vyžaduje agresivní zásadu, která se vyrábí sodovým popílkem.Pomůže odstranit vápenné skvrny, rez a žluté skvrny.Ocet od 9 procent a výše vyčistí všechny nečistoty, i ty velmi staré.

Podrobněji o těchto prostředcích, jak je používatsamostatně a v kombinaci s jinými komponenty.

Čistíme sodovku

Toto je nádherné antiseptikum, které ničí mikroby a eliminuje zápach odpadních trubek.Po ošetření povrchů vodovodního potrubí, aby se zvýšil účinek hydrogenuhličitanu sodného, ​​se po půl hodině omyje roztokem citronu (1 polévková lžička L kyseliny na 0,5 litru).

Po dalších 30 minutách opláchněte vodou.Smalt po rzi bude vyčištěn pastou vyrobenou ze sody a amoniaku.Tyto složky se smísí na požadovanou konzistenci, nanesou se na stěny litinové lázně, ponechají se hodinu nebo déle.Zbytky čisticího prostředku jsou z povrchu odstraněny vodou.

Jak prát v octě

Je to ocet (z 9%), který obnoví bělost a svěžest starým pevným litinovým vanám.Pokud se vlhké papírové ubrousky lepí kolem celého povrchu, snadno vymyje tvrdou špínu.Takový obklad, pravidelně napájený octem, se ponechá alespoň 2 hodiny.

V případě silné kontaminace se doba expozice zdvojnásobí.Poté papír vyjměte a opláchněte vodou.A tady je ten „nejnepříznivější“ a nejúčinnější recept: vana je naplněna teplou vodou a přidá se 0,6 litru stolního 9% octa.Po 4–5 hodinách vypusťte a kartáčujte povrch.Můžete nalít jeden a půl litru octa do plného písma od večera, opláchnout ráno.

Další recept: pokud v něm rozpustíte sůl, zahřejte ji na 50 stupňů, pak se za půl hodiny můžete zbavit rezavé skvrny.Naneste ocet a solný roztok, namočte, otřete místo vlhkou houbou, opláchněte.

Citronová a citrónová kyselina

OdstranitČerstvá skvrna může napůl citronu.Citrus se rozřeže na dvě části, otírá se o požadované místo rotačními pohyby a po čtvrt hodině se vymyje.Exotické ovoce vrátí vodovodní potrubí na bílou.V boji za čistou koupel můžete použít kyselinu citronovou.

Rozpustit granule jednoho balení ve sklenici vody, navlhčit houbu a otřít.Po 30 minutách omyjte a opakujte postup.Lazy lidé mohou večer naplno vykoupat vodu a naplnit 100 g kyseliny citronové.Ráno vypusťte, opláchněte.

Ostatní přírodní detergenty na praní

Kromě výše uvedených složek byly úspěšně použity i další domácí prostředky.Vždy je také máme na významném místě.

Jaký je podle vašeho názoru nejlepší chemický čistič do koupele?
Výsledky
Načítání ...

amoniak + peroxid vodíku

Tento tandem pomůže odstranit rez.Pracují podle následující technologie:

 • nalijte do uzavíratelné nádoby 100 ml 10% amoniaku;
 • peroxid se nalije do proudu;
 • směs třepe 2-3krát;
 • namočte houbu nebohadr v roztoku;
 • pracoviště s rzí;
 • se vymývají po 15 minutách.

Sůl

Vlastnosti soli jsou vyšší než vlastnosti sodovky, ale vzhledem k granulím je nutné s ní zacházet opatrně, aniž by došlo k poškození skloviny.

Receptura a technologie pro odstranění rezních skvrn:

 • přijímají sůl a trochu vody, aby získaly hustou hmotu (lze přidat terpentýn);
 • aplikované na rezavé skvrny;
 • po 45–60 minutách, setřete a opláchněte.

Zubní pasta

Ideálně čistí celou lázeň, ale metoda je drahá, proto se používá lokálně.Po 3-5 minutách naneste pastu na problémovou oblast, otřete ji a opláchněte teplou vodou.Na obtížných místech můžete nechat zubní kartáček dovnitř.

Suchá hořčice

Účinně odstraňuje suché nečistoty a usazeniny.Naneste na vlhký povrch po dobu 30 minut.Suchá hořčice s jídlem samotným v poměru 3: 1 eliminuje vápno a rez na povrchu vodovodního potrubí.Problémová oblast je předem navlhčena a otřena směsí.