Jak vrtat dlaždice bez čipů a trhlin, jednoduchých triků a životních hacků

Dokončení opravy není dokončeno bez jakýchkoli vylepšení.Existuje mnoho možností - brousit švy, přilepit tapetu nebo zavěsit na kachlovou zeď.Ve druhém případě hostitelé vyvrtají povrch, což může vést k prasknutí prvku.A pak musíte změnit obložení.Rady zkušených obkladačů vám pomohou zvládnout úkol bez sebemenších problémů.

Obsah

Kde začít

Hlavní pravidlo jekaždá dlaždice se vrtá nízkými rychlostmi.To platí pro všechny typy keramiky, bez ohledu na pevnost a tloušťku materiálu.Druhým bodem je volba nástroje.

A tady to dělají:

 1. Určete typ dlaždice .Keramika, skleněná keramika, porcelánová kamenina - výrobky se liší charakteristikami, podle kterých si vyberou vrták.
 2. Označte dlaždici .Použijte pravítko a tužku.Změřte vzdálenosti s ohledem na budoucí příslušenství.
Znalecký posudek
Vladislav Ponomarev
Konstruktér, vynálezce
]
Je-li šířka mezilehlého švu 3 mm nebo více, pokusí se upevňovací prvky kloubových struktur přesně označit podél švů.V tomto případě bude vrtání bez obav z integrity dlaždice.
 1. Vyberte nástroj, vrták .Připravte si osobní ochranné prostředky.

Během práce bude hodně prachu, takže rukavice a maska ​​neublíží.

Jak si vybrat nástroj

Je zde také pravidlo - maximální počet otáček by nemělbýt více než 1000. Nejlepší možností je akumulátorový šroubovák s výkonem 800-1000 ot /min.Taková technika však není vždy v každodenním životě, protože berou ruční vrtačku s mechanickým nastavením počtu otáček.

Už jste někdy museli sami vyvrtat díru v dlaždici?
Výsledky
Načítám ...

Výběr vrtáku

V závislosti na materiálu vyberte požadovaný typ vrtáku:

 1. Ve tvaru lance .Oblíbený typ pro práci s křehkými materiály.Slouží po dlouhou dobu, vhodný pro vrtání drážek pod hmoždinky v jakémkoli typu dlaždic.Funguje velmi dobře na zrcadlech, skle.Vrtáky ve tvaru lance jsou nejziskovější a ekonomicky nejvýhodnější možností pro domácí úkoly.
 2. Karbid .Vrtáky se používají k vrtání otvorů do průměru 13 mm v jakémkoli typu dlaždic.

Chcete-li odlišit vrták ze slinutého karbidu od vrtáku z oceli, podívejte se na ostření.V první variantě je na jedné straně vybaven ostrým úhlem.Ocelové vrtáky se používají ke zpracování dřeva, cihel a jiných materiálů, které se nebojí nárazů.

 1. Diamantové korunky .Používají se k vyvrtávání vrstev 8-80 mm.V každodenním životě slouží diamantové korunky po dlouhou dobu, jedním vrtákem vyvrtají až 50 otvorů.

Zakoupením diamantových korun je testována možnost použití elektrické vrtačky.K tomu potřebujete středový vrták.

Keramické dlaždice

Vrtání začíná vždy při nízkých otáčkách nástroje.Keramika - materiál vyrobený pomocí teplotního ohřevu.Horní vrstva je vypálena na pevnost kamene.Proto nadměrné úsilí při vrtání povlaku může vést k praskání celého povrchu.

Algoritmus:

 • Rozložení .Vrtné body jsou označeny značkou nebo hřebíčkem.
 • Na průchozí plochuje nalepena část průhledné pásky .Je to lepší než páska, přes průhledný materiál můžete vidět bod vrtání.
Znalecký posudek
Vladislav Ponomarev
Konstruktér, vynálezce
]
Aby se nelepila lepicí páska, je značka stočená.Kern je nástroj s malým průměrem.Proniká do hloubky materiálu a usnadňuje vkládání vrtáku do drážky.
 • Nyní vrtají .Dlaždici otřete vlhkým hadříkem a vypněte režim nárazů na ručním nebo elektrickém nástroji.
 • Vložte vrták do otvoru nebo vložte ke značce,vrták při nízké rychlosti .
Znalecký posudek
Vladislav Ponomarev
konstruktér, vynálezce
Včetně vrtáku je vrták definován jako „vrták“.Pokud máte pochybnosti, rytmus je vysoký, vyměňte vrták za jiný.Při práci umístí nástroj o 90 stupňů vzhledem k dlaždici.

Pracujte s postupným zvyšováním rychlosti bez silného tlaku na dlaždici.Po průchodu tloušťkou povrchové úpravy se vrták změní s ohledem na materiál stěny.K vyvrtání díry do požadované hloubky se k vrtáku přilepí kus elektrické pásky - jedná se o omezovač hloubky.

Doporučení:

 1. Je bezpodmínečně nutné vzít druhý vrták (na zeď), který není tlustší než první (na dlaždici).Jinak dlaždice praskne.
 2. Otvory se nevyvrtávají ani na okraji dlaždice, v mezerách - existuje také 100% šance na popraskání a zlomení fragmentu.
 3. Během provozu se vrták pravidelně vypíná, vrták se spouští do sklenice vody.Tím se zabrání přehřátí prvku.

Diamantové korunky jsou nejčastěji spouštěny do vody, pracují na složitých dlaždicích as velkými otvory.